Wikipedia Backlink Nasıl Alınır?

Wikipedia Backlink Nasıl Alınır, sorusuna yanıt vereceğimiz bu içeriğimizde, dünyanın en önemli web siteleri arasında yer alan Wikipedia’dan nasıl backlink alacağınızı anlatacağız. Wikipedia dünyanın en çok ziyaretçisine sahip olan bir web sitesi olmakla birlikte sahip olduğu DA PA değeri ve kaliteli bir backlink kaynağı olması sebebiyle birçok webmaster’ın ilgi odağı siteler arasında yer almaktadır. Diğer yandan, zaman zaman çeşitli yöntemlerle bu kaynaktan kolay bir şekilde backlink alınabiliyor fakat bu yöntemler Wikipedia ekibi tarafından anlaşıldığında yöntem geçerliliğini yitiriyor.

Wikipedia’ya sayfa oluşturarak backlink almak veya herhangi bir içeriğe link bırakarak backlink almak zor olduğu için bu metodu uygulayacağız.

Wikipedia Backlink Alma 301 Methodu

Bu noktada kullanacağımız temel prensip şu, daha önce Wikipedia backlinki almış fakat sahibi tarafından uzatılmamış ve düşen bir domaini tespit edeceğiz. Semrush aracı ile bu domainin hangi sayfadan Wikipedia backlinki aldığını tespit ettikten sonra bu Wikipedia sayfasına gelerek ilgili bağlantının linkini alacağız. Son olarak da bu sayfayı 301 yönlendirmesi ile kendi web sitemize yönlendireceğiz.

Wikipedia Backlinkli Domain
Wikipedia Backlinkli Domain

1- Wikipedia Backlinke Sahip Domain Tespiti

Expireddomains adresine ilgili bağlantıdan giriyoruz ve üye oluyoruz.

Yukarıdaki görselde yer alan “Deleted Domains” sekmesine tıkladıktan sonra Show Filter butonuna basıyoruz.

Domain Name Allowlist sekmesi altında yer alan contains bölümüne çeşitli kelimeler yazıyoruz.

Bu kelimeler neler olabilir; blog, news, haber, film, oyun vs.

Daha sonrasında ise Adwords ve SEO sekmesine gelerek bu alanda yer alan Wikipedia bölümünün “Min” kısmına 1 yazıyoruz.

Son olarakta alt bölümde yer alan “Apply Filter” bölümüne tıklıyoruz ve karşımıza aşağıdaki görselde olduğu gibi domainler listeleniyor.

Wikipedia Backlink Sahibi Domainler
Wikipedia Backlink Sahibi Domainler

Genellike yabancı domainler listelenmektedir fakat önemli değil bizim için önemli olan Wikipedia Backlink’i olması.

Bu listede yer alan; DefenceBlog ve WordNews.us domainlerini ben aldım arkadaşlar. Yine Active24Blog.com domaini de iş yapabilir. Domainlerden boşta olanları ise aşağıdaki linkte yer alan DA PA Sorgulama Sitesinden öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz Toplu DA PA Sorgulama

Gördüğünüz gibi, DA PA değerleri de oldukça iyi. WordNews’in birçok farklı bağlantıda 301’i bulunuyor. Defenceblog’u Kozba’ya yönlendirdim. Diğer site ile planlarım daha farklı.

Semrush Wikipedia Backlink Sorgusu
Semrush Wikipedia Backlink Sorgusu

2- Wikipedia Backlink Sayfasını Tespit Etmek

Tespit için bize Semrush veya Ahrefs aracı gerekiyor. Örneklerden yola çıkacak olursak, Semrush aracında Defenceblog domainini arattık.

Backlink bölümüne tıkladık.

CTFL + F yaptık ve Wikipedia backlinkin olduğu sayfayı bulduk.

İlgili sayfaya gidelim ve sitemizin URL’sini bulduktan sonra not defterine bunu kaydedelim.

Daha sonrasında ise WordPress kuruyoruz ve bir site oluşturuyoruz.

Rank Math eklentisini kurduktan sonra “Yönlendirmeler” aracından ilgili sayfayı istediğiniz herhangi bir domaine yönlendiriyorsunuz.

Zararlı Backlinkleri yine Semrush ile tespit edip siteden tam verim alabilirsiniz.

DA PA değeri iyi olduğu için ben bu siteyi haber sitesi haline getirdim. Savunma Haberleri alanında vakit buldukça içerik gireceğim. Sitenin çok fazla zararlı backlinki vardı ve Spam Score değeri de buna bağlı olarak yüksekti. Backlinkleri reddettim ve SS değerinin düşmesini bekliyorum. Düştükten sonra Footer veya Tanıtım Yazısı şeklinde Kozba’ya çıkış yapmayı planlıyorum.

Wikipedia Backlink hizmeti almak için WhatsApp aracılığı ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Wikipedia Backlink Nedir?

Wikipedia Backlink Nedir?

Wikipedia Backlink, Wikipedia ve diğer alt sayfalarının referans bölümünden alınan bağlantı türüdür. Wikipedia otoriter bir web sitesi olduğu için bu kaynaktan elde edilen backlinkte oldukça değerlidir.

Backlink Nedir Örnek?

Backlink’e örnek olarak Pinterest Backlink ilgili bağlantıyı verebiliriz. Pinterest otoriter bir web sitesi olduğu için buradan alınan backlinkte oldukça değerlidir.

Backlink Nasıl Alınır?

Backlink almak için ilgili sayfanın buna izin vermesi gerekmektedir. Maalesef her web sitesi backlink almaya müsaade etmemektedir. Forum Tanıtımı, Sosyal İmleme, Wikipedia Backlink ve diğer yöntemlerle kolaylıkla backlink alabilirsiniz.

Profil Backlink Ne Demek?

Profil Backlink, Microsoft, Google, Blogger ve Github gibi kaynaklara üye olarak oluşturulan backlinklere verilen isimdir. Otorite değeri yüksek olan bu kaynaklardan backlink almak çok önemlidir. Profil Backlink bağlantısından konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

“Wikipedia Backlink Nasıl Alınır?” üzerine 12 yorum
 1. Oldukça faydalı bir yazı olmuş. Çoğu sitede bu yöntemler para ile satılıyor. Bu şekilde ücretsiz ve açık bir dille paylaştığınız için teşekkürler.

  Cevapla
 2. Dostum merhaba wikipedia dan senin yaptığın yöntemle link verdim fakat kullanıcı adımı ve vandalizm işareti ile 2 defa attı bizi, sana zahmet bize 1 adet backlink alabilirsen dua ederiz. Teşekkür ederiz.

  Cevapla
  • TR’de yaptıysanız vandalizm olarak işaretlenmesi oldukça normal hocam, ilgili yöntemi MS ve diğer alt Wikipedia sayfaları için anlattık.
   TR’de link yerleştirmeniz mümkün değil.

   Cevapla
 3. düşünerek uzun zamanda bulabileceğimiz bilgileri açıklayıcı şekilde anlattığınız için teşekkür ederim

  Cevapla
Yorum yapın