Windows 10 Orjinal Yapma – 2023 – Programsız!

CSA Digital

Windows 10 Orjinal Yapma içeriğimizde programsız bir şekilde en güncel yöntemlerle Windows 10 işletim sisteminizi nasıl orjinal hale getirebileceğinizi anlatacağız. Windows 10 işletim sistemi ücretli olmakla birlikte anlatacağımız yöntemler kapsamında sürümünüzü herhangi bir ücret ödemeden orijinal yapabilmektedir.

CMD yani komut istemcisi yardımıyla Windows 10 işletim sistemi orijnal hale getirebilmektedir. KMSpico gibi yazılımlar içerisinde ciddi tehlikeler barındırdığı için bu yazılımların kullanılmasını kesinlikle tavsiye etmemekteyiz.

Windows 10 Sürümünü ÖğrenmePin
Windows 10 Sürümünü Öğrenme

Windows 10 Orijinal Yapma – Programsız!

Windows 10 Orjinal Yapma işlemini yapabilmek için öncelikle Windows 10 işletim sistemimizin versiyonunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun için masaüstünde bulunan “Bilgisayarım” simgesine sağ tıkladıktan sonra “Özellikler” penceresini açın. Yukarıda yer alan resimde de gördüğünüz gibi sahip olduğumuz işletim sistemi “Windows 10 Pro” işletim sistemidir. Eğer sizde bu işletim sistemine sahipseniz aşağıda yer alan komutlar sayesinde sisteminizi orijinal hale getirebilirsiniz.

YouTube video

İşletim sisteminizin Windows 10 PRO olduğunu varsayalım. Başlat, Çalıştır ardından da “CMD” istemcisini yönetici olarak çalıştırın. Aşağıda yer alan kod satırını kopyalayın ve CMD’ye sağ tıklayarak yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın.

slmgr /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX

Burada dikkat etmeniz gereken temel şey, /ipk ifadesinden sonra gelen kod satırıdır. Bu kod Windows 10 PRO işletim sistemi için geçerlidir. Aşağıdaki kodlarla da diğer sürümler için Windows 10 Orjinal Yapma veya bir diğer değişle Windows 10 Etkinleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

slmgr /ipk NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43Windows 10 Enterprise Kodu
slmgr /ipk 6P99N-YF42M-TPGBG-9VMJP-YKHCFWindows 10 Home Kodu
slmgr /ipk NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2Windows 10 Education
Windows 10 Orjinal YapmaPin
Windows 10 Orjinal Yapma

Windows 10 Orjinal Yapma – CMD

Windows 10 Orjinal Yapma işleminin bir diğer yöntemi ise aşağıda yer almaktadır. Başlat sekmesine tıkladıktan sonra “CMD” şeklinde bir arama yapınız. CMD’yi yönetici olarak çalıştırınız.

slmgr.vbs /upk
slmgr.vbs /cdns
cscript slmgr.vbs /ipk VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
cscript slmgr.vbs /skms kms.lotro.cc
cscript slmgr.vbs /ato
Windows 10 Orijinal YapmaPin
Windows 10 Orijinal Yapma

Windows 10 Orijinal Yapma – Bat Klasörü

Windows 10 Orijinal Yapma işleminde kullandığımız CMD yönteminin alternatifi de bulunmaktadır. Yukarıda yer alan kod satırını kopyalayın ve masaüstünde bir Txt dosyası açın. Bu txt dosyasına ilgili kodları yapıştırın ve txt dosyasını .bat uzantılı hale getirin. Getirdiğiniz bu dosyayı yönetici olarak çalıştırdığınızda ilgili işlem direkt olarak işleme alınacaktır.

Eğer .bat uzantısını yapamıyorsanız Başlat menüsüne “Klasör” ifadesini yazın. “Dosyaların ve Klasörlerin Seçeneklerini Değiştirin” penceresine tıklayın. “Görünüm” sekmesi altından “Bilinen Dosya Türleri için Uzantıları Gizle” seçeneğini aktif hale getirin ve uygula butonuna basın.

Windows 10 kaç paraya yüklenir?

Windows 10 işletim sistemi için teknikerlerin talep ettiği ücret 40 TL ile 100 TL arasında değişmektedir. Windows 10 işletim sistemini ücretsiz bir şekilde yükleyebilir ve yine ücretsiz şekilde orjinal hale getirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan kodu girdiğinizde sisteminiz orijinal hale gelecektir. Bu içeriğimiz ile birebir anlamda ilgili olan;

“Windows 10 Orjinal Yapma – 2023 – Programsız!” üzerine 20 yorum

 1. Windows 10 Orjinal yapmayı çok güzel bi şekilde anlatmışsınız detaylı ve en net şekilde, bende deneyeceğim

  Cevapla
 2. Windows 10 a sahibim bir süredir orijinal yapmaya çalışıyordum sizin sayenizde yapabildim teşekkürler hocam

  Cevapla
 3. Sonunda bulabildim acıklayan bir site Windows’u ayarlama kısmı sıkıntılıydı harika anlatmıssınız adım adım her dediginizi yaptım ve oldu. Emeginize saglık cok tesekürler.

  Cevapla
 4. Windows 10 Orjinal yapmayı çok güzel anlatmışsınız detaylı ve en anlaşılır, net bir şekilde bende deneyeceğim

  Cevapla
 5. Çok iyi bilgiler veriyorsunuz bu konu hakkında sayenizde birçok şey öğrendim muhtesemsiniz 💥

  Cevapla
 6. Benden 100 lira format para istediler. Ama sizin sayenizde hiç ücret ödemeden Windows 10 orjinal haline geldi. Makale için teşekkür ederim…

  Cevapla
  • Bağlantınızda sorun olması muhtemeldir.
   Diğer videolarda anlatılan yöntemleri takip edin.

   Cevapla
 7. 0x803F7001 Microsoft Windows çekirdek olmayan sürümünü çalıştıran bir bilgisayarda hata metnini görüntülemek için ‘slui.exe 0x2a 0x803F7001’ komutunu çalıştırın.

  – merhaba sürekli bu hatayı alıyorum

  Cevapla
Yorum yapın

1