Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 – +700 Backlink 👍

CSA Digital

Ücretsiz Backlink Siteleri bilgisi vereceğimiz içeriğimizde ücretsiz bir şekilde en iyi link inşasını nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatacağız. Ücretsiz Backlink Siteleri birçok SEO uzmanına göre faydasız backlink kaynakları olarak görülse de link inşasını yapılandırabileceğiniz müthiş web siteleri bulunmaktadır.

Backlink, web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralarda yer almak için farklı kaynaklardan aldığı NoFollow ve DoFollow gibi farklı bağlantı türlerini içeren referans bağlantılarıdır.

Google arama motoru web sitelerini mevcut anahtar kelimelerinde sıralamaya sokarken kullandığı metriklerin başında backlink yani link inşası gelmektedir. Web sitesinin ne kadar çok farklı kaynaktan ne kadar kaliteli backlinkleri varsa ilgili web sitesi Google arama motorunda üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden de SEO uzmanları ve Webmasterlar web sitelerine sürekli olarak backlink almaktadır.

Ücretsiz BacklinkPin
Ücretsiz Backlink

Ücretsiz Backlink, içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi herhangi bir ücret ödemeden link almanıza müsaade eden web sitelerinden alabileceğiniz referans bağlantılardır. Ücretsiz Backlink kaynaklarının başında ise Profil Backlink yöntemi gelmektedir. Profil Backlink yöntemi sayesinde DA yani otorite değeri 100 üzerinden 85’in üzerinde birçok web sitesinden profil oluşturarak backlink alabilir bu backlinkleri indexletme metodu ile indexleterek ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Sitelerinden backlink almak çok ciddi bir yükseliş sağlamasa da başlangıç için ideal bir çalışmadır. Yine bu kaynaklardan backlink alırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu kaynaklar iyi seçildiğinde, web sitenizin index hızı, DA ve PA değerleri artacağı gibi içerikleriniz Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink kaynaklarına geçmeden önce DoFollow ve NoFollow teknik terimlerine de hakim olmalısınız. DoFollow yani takip edilebilir bağlantılar, NoFollow yani takip edilemeyen bağlantılara oranla daha kaliteli kaynaklardır. Bu yüzden de DoFollow backlinkler almaya özen göstermelisiniz.

YouTube video

Ücretsiz Backlinklerin birçoğu NoFollow türünde bağlantılardır. Bu yüzden sayıca fazla olmasına dikkat etmelisiniz. İlgili bağlantıda 700’den fazla Profil Backlink kaynağı bulunmaktadır.

Site AdıDAURL’si
Blogger99Tıkla
Sites Google99Tıkla
Pinterest94Tıkla
Gravatar94Tıkla
Microsoft99Tıkla
Flickr92Tıkla
Telegra88Tıkla
Gitlab88Tıkla

Paravan Blog Kaynakları

Site AdıURL’si
TumblrTıkla
WordpressTıkla
MediumTıkla
BlogspotTıkla
 • Forum Tanıtımı

Forumlara üyelik oluşturduktan sonra “Site Tanıtım” alanlarına konu açarak backlink kaynağına sahip olabilirsiniz. Yine içeriklerinizle ilgili Google’da aramalar yaparak da alakalı backlinkleri bulup bunlara linkleme yapabilirsiniz.

 • inurl:topic Anahtar Kelime
 • inurl:showthread Anahtar Kelime
 • inurl:viewtopic Anahtar Kelime
 • inurl:thread Anahtar Kelime
 • inurl:forum Anahtar Kelime
 • inurl:viewforum.php Anahtar Kelime
 • Dizinler

Dizinlere web sitelerinizi ekleyerek backlink sahibi olabilirsiniz. Eski ve zamana yenik düşmüş bir backlink yöntemidir.

 • Whois Backlink

Whois backlinkler ise yıllardır kullanılan bir yöntemdir, Google’da kısa bir arama yaparak kaynaklara ulaşabilirsiniz. Bu yöntemde büyük oranda geçerliliğini yitirmiştir.

 • PDF Backlink

PDF yükleme sitelerine tanıtım yazınızı pdf formatına dönüştürerek yükledikten sonra da backlink sahibi olabilirsiniz.

 • Sosyal Medya

Sosyal medyada web sitenize ait hesaplar açarak, girdiğiniz içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Linkedin, Medium ve Diiago gibi web sitelerini de bu kategoriye yazabiliriz.

 • Video Backlink

YouTube, Dailymotion ve diğer Video platformlarına video upload ettikten sonra açıklama bölümüne link bırakabilirsiniz.

 • Paravan Blog

Bu kaynaklara ek olarak, Wordpress ve Blogger sitelerinden paravan bloglar kurup içeriklerinizi buralarda da paylaşabilirsiniz.

 • Forum Profil Backlink

Forumların birçoğu profil alanlarına web sitesi eklemenize müsaade etmektedir. Bu alanlara web sitenizi ekledikten sonra ilgili url’leri indexletebilirsiniz.

 • Edu Backlink

Edu backlink de .edu uzantılı global ve otoriter sitelerden yorum yaparak alınan bir yöntemdir.

 • Yorum Backlink

Yorum backlink genellikle programla yapılan çalışmalardır. Çok fazla link çıkışının olmadığı kaynaklardan backlink alabilirsiniz.

Profil Backlink metodu ana domaine yapılan bir link inşası yöntemidir. Bu yöntemde oldukça faydalıdır. Diğer yandan, bu URL’leri indexletmeniz önemlidir.

 • Podcast Backlink

Buzz, Spotify, Anchor FM gibi servislere Podcastler yüklerken Podcast açıklama kısımlarından linkleme yaparak backlinkler alabilirsiniz.

Yukarıda liste şeklinde paylaştığımız backlink yöntemlerinin hepsi ücretsiz kaynaklardır.

Ücretsiz Backlink Faydalı mıdır?

Ücretsiz backlinklerle ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz. Önemli olan konu bu backlinklerin indexlenebilir olmasıdır. Backlinkler indexlendiği takdirde bu sitelerle yaptığınız link inşasının büyük faydasını göreceksiniz.

Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 konusunu yeteri kadar anlatmaya çalıştık, içerik sürekli olarak güncellenecektir. SEO kategorimizde benzer faydalı içeriklerimizi bulabilirsiniz.

“Ücretsiz Backlink Siteleri 2022 – +700 Backlink 👍” üzerine 43 yorum

 1. Merhaba sonunda gerçekten düzgün ve başarılı bir şekilde backlink konusu ele alan bir içerek buldum çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

  Cevapla
 2. Paylaşım için teşekkürler, gerçekten sitelerimiz için backlink bulmak yeri geliyor çok zor oluyor. Çok fazla para dökmekte istemiyoruz açıkcası ilk başta. Bu tarz ücretsiz kaynaklar çok iş görüyor teşekkürler.

  Cevapla
 3. Dostum youtube kanalından çıkamıyorum. 3 saattir videolarını izleyip beğeniyorum. Emeğine sağlık….

  Cevapla
 4. Geçekten türkiye’de takip edilmesi gereken ve insanlara yararlı olacak paylaşımlar yapan harika bir site, bundan ücret talep etmemesi de takdire şayan.

  Cevapla
 5. Sizden ricam çok sayıda nofollow backlink aldım siteyi açalı 1 ay oldu lakin sıralamalarda rezalet durumdayım. Sitemi inceleyip bana yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
 6. Merhaba size bir şey sormak istiyorum.
  Benim bir sitem var. İlk 3 ay yaklaşık her gün içerik girdim. Uzun metin yazmadığım için olmaz dediler,
  Google da Adsense’i onaylamadı, bıraktım.
  Şimdi sadece son yazımı nadiren güncelleyerek devam ediyorum.
  Size soracağım şu:
  Benim artık çok vaktim var.
  Bu zamanımı siteme backlink alarak geçirmek istiyorum. DA PA artırmak için.
  Seo Analiz grubunda güncelleme yapmaya devam etmem lazım dediler.
  Fakat söylediğim gibi vaktim var ve onu da bırakırsam hiç bir şey yapmamış olacağım.
  Sadece backlink almak, DA PA artırmaya hiç mi yaramaz?
  Ya da sadece 1 yazıya güncelleme yaparken backlink almam işe yarar mı?
  Teşekkür ederim.

  Cevapla
 7. Merhaba, site anahtar kelimeleriyle ilişkili olan otoriter sitelerden, sonuç garantili backlink alacağımız bir referans verir misiniz? Aynı zamanda üye sayısı yüksek olan facebook sayfalarından bir gönderi de backlink almanın faydası olur mu? cevabınızı bekliyorum.

  Cevapla
  • Sonuç garantili olayından herhangi bir şey anlamadım hocam, bu arada referans paylaşmıyorum ve off-page yani backlink hizmeti de sağlamıyorum.

   Cevapla
 8. 5 web site düşünün aynı sunucuda bulunuyor. Dolayısıyla aynı ip ye sahipler. 5’inede aynı kaynaktan backlink çıkarsak seo bakımından herhangi bir sıkıntı olur mu?
  Örnek:
  site1.org
  site2.net
  site3.com

  Bu sitelere blogger üzerinden backlink çıkıyoruz. Aynı iplere sahip olmaları sorun çıkarır mı?

  Cevapla
 9. Emeğine sağlık kardeşim forumdan da takip ediyorum seni işini hakkıyla yapan nadir insanlardansın başarılarının devamını diliyorum.

  Cevapla
 10. hocam merhaba. daha önce düşmüş pa sı yüksek ve backlinkleri olan alan adını alıp 301 ile kendi sitemize yönlendirirsek, organik sıralamada yükselme haliyle hit elde edebilir miyiz? siz ne düşünüyorsunuz? faydası olur mu asıl domaine?

  Cevapla
  • 301’in eski önemi maalesef kalmadı, bizzat denedik uzun süre fakat ciddi faydasını göremedik.

   Cevapla
 11. wmaracı forum sayfasında backlink paketi satışı yapan bir çok kişi veya işletme var. Oldukça iddialı konuşup serpte yükselme garantisi veriyorlar. Siz bu ara ücretli destek veremiyeceğinizi söylediğiniz için soruyorum. Güvenilir bir yerden backlink çalışması almak istesek öneriniz kim veya kimler olurdu? Özelse mailde atabilirsiniz, çok makbule geçer. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Almadığım paketi maalesef öneremem hocam, kim iyi satıyor kim kötü satıyor bilgim yok maalesef.

   Cevapla
Yorum yapın

1