Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 – +700 Backlink 👍

Ücretsiz Backlink Siteleri bilgisi vereceğimiz içeriğimizde ücretsiz bir şekilde en iyi link inşasını nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatacağız. Ücretsiz Backlink Siteleri birçok SEO uzmanına göre faydasız backlink kaynakları olarak görülse de link inşasını yapılandırabileceğiniz müthiş web siteleri bulunmaktadır.

Backlink, web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralarda yer almak için farklı kaynaklardan aldığı NoFollow ve DoFollow gibi farklı bağlantı türlerini içeren referans bağlantılarıdır.

Google arama motoru web sitelerini mevcut anahtar kelimelerinde sıralamaya sokarken kullandığı metriklerin başında backlink yani link inşası gelmektedir. Web sitesinin ne kadar çok farklı kaynaktan ne kadar kaliteli backlinkleri varsa ilgili web sitesi Google arama motorunda üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden de SEO uzmanları ve Webmasterlar web sitelerine sürekli olarak backlink almaktadır.

Ücretsiz BacklinkPin
Ücretsiz Backlink

Ücretsiz Backlink, içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi herhangi bir ücret ödemeden link almanıza müsaade eden web sitelerinden alabileceğiniz referans bağlantılardır. Ücretsiz Backlink kaynaklarının başında ise Profil Backlink yöntemi gelmektedir. Profil Backlink yöntemi sayesinde DA yani otorite değeri 100 üzerinden 85’in üzerinde birçok web sitesinden profil oluşturarak backlink alabilir bu backlinkleri indexletme metodu ile indexleterek ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Sitelerinden backlink almak çok ciddi bir yükseliş sağlamasa da başlangıç için ideal bir çalışmadır. Yine bu kaynaklardan backlink alırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu kaynaklar iyi seçildiğinde, web sitenizin index hızı, DA ve PA değerleri artacağı gibi içerikleriniz Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink kaynaklarına geçmeden önce DoFollow ve NoFollow teknik terimlerine de hakim olmalısınız. DoFollow yani takip edilebilir bağlantılar, NoFollow yani takip edilemeyen bağlantılara oranla daha kaliteli kaynaklardır. Bu yüzden de DoFollow backlinkler almaya özen göstermelisiniz.

YouTube video

Ücretsiz Backlinklerin birçoğu NoFollow türünde bağlantılardır. Bu yüzden sayıca fazla olmasına dikkat etmelisiniz. İlgili bağlantıda 700’den fazla Profil Backlink kaynağı bulunmaktadır.

Site AdıDAURL’si
Blogger99Tıkla
Sites Google99Tıkla
Pinterest94Tıkla
Gravatar94Tıkla
Microsoft99Tıkla
Flickr92Tıkla
Telegra88Tıkla
Gitlab88Tıkla

Paravan Blog Kaynakları

Site AdıURL’si
TumblrTıkla
WordpressTıkla
MediumTıkla
BlogspotTıkla

Forumlara üyelik oluşturduktan sonra “Site Tanıtım” alanlarına konu açarak backlink kaynağına sahip olabilirsiniz.

 • Dizinler

Dizinlere web sitelerinizi ekleyerek backlink sahibi olabilirsiniz.

 • Whois Backlink

Whois backlinkler ise yıllardır kullanılan bir yöntemdir, Google’da kısa bir arama yaparak kaynaklara ulaşabilirsiniz.

PDF yükleme sitelerine tanıtım yazınızı pdf formatına dönüştürerek yükledikten sonra da backlink sahibi olabilirsiniz.

 • Sosyal Medya

Sosyal medyada web sitenize ait hesaplar açarak, girdiğiniz içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Linkedin, Medium ve Diiago gibi web sitelerini de bu kategoriye yazabiliriz.

 • Video Backlink

YouTube, Dailymotion ve diğer Video platformlarına video upload ettikten sonra açıklama bölümüne link bırakabilirsiniz.

 • Paravan Blog

Bu kaynaklara ek olarak, Wordpress ve Blogger sitelerinden paravan bloglar kurup içeriklerinizi buralarda da paylaşabilirsiniz.

 • Forum Profil Backlink

Forumların birçoğu profil alanlarına web sitesi eklemenize müsaade etmektedir. Bu alanlara web sitenizi ekledikten sonra ilgili url’leri indexletebilirsiniz.

 • Edu Backlink

Edu backlink de .edu uzantılı global ve otoriter sitelerden yorum yaparak alınan bir yöntemdir.

 • Yorum Backlink

Yorum backlink genellikle programla yapılan çalışmalardır. Çok fazla link çıkışının olmadığı kaynaklardan backlink alabilirsiniz.

Profil Backlink metodu ana domaine yapılan bir link inşası yöntemidir. Bu yöntemde oldukça faydalıdır. Diğer yandan, bu URL’leri indexletmeniz önemlidir.

Yukarıda liste şeklinde paylaştığımız backlink yöntemlerinin hepsi ücretsiz kaynaklardır.

Ücretsiz Backlink Faydalı mıdır?

Ücretsiz backlinklerle ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz. Önemli olan konu bu backlinklerin indexlenebilir olmasıdır. Backlinkler indexlendiği takdirde bu sitelerle yaptığınız link inşasının büyük faydasını göreceksiniz.

Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 konusunu yeteri kadar anlatmaya çalıştık, içerik sürekli olarak güncellenecektir. SEO kategorimizde benzer faydalı içeriklerimizi bulabilirsiniz.

5/5 - (2 votes)
“Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 – +700 Backlink 👍” üzerine 31 yorum
 1. Merhaba sonunda gerçekten düzgün ve başarılı bir şekilde backlink konusu ele alan bir içerek buldum çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

  Cevapla
 2. Paylaşım için teşekkürler, gerçekten sitelerimiz için backlink bulmak yeri geliyor çok zor oluyor. Çok fazla para dökmekte istemiyoruz açıkcası ilk başta. Bu tarz ücretsiz kaynaklar çok iş görüyor teşekkürler.

  Cevapla
 3. Dostum youtube kanalından çıkamıyorum. 3 saattir videolarını izleyip beğeniyorum. Emeğine sağlık….

  Cevapla
 4. Geçekten türkiye’de takip edilmesi gereken ve insanlara yararlı olacak paylaşımlar yapan harika bir site, bundan ücret talep etmemesi de takdire şayan.

  Cevapla
 5. Sizden ricam çok sayıda nofollow backlink aldım siteyi açalı 1 ay oldu lakin sıralamalarda rezalet durumdayım. Sitemi inceleyip bana yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 6. Merhaba size bir şey sormak istiyorum.
  Benim bir sitem var. İlk 3 ay yaklaşık her gün içerik girdim. Uzun metin yazmadığım için olmaz dediler,
  Google da Adsense’i onaylamadı, bıraktım.
  Şimdi sadece son yazımı nadiren güncelleyerek devam ediyorum.
  Size soracağım şu:
  Benim artık çok vaktim var.
  Bu zamanımı siteme backlink alarak geçirmek istiyorum. DA PA artırmak için.
  Seo Analiz grubunda güncelleme yapmaya devam etmem lazım dediler.
  Fakat söylediğim gibi vaktim var ve onu da bırakırsam hiç bir şey yapmamış olacağım.
  Sadece backlink almak, DA PA artırmaya hiç mi yaramaz?
  Ya da sadece 1 yazıya güncelleme yaparken backlink almam işe yarar mı?
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
 7. Merhaba, site anahtar kelimeleriyle ilişkili olan otoriter sitelerden, sonuç garantili backlink alacağımız bir referans verir misiniz? Aynı zamanda üye sayısı yüksek olan facebook sayfalarından bir gönderi de backlink almanın faydası olur mu? cevabınızı bekliyorum.

  Cevapla
  • Sonuç garantili olayından herhangi bir şey anlamadım hocam, bu arada referans paylaşmıyorum ve off-page yani backlink hizmeti de sağlamıyorum.

   Cevapla
Yorum yapın

1