Windows 10 iso İndir – 2022 – Güvenilir Kaynak!

Windows 10 iso indir içeriğimizde aynı zamanda Windows 10 indirme işleminin de detaylarını sizlere aktarmaya çalıştık. Windows 10 işletim sistemi için gerekli olan ISO dosyasını nasıl indirebileceğinizi ve USB / DVD ile nasıl format atabileceğinizi anlatacağız. Windows 10 iso indir linkimiz tamamen Microsoft’un resmi sitesindeki dosya olmakla birlikte videolu anlatımımız da mevcuttur.

Windows 10 iso Nasıl İndirilir?

Hali hazırda Windows kurulu olan bir bilgisayardan Microsoft’un resmi web sitesine girdiğinizde ISO kalıbı indirme işlemini yapamazsınız. Microsoft size direkt olarak Medya Oluşturma Aracının linkini iletmektedir. Bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki aşamaları takip etmeniz önemlidir.

  • İlk olarak ISO İndir linkine tıklayarak Microsoft’un resmi web sitesine giriş yapın.
  • Chrome tarayıcısı kullanıyorsanız Mouse’da Sağ Tık yaptıktan sonra “İncele” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sayfada Alt alta üç nokta işaretine ardından da “More Tools” akabinde de “Network Conditions” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan yeni sekmede “Select Automatically” ifadesindeki tiki kaldırıp seçim olarak BlackBerry — BB10 aracını seçin ve sayfada CTRL + F5 seçeneğine tıklayın.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra “Sürüm Seçin” ekranında “Windows 10’u” akabinde de dil seçim ekranında “Türkçe” ifadesini seçtikten sonra “Onayla” butonuna tıklayın.
  • 32 bit veya 64 bit olarak indirme linki sadece 1 günlüğüne oluşturmuştur, sürüm seçimine göre dilediğinizi indirin.

Windows 10 ISO İndirme işlemini yapamadıysanız da aşağıda yer alan videolu anlatımımızı kesinlikle izleyin!

YouTube video

Windows 10 iso dosyası oluşturma

Windows 10 iso nasıl indirilir, sorusuna hem yazılı hem de videolu bir şekilde yanıt verdik. Diğer yandan indirdiğiniz orijinal ISO dosyasını oluşturmak ve format dosyası haline getirebilmek içinde aşağıdaki uygulamaları yapabilirsiniz.

  • Rufus indir seçeneğine tıklayın ve USB’ye ISO çekmek için gerekli yazılımı indirin.
  • USB’yi biçimlendirdikten sonra Rufus programını çalıştırın.
  • ISO dosyasını “Select” alanından seçin ve Partition Schema “GPT” ardından da Target System “UEFI” olarak işaretli olduğundan emin olun.
  • “Start” butonuna tıkladıktan sonra da yazma işleminin bitmesini bekleyin. İyi formatlar!
Windows 10 iso Nasıl İndirilir?Pin
Windows 10 iso Nasıl İndirilir?

Windows 10 indir

Windows 10 indir ile Windows 10 iso indir aynı anlama gelen konulardır. Windows 10 işletim sistemini indirdikten sonra kurabilmek için size gerekli olan dosya ISO kalıbıdır. ISO kalıbı USB başta olmak üzere CD / DVD gibi multimedya kalıplarına yazdırılabilen ve ön yüklemeye müsait dosyalardır.

Toparlamak gerekirse, Windows 10 indirme işlemi için yukarıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

Windows 10 Sistem Gereksinimleri

Disk Alanı32-bit = 16 GB, 64-bit = 20 GB
RAM32-bit = 1 GB, 64-bit = 2 GB
İşlemci1 GHz İşlemci
Ekran KartıDirectX 9 ve üstü

Windows 10 İşletim sistemi için gerekli olan sistem gereksinimleri yukarıda yer alan tabloda sizlerle paylaşılmıştır. Bu sistem gereksinimleri minimum olmakla birlikte maksimum sistem gereksinimleri gibi bir bilgi de yoktur.

Windows 10 iso kaç gb?

Windows 10 ISO dosyası 64 bit için 5.3 GB boyutundadır. DVD boyutları bunun altında kaldığı için format atma işlemi için mutlaka minimum 8 GB’lık bir USB’ye ihtiyaç duymaktasınız.

Windows 10 ISO Ücretsiz mi?

Windows 10 ISO dosyasını indirmek ücretsizdir. Diğer yandan, Windows 10 Etkinleştirme işlemi yapmak önemlidir. Hali hazırda indirdiğiniz ve kuracağınız Windows 10 işletim sistemi orijinal fakat etkinleştirilmemiş olacaktır.

Windows 10 Ücreti Ne Kadar?

Windows 10 ücretsiz bir uygulama olsa da Etkinleştirme işlemi için gerekli olan lisans anahtarı ücretlidir. Lisanslar sistemine göre fiyatlanmakla birlikte yıllık 30 TL ila 50 TL arasında lisanslar sizin ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Windows 10 iso İndir içeriğimizde konuyu detaylı bir şekilde sizlere aktardık. Aşağıda listelenen içeriklerde konuyla alakalıdır.

Yorum yapın

1