Perfmatters Nedir? Perfmatters Satın Al

CSA Digital

Perfmatters, son yıllarda WordPress Eklentileri arasında popüler hale gelen ve Asset Manager yani Varlık Yönetim eklentisidir. Eklenti sahibi Brian Jackson olmakla birlikte eklenti Forgemedia LLC şirketine aittir.

Bilinenin aksine Perfmatters bir Cache eklentisi değildir ve WP-Rocket ve Litespeed Cache gibi eklentilerle uyumlu bir şekilde çalışabilmektedir.

Perfmatters Nedir?

Perfmatters temelde;

  • Javascript Defer,
  • Javascript Delay,
  • Gereksiz CSS Kaldırma,
  • Script Manager (Eklenti Kullanımlarını Görme),
  • Google Fontlarını Localden Çağırma,
  • Preload,
  • Lazyload,
  • Analytics’i localden çağırma ve WordPress’in çekirdek (Core) kodlarını ortadan kaldırarak WordPress Site Hızlandırma sürecine olumlu etki sağlayan bir eklentidir.

Perfmatters Ayarları

Perfmatters Ayarları, sunucuya ve temaya bağlı olarak değişmektedir. Örneğin; LazyLoad fonksiyonu bazı temalarda iyi bir şekilde çalışırken bazı temalarda ise görsellerin yüklenmemesi sorununa sebebiyet vermektedir.

Yine benzer örnekle, Javascript Defer ve Delay fonksiyonları bazı temalarda “Mobil Uyumluluk” ve farklı hatalara yol açabilmektedir. Bu yüzden otomatik bir ayarı olmamakla birlikte aşağıda yer alan videoyu izleyerek temel ayarlara ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Perfmatters vs WP Rocket

Perfmatters ve WP-Rocket sıklıkla karşılaştırılan iki eklentidir. Diğer yandan, bu karşılaştırma abesle iştigal olmakla birlikte bu iki eklenti doğru ayarlarla aynı anda çalışabilmektedir.

Pin

Gördüğünüz gibi Litespeed Cache ve Perfmatters eklentilerinin aynı anda kullanıldığı web sitemiz önemli web verilerinden iyi bir sonuç almıştır.

Bir önceki sunucumda WP-Rocket daha iyi performans verdiği için onunla birlikte kullandığımda da benzer sonuçları alabilmekteydim.

Perfmatters FiyatlarıPin
Perfmatters Fiyatları

Perfmatters Fiyatları – 2023

Perfmatters’ın resmi sitesinde fiyatlar yukarıdaki görselde yer aldığı gibidir.

1 Site24,95 Dolar – Yıllık
3 Site54,95 Dolar – Yıllık
Sınırsız Site124,95 Dolar – Yıllık

Perfmatters indirim kodları ise;

  • WPSMACKDOWN – %20 İndirim
  • WOORKUP – %15 İndirim

Diğer yandan, Sınırsız Site Lisansı tarafımca Perfmatters eklentisini aşağıda yer alan linkten alabilirsiniz.

Perfmatters Satın Al

Perfmatters eklentisini Kredi Kartı ile satın almak için aşağıda yer alan görsele tıklayabilirsiniz. Sınırsız Lisans sahibi olduğum için Perfmatters eklentisinin satışını tekli site olarak yapabilmekteyim.

Perfmatters Lisans ayrıntıları ilgili bağlantıda yer almaktadır.

Perfmatters R10’da satışı yapılan bir eklenti olmakla birlikte R10 platformuna ilk olarak satışa da tarafımızca çıkarılmıştır.

Yorum yapın

1