E-Nabız Sistemi

Bedava İnternet

e-nabız sistemi son dönemlerde vatandaşlar tarafından sıklıkla kullanılır hale gelmiştir. Ancak vatandaşlar belirli aksaklıklar olduğunda, bunun ne anlama geldiğini de araştırmak istiyor. Bu nedenle e-nabız sistemi ile ilgili merak ettiğiniz her sorunun yanıtını sizler de sitemizde bulabilirsiniz. E-nabız sistemi içerisinde sizin değiştirmeniz gereken bilgiler bulunur. Güncellenen bu bilgileri, değiştirmek ve güncel halde tutmak da kişinin kendi sorumluluğundadır.

E-Nabız Tahlil Sonuçları Gizlenmiştir ne Demek?

e-nabız tahlil sonuçları gizlenmiştir ne demek diye merak ediyor olabilirsiniz. Belirtmemiz gerekir ki e-nabız tahlil sonuçlarını vatandaşlar kendileri gizleyebilir. E-nabız sisteminde yer alan tahlillerinizi bir başka hekimin ya da bir başka hastanenin görmesini istemiyorsanız buna uygun olarak açıp kapayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman tercihleri değiştirme hakkınız bulunur.

  • e-nabız sistemine giriş yaparsınız. Menü kısmına tıklarsınız.
  • Ziyaretlerim kısmından tahliller ve raporlarınızı bulursunuz. Burada profilimde görünsün ya da profilimde görünmesin kutucuklarını işaretleyerek değişim yapabilmeniz mümkün olur.
E-Nabız SistemiPin
E-Nabız Sistemi

E-Nabız Birincil Telefon Numarası Değiştirme

E-nabız sisteminde herkesin birincil ve ikincil telefon numaraları vardır. Birincil telefon numarası sizin telefon numaranızdır. İkinci bir telefon girme hakkınız da bulunur. Bunun için kendinizin kullandığı bir diğer telefon numarasını ya da yakınınızın iletişim numarasını ikincil telefon numarası olarak girebilirsiniz. Ancak bazen telefon numarasının değişmesi nedeni ile e-nabız sisteminde bulunan birincil telefon numarasını da değiştirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. E-nabız birincil telefon numarası değiştirme nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıda yer alan adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • e-nabız sistemi sizin telefon numaranızı da kayıt altına alır. Burada yer alan birincil telefon numarasını değiştirmek için belirli adımları uygulamanız gerekir.
  • e-nabız sistemi için kendi TC’ niz ve şifreniz ile giriş yaparsınız.
  • Menüler direkt olarak karşınıza çıkacaktır. Hesap Bilgileri ve sonrasında da Erişim ayarları butonunu tıklamanız gerekir.
  • Çıkan ekranda birçok iletişim numarası yazmak için yer bulabilirsiniz. Birincil telefon numarasını değiştirmek için, birincil telefon no kutucuğunda yer alan telefon numarasını siler, yerine yeni ve güncel telefon numarasını yazarınız.
  • Ardından onayla dedikten sonra, direkt sistem bunu kaydeder.

Özellikle güncel telefon numarasını yazmak ve buna uygun kullanmak önemlidir. Çünkü reçeteler, hastane randevuları ya da hastane tahlil sonucu, raporlar vb. bilgiler, birincil cep telefonuna sms ile bildirilir. Bu kişinin güncel olarak kullandığı iletişim numarası olmak durumundadır. Bu nedenle e-nabız sistemi içerisinde bu ayrıntılara dikkat etmek gerekir.

E-nabız nasıl indirilir?

E-Nabız uygulaması Android ve iOS gibi işletim sistemleriyle tamamen uyumlu çalışabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Play Store ve App Store başta olmak üzere aynı zamanda Huawei Store’da da E-Nabız uygulamasını kolaylıkla indirebilirsiniz.

E-nabız a nasıl girilir?

E-Nabız’a uygulama üzerinden de bilgisayar üzerinden de giriş yapabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahipseniz uygulamadaki alana tıklayarak E-Devlet bilgileriniz ile kolaylıkla E-Nabız uygulama şifresi oluşturabilirsiniz.

Aşı kartı nasıl alınır?

Aşı kartı oluşturmak için E-Nabız uygulamasına giriş yapınız. 2 doz aşısını yaptıran kişiler COVID-19 Aşı Durumu menüsünde yer alan COVID-19 Aşı Kartı ile aşı kimliklerine ulaşabilmektedir.

Kaynak: https://www.enabizsistemi.com/

Trend kategorimizde benzer içeriklere ulaşabilirsiniz.

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın

1