Türkçe Altyazılı Promo – İzle – 2022

Bedava İnternet

Türkçe Altyazılı Promo birçok kullanıcı tarafından aratılan bir konu olmakla birlikte Promoların yasallığı da tartışılan konular arasındadır. Promo kelimesinin anlamı reklam ve duyuru amacıyla kullanılan Fragman’dır. Aslında Fragman ile Promo birbirlerine benzer iki kavram olsalar da Promolar daha geniş çaplı ve uzun videolardır.

Türkçe Altyazılı Promo Nedir?

Promo kelimesi Promosyon kelimesinin kısaltılmış halidir. Film yapım şirketleri Promo videoları yayınlayarak izleyicilere çıkaracakları film hakkında ön bir reklam faaliyeti yapmaktadır. Promo sadece film sektöründe değil aynı zamanda albüm, dizi ve film tanıtımı gibi alanlarda da yapılmaktadır.

Promo, dizi ve film başta olmak üzere herhangi bir tanıtımını yapmak amacıyla oluşturulan ve promosyon (reklam) amacı taşıyan fragmandan uzun videolardır.

Promo Ne Demek?

Genellikle film sektöründe kullanılan Promo kelimesi Promosyon kelimesinin kısaltmasıdır. Film çıkmadan önce Fragman yayınlanır ve eğer beklenen ilgi toplanmaz ise de yapımcı şirket Fragmandan daha uzun bir Promo videosu yayınlamaktadır. Buradaki amaç ilgiyi toplamak ve film piyasaya çıkmadan önce beklenti oluşturmaktır.

Promo Code Ne Demek?

Promo Code da birçok şirket tarafından dağıtılan Promosyon kodlarıdır. Apple şirketi genellikle bir ürün çıkartmadan önce Promo Code’larını piyasaya sürmekteydi fakat artık buna ihtiyacı kalmadı.

Promo İzle

YouTube platformunda “Film Promo” şeklinde bir arama yaptığınızda birçok filmin Promo videolarına kolaylıkla erişebilirsiniz. Trailer videolarından daha uzun olan Promo videolarında filmlerin en önemli sahneleri aktarılmakta ve izleyicilere kısa film tadında bir an sunulmaktadır.

Türkçe Altyazılı Promo İzlePin
Türkçe Altyazılı Promo İzle

Türkçe Altyazılı Promo İzle

Örnekle anlatmak gerekirse; Atatürk Üniversitesinin iki yıl önce çıkardığı örnek bir Promo filme aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Promo İzlemek Yasal mıdır?

Promo izlemek tamamen yasaldır çünkü film şirketleri bunu reklam ve promosyon amacıyla yayınlamaktadır. Promo videoları da genellikle YouTube platformu üzerinden yayınlanmaktadır.

Aşağıdaki linkler üzerinden de ilginizi çekebileceğinizi düşündüğümüz diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Kaynak: https://www.bilgikonu.com/turkce-altyazili-promo/

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.

“Türkçe Altyazılı Promo – İzle – 2022” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

1