Trendyol Express Nedir, Ne Kadar Kazandırır? *2022*

CSA Digital

Trendyol Express içeriğimizde sizlere Trendyol’un kargo dağıtım ağı olan Trendyol Express hakkında bilgi verdikten sonra bu şirket sayesinde ne kadar para kazanabileceğinizin detaylarını da aktaracağız. Trendyol şirketinin sağladığı bir istihdam kaynağı olan Trendyol Taşıyıcı Ol işi hakkındaki en detaylı içeriği sizler için hazırladık.

Trendyol Express hakkındaki bu içeriği yazmadan önce sektörde hali hazırda bu işi yapan kişilerle görüşmekle birlikte aynı zamanda İnternet başvurusunda da bulundum. Bu başvuruyu geçtikten sonra ise ikinci aşama olan Şube Mülakatı aşamasına geldim.

İş ile ilgilenmediğim için Şube Mülakatına katılım sağlamadım.

Trendyol Express Nedir?

Trendyol Express, e-ticaret devi Trendyol şirketinin kargolarını dağıtmak için kurduğu direkt olarak Trendyol şirketine bağlı bir alt kurumdur. Toplantıdan çıkardığım notlardan yola çıkarsak, Trendyol Express 2018 yılında faaliyete geçmiş. Trendyol kargo dağıtım ağında taşeron şirketlere iş vermek yerine “Trendyol Taşıyıcı Ol” projesi ile şahıs şirketi ve kendi aracı olan kişilere bu işi yaptırmak istiyor. Bu yöntemi seçmesinin sebebi ise müşteri memnuniyetini arttırmayı hedeflemesinden kaynaklanıyor. Şirketin bu tutumunun mantıklı olduğu söyleyebiliriz çünkü taşeron şirketlere bu iş verildiğinde, bu şirketler dağıtım işini bireysel kişiler kadar iyi yapamayacaklardır.

YouTube video

Trendyol Express Kargo

Trendyol Express Kargo, Trendyol şirketinden ürün alan müşterilere aldıkları ürünleri ulaştıran şirketin bizzat kendisine ait kargo şirketidir. Trendyol Express kargo ülkenin birçok noktasında hizmet veren geniş bir kargo dağıtım ağıdır. Trendyol Express kargo bünyesinde çalışan kişiler bizzat şirkete bağlı olsa da kendi araçları ve vergi kimlikleriyle bu işi yapmaktadırlar.

Trendyol Express Kargo TakipPin
Trendyol Express Kargo Takip

Trendyol Express Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Trendyol Express kargo takibi yapabilmek için şirketin bizzat kendi sitesinde bulunan “Gönderim Nerede?” aracını kullanabilirsiniz. Araca, Trendyol’un sitesinden aldığınız veya mesaj yoluyla sizlere bildirilen “Takip Numarasını” yazmanız yeterlidir.

Trendyol Express İletişim

Şirkete ulaşmak için veya kargonuzun durumunu öğrenmek için İletişim Formu bağlantısından direkt olarak resmi site aracılığıyla herhangi bir konu hakkında şirkete ulaşabilirsiniz.

Trendyol Express Müşteri Hizmetleri

Trendyol Express şirketinin müşteri hizmeti numarası “0850 759 15 15” olmakla birlikte şirkete günün her saati bu numara üzerinden ulaşabilirsiniz.

Trendyol Express Başvuru

Trendyol Express Başvuru sürecinin tüm aşamaları aşağıda yer alan görselimizde yer almaktadır. İnternet Başvurusu yaptıktan sonra Zoom Toplantısının ne zaman ve nasıl yapılacağı bilgisi size SMS ile iletilmektedir. Zoom Toplantısından geçen kişiler Müdürlük Görüşmesine çağrılmaktadır. Buradan da onay alan kişilerin Trendyol Express Gerekli Belgeleri aldıktan sonra işe başlamaktadır.

Trendyol Express İşe Alım SüreciPin
Trendyol Express İşe Alım Süreci

Trendyol Express Nasıl Olunur?

Trendyol Express İşe Alım Süreci ile ilgili görsel yukarıda yer almaktadır. Trendyol Express işindeki temel prensip şudur; Trendyol şirketi sizi uygun görürse sizden bazı taleplerde bulunmaktadır ki bunlar; şahıs şirketi, en fazla 5 yaşında ticari beyaz renkte Panelvan araç (Arka camları olmayan) ve bazı belgelerdir. Şirket sizi uygun gördüğünde sizde bu talepleri yerine getirdiğinizde, Trendyol şirketinin kargolarını kendi seçtiğiniz bölgede (memleketinizde) dağıtımını sağlıyor ve şirketten kazanç sağlıyorsunuz.

Trendyol şirketi ayda 9000 TL + KDV Net maaş garantisi vermektedir.

Trendyol Express İşiPin
Trendyol Express İşi

Trendyol Express Ne Kadar Kazandırıyor?

Trendyol Express Kazanç konusu da sürekli sorulan soruların başında gelmektedir. Şirket sayesinde ayda 9000 TL + KDV kazanmanız mümkündür. Bu net maaş olmakla birlikte belirli bir sayının üzerine çıktığınızda ise kargo başına 4 TL + KDV olacak şekilde ek ödeme alabiliyorsunuz. Diğer yandan, bu işi yapabilmek için belirli bir sermayeye sahip olmak zorundasınız çünkü sadece bu işin yapılması için gerekli olan belgenin fiyatı 20 bin TL’nin üzerindedir.

Trendyol Express Şartları Nelerdir?

 • Yıldızlı M1 Sertifikası

Trendyol Express İşinin en önemli belgelerinden olan M1 Sertifikasının toplantıda 18.000 TL olduğu söylendi fakat bu konuda artı yönde farklı rakam telaffuzları da mevcut.

 • SRC4 Belgesi (950 TL)
 • Psikoteknik Belgesi (170 TL)
 • 5 yaşından küçük Ticari Panelvan Araç (+100 bin TL)
 • Teminat Senedi

Teminat senedi tamamen Trendyol şirketinin kendi haklarını korumak amacıyla talep ettiği bir belge ki kötüye kullanımı engellemek için elzem.

 • Sözleşme
 • Sabıka Kaydı
 • E-Fatura Başvurusu

Trendyol Express Kazandırır mı, Kazanç Sağlar mı?

 • 40 pakete kadar 4,5 TL + KDV
 • 40 paketten sonra 4 TL + KDV
 • Net aylık 9,000 TL + KDV ödeme garantisi
 • Bu rakamın daha fazlasını da kazanmak mümkün, ayda 12 bin lira fatura kesenlerinde olduğunu çevremden duydum.

Trendyol Express Aylık Giderler

Trendyol Express Aylık giderleri direkt olarak işi yapan arkadaşlarımız tarafından aktarılmıştır. Şirket tarafından belirtilen gider tablosuna göre;

 • 700 TL yakıt
 • +1050 TL Bağkur
 • 200 TL muhasebe
 • 400 TL yemek
 • 50 TL Damga Vergisi
 • 300 Amortisman
 • 35 TL E-fatura

29 yaşın altında iseniz, şirket kurduğunuzda devlet destekli şekilde 1 yıl boyunca Bağkur’dan muafsınız.

Trendyol Express Giderler 2022

 • 1700 TL Yakıt
 • 1730 TL Bağkur
 • 200 TL Muhasebe
 • 200 TL Damga (bazıları 3 ayda bir aylık ortalaması)
 • 40 TL Telefon Faturası

Yıllık giderler;

 • 3000 TL MTV
 • 1700 TL Sigorta
 • 6700 TL Full Kasko
 • 620 TL Muayene
 • 3000 TL Bakım (araca göre değişir yılda en az 2 bakım Renault Grubu için)
 • 1800 TL Lastik (dur kalk vs durumundan dolayı yılda 1 takım)
 • 800 TL Defter Tasdik
 • 240 TL E-Fatura Bedeli
 • 500 TL Kıyafet (verdiklerini fatura ederler)

Bu giderler işin yapılacağı bölgeye göre değişebilir. Yine bu iş haftanın 6 günü (Pazar günü de iş olabiliyor) yapıldığı için ve ayda 26 gün çalışıldığı için 3 öğünden hesaplarsak en az 1000 TL yemek gideri olacaktır.

Amortisman giderinin de az tutulduğunu düşünüyorum çünkü günde +70 kargo dağıtan bir arabanın çok daha fazla gideri olur, hele ki bu araç ikinci el olacaksa.

Trendyol Taşıyıcı Ol İşi Yapılır mı?

Trendyol Taşıyıcı Ol işi hali hazırda nakliye ve lojistik gibi sektörlerde çalışmış ve tecrübesi olan kişiler için gayet uygun bir iş. Yine bu iş için gerekli olan araca sahipseniz de bu işi yapmanız size avantaj sağlayacaktır çünkü net ödeme garantisi mevcut. Bu işe sıfırdan girecek bir kişinin minimum +130,000 TL net sermaye bulması gerektiğini de hesaba katmalısınız.

Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi 9000 TL + KDV’dir. Eğer gün içerisinde 80 paketten fazla taşıma yaparsanız kazandığınız ücrette artmaktadır. Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri aşağıda yer almaktadır.

 • 40 pakete kadar 4,5 TL + KDV
 • 40 paketten sonra 4 TL + KDV

Önemli Notlar

İşe başvuran kişi aracı kullanmak zorundadır. Araçta maaşlı ve sigortalı personel çalıştırmanıza şirket müsaade etmiyor.

İşi yapan kişi birinci derecen akrabalarının üzerine şirket kurabilir; eş, anne, baba ve çocuk gibi.

Geçmiş yıllarda resmi tatillerde de çalışılıyordu fakat artık resmi tatillerde Trendyol express çalışanları çalışmamaktadır.

Trendyol Express Çalışma Saatleri Nedir?

Trendyol Express Çalışma Saatleri bilgisi vereceğimiz bu içeriğimizde hem Trendyol Express hakkında bilgi sahibi olabilir hem de Trendyol Express Çalışma Saatleri bilgisine erişebilirsiniz.

İçeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi Trendyol Express çalışma saatleri sabah 09:00 ile akşam 21:00 saatleri arasındadır. Cumartesi günü de aynı saatlerde hizmet veren Trendyol Express, Pazar günü hizmet vermemektedir.

Trendyol Express Çalışma Saatleri bilgisi direkt olarak Trendyol’un kendisinden alınmıştır.

Trendyol Express Zam

Trendyol Express Zam konusu da son zamanlarda kullanıcıların araştırdığı konuların başında gelmektedir. Ücretlere yapılmış herhangi bir zam durumu söz konusu değildir.

Trendyol Express İşi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular içeriğimizin devamında yer almaktadır.

Trendyol Express İşe Alım Süreci Nasıldır?

İşe alım süreci için içeriğimizin başında yer alan bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra Zoom uygulaması üzerinden bir toplantı yapılmaktadır. Bu toplantının sonucunda olumlu bir değerlendirme almanız durumunda şirket sizinle özel bir toplantı gerçekleştirmektedir.

Trendyol Express dağıtıma çıkan kargom ne zaman gelir?

Kargo dağıtıma çıktığında %90 oranında dağıtıma çıkan gün bir saat içerisinde ulaşmaktadır. Olası bir aksilikte ise kargo dağıtıma çıktığı günün ertesi gün tarafınıza ulaşacaktır.

Trendyol Express hangi kargo şirketi ile çalışıyor?

Trendyol Express’in bizzat kendisi kargo şirketidir. Bu yüzden herhangi bir kargo şirketi ile çalışmamaktadır. Trendyol şirketi ise duruma göre MNG, Yurt İçi Kargo gibi alternatif şirketlerle çalışmaktadır.

Trendyol Express saat kaça kadar dağıtım yapıyor?

Trendyol şirketinin kargo dağıtım ağı olan Express, özel günler dışında akşam 6’ya kadar dağıtım yapmaktadır.

Trendyol Express evde bulamazsa ne olur?

Kargo çalışanları sizi evde bulamaz ise kargo teslimat noktasında bekletilir. Trendyol’un Gel Al Noktası adı verilen noktaları bulunmaktadır. Kargonuz bu noktalara da bırakabilir.

Trendyol Express Pazar Günü Teslimat Yapıyor mu?

Trendyol Express indirim günleri ve özel günler dışında pazar günü teslimat yapmamaktadır. Trendyol Express çalışma saatleri ise içeriğimizde sizlerle paylaşılmıştır.

Trendyol Express Ne Kadar Sürede Gelir?

Trendyol Express ile dağıtıma çıkartılan kargolar en geç 3 iş günü içerisinde kullanıcıya ulaştırılmaktadır.

Trendyol Express Kapanış Saati

Trendyol Express firması en geç akşam 21:00’da kapanış yapmaktadır. Kargonuz gün içerisinde dağıtıma çıkarılmış ise akşam 21:00’da teslim edilmiş olmaktadır.

Trendyol Express Açılış Saati

Trendyol Express firması hafta içi ve cumartesi günü saat sabah 09:00’da hizmet vermeye başlamaktadır. Bu saat bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir.

Trendyol Express İşi ile ilgili edindiğim bilgiler bu kadar. Esenlikle kalın.

“Trendyol Express Nedir, Ne Kadar Kazandırır? *2022*” üzerine 31 yorum

 1. Yazın çok güzel emeğine sağlık ama bazı şeyler yanlış bende görüştüm pazar sabit tatil kampanya günleri hariç bize denilen işini öğlen bitirip yemeğini evde yiyende var yemek parası cebinize kalır diyorlar resmi tatil var bayramda 2 gün izin temmuzda gittim görüşmeye haber bekliyorum olsun hemen giricem Allah ın izniyle he birde yıldızlı k1 belgesi var 28 bin tl ama o fiyat düştü diyorlar

  Cevapla
  • Toplandı da Yızdızlı M1 Sertifikasının fiyatı 18 bin TL olarak belirtildi, araştırdım bu fiyatın daha üzerinde olduğunu tespit ettim.
   Bana toplantı da kampanya günlerinde pazar günü de çalışılıyor bilgisi verildi, şirket zaten sürekli kampanya yapıyor, en iyi ihtimalle ayda 3 hafta sonu pazar günü tatil olur.
   Öğlen olayı birçok şehirde mümkün diğer yandan mümkün olmayan bölgelerde var.
   Allah gönlünüze göre versin, hakkınızda hayırlısı olsun.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Cevapla
 2. Biyere kadar hepsi doğru çalışma saatleri yanlış benim çok tanıdığım var trendyol işinde kampanya günleri hariç resmi tatiller pazar günleri tatil çalışma saatide sabah erkenden depoda olunuyor öğlen 11 de işi bitirende var 2 de bitirende şuan Antalyada başvuru almıyor yoğunluktan herkes bu işi istiyor çok rahatlar.Allah ım herkesin işini rast getirsin

  Cevapla
 3. Az matamatiği olan varsa 5 yaşında araba bugünün şartlarında belli giyatı artı bağkur mazot araba bakımı yıpranma gerçekten durumu kötü olanlar bu işi yapar.

  Cevapla
  • Hocam bu iş benim matemetiğime uygun olmadığı için yapmadım zaten. Diğer yandan bu işi yapan akrabalarım var ve işlerinden büyük ölçüde memnunlar. Her ne kadar masraflı bir iş olsa da 9000 TL net gelir oldukça iyi bir rakam.

   Cevapla
  • Valla hesapladım bir panelvan araçla 5-6 bin TL gider var 17 bin kazandan yine değmez o çileyi çektiğine + olarak araç bozulacak ki bu kesinlikle olacak şuan sanayii de kaputu açsalar 1000 TL ister bunlarıda düşünürsen o kadar para bağlayıp vergi ödeyip vergi deyip geçmeyin mazot Bağkur sigorta kasko araç vergisi muayene lastik vs en ufak tökezlemede doğrulamazsın aylarca hiç mantıklı gelmedi bana kendi şahsi düşüncem girmek isteyenler benim gibi acele etmeden iyice araştırmasını tavsiye ederim

   Cevapla
 4. Güzel anlatım eline sağlık. Eklemek istediklerim şunlar: sabah 6:00 da depoda olunuyor, kargolar ayrılıp zimmete geçirildikten sonra herkes dağılıyor. Herhangi ekstra bir durum söz konusu değilse kargosu bitenin o gün mesaisi bitiyor. Ayrıca elzem bir durum halinde kargosunu dağıttığınız herhangi bir çalışanın kargo getirisini de siz alıyorsunuz.

  Cevapla
 5. İşin icinde biri olarak size şunları söyleyebilirim.

  Sabit gider olarak
  aylık 1300 ( günde ortalama ev şube dağıtım ve tekrar ev olarak 70 km)( son zamanda ki zamalr neticesinde Mart 2021 de ki aylık yakıt harcamam 600 TL idi)
  Muhasebe 200
  Fatura toplama 500 ( gelir yüksek gider göstermek için mecbur fatura toplamanız gerekiyor ve gider kalemi çok az )
  Bunlar aylık sabit gider kalemi olarak alabilirsiniz.
  Yıllık olarak hesaplamanız için ise
  Trafik sigortası 1100
  Kasko 1800
  MTV 2400
  Fenni muane 340
  Egzoz 90
  Araç bakım 2000 ( ayda ortalama 2700 km )
  Giderler bu şekildedir.
  Bu tarife ile ben bu yılki 9000 artı KDV ile çok rahat gecindim. Aracımın aylık 4500 TL kredi ödemesi var ve üste ki hesaba göre geri kal kısmı kar olarak aylık ortalama 4000 ila 3500 arası bet kar bıraktı.
  Her ay 9000 almazsınız kampanya ve yoğunluğa göre keseceginiz fatura hep değişkenlik gösterir. Ülkede kritik süreç bizi çok etkiledi Ağustos ayından itibaren o kadar çok zorlandık ki bir önce ki aylardan kazandigimiz kar payı ile yaşadık. Bu yıl ki tarife daha belirlenmedi ama şuanda aylık 9000 garanti ücret asla ama asla kurtarmıyor onu soyleye bilirim.

  İş işleyişine gelir isek
  Sabah ellecleme yapılır şube ortalaması çıkar ve bolgende ki sayı eksik ise başka bölgeden tamamlar fazla ise eksik çıkan bölgelere paketi verirsin. Adil dağılım vardır herkes ay sonunda 200 aşağı yukarı aynı fatura yi keser. Birisi günde 80 paket dağıtır iken senin 60 paket ve ya 100 paket dağıtman imkansızdır. O gün ortalama ne ise onu dagitirisn fazlasını ya da eksiğini atamazsın.
  Gün içinde aynı zamanda tedarikciden toplama ve teslimat noktalarına gönderi bırakma da sendedir çok kazandırmaz bu durum ama hiç yokta iyidir.( Benim aylık 1 depo yakitimi karşılıyor)

  Resmi günlerde önceden çalışırdık ama artık çalışmıyoruz. Kasım ve Mayıs kampanyalarında bazen pazar günleri de çalışabilirsin.( Ne kadar çok o kadar iyidir asla pazar calismak koymuyor)
  İş genel anlamı ile rahat yıllardır özel sektörde çalışıp bu ise geçen biri olarak gayet memnunum. Bazen 3 saatte işin biter yazın hafta 30 saat çalışıyordum. Kafan çok rahat sadece deddigin gibi daha öncesinde Ağustos ayindan gelen zamlar yıprattı yoksa harika bir işti. O yüzden yeni tarife belki olsun ve ona göre girin maliyetlere de en az %20 ekleme yaparak hesaplayın. Hepiniz için hayırlısı olsun.

  Cevapla
  • Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
   Bu konu hakkında fikir edinmek isteyen arkadaşlara fazlasıyla yardımcı olacaktır.
   Bol kazançlarınız olsun.

   Cevapla
   • Bağ-Kur zaten sabit gider kaleminde var hocam, eklemememin temel sebebi 29 yaş altına genç girişimci desteğinden dolayı Bağ-Kur muafiyeti.

    Cevapla
    • Fender adlı kullanıcı aylık sabit giderini 1300 TL olarak belirtmiş ona istinaden yazmıştım. Kendisi 29 yaş altı ise muaftır. 2022 yılı için paket fiyatında bir değişiklik yapılacak mı bilginiz var mı?

     Cevapla
     • 1300 TL sadece yakıt gider bağkur adminin söylediği gibi ilk yıl genç girişimci sonra ki yıllarda yıllık yapılandırma 🙂

     • Dükkanda çalışamazsınız ama hocam, araçta sizin çalışmanız gerekiyor.

 6. 2022 için aylık giderler;
  1700 TL yakıt
  1730 TL Bağkur
  200 TL Muhasebe
  200 TL Damga (bazıları 3 ayda bir aylık ortalaması)
  40 TL Tel faturası
  Yıllık giderler;
  3000 TL MTV
  1700 TL Sigorta
  6700 TL Full Kasko
  620 TL Muayene
  3000 TL Bakım (araca göre değişir yılda en az 2 bakım Renault Grubu için)
  1800 TL Lastik (dur kalk vs durumundan dolayı yılda 1 takım)
  800 TL Defter Tasdik
  240 TL E-Fatura Bedeli
  500 TL Kıyafet (verdiklerini fatura ederler)
  Aklıma gelenler bunlar
  Araç amortismana koymadım çünkü şuan en az 170-180 bin civarı, km yapmıyoruz ancak araç neredeyse sürekli çalışıyor, kontak çok fazla akü ve marş motoru aşınması, dur kalk durumundan dolayı fren ve debriyaj yıpranması çok fazla
  Yemek yazmadım Şu aralar sayılar yerlerde işim 09-10 gibi bitiyor (start07:00)
  Çalışmadığınız gün sabit rakamdan düşülür, yıllık izin yaparsanız gelmediğiniz günü düşerler, covid karantinasında gelmediğinin ücret düşülür günlük 350+KDV (sadece covid durumunda 100tl KDV dahil verilir)
  Kargo kaybettiniz, yada müşteri aldı almadım dedi siz ödersiniz.
  Ben 250000 TL lik sıfır araç aldım Aralık kazancım 2800 TL, herkes zammı bekliyor.
  Aklıma gelenler bunlar Yapılır yapılmaz sizin yorumunuza kalmış

  Cevapla
 7. Son düzenlemelerden sonra bu iş yapılır mı biri bizi aydınlatsın en düşük 12500 falan deniyo giderler çıkarıldığında 9000 kalıyormuş doğru mu

  Cevapla
  • Tamammen yalan 2023 dede garanti parayi kaldiracaklarini soyluyolar 7.800 civari para kazaniosun aracla dahil 400 araca cik sana 3800 kalio asgari ucretten bile dusuk

   Cevapla
Yorum yapın

1