Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu – Kesin Çözüm

CSA Digital

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu sorunu birçok Android kullanıcısının karşılaştığı hataların başında gelmektedir. Bu içeriğimizde farklı kaynaklardan Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu sorununu çözen kullanıcıların sorunu nasıl çözdüğünü sizlere aktaracağız. Bu hata genellikle başarısız Android güncellemelerinden sonra ortaya çıkmaktadır. Diğer yandan hata herhangi bir sebep olmaksızın da ortaya çıkabilmektedir.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun OluştuPin
Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu
YouTube video

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu Nasıl Çözülür?

Hata sadece Romlu telefonlarda değil Romsuz ve orijinal telefonlarda da sıklıkla karşılaşılmaktadır. Yine bu hatanın temel sebebi, çok fazla ROM veya Sürüm yüklenmesinden sonra Google’ın ilgili hesabı güvenlik sebebiyle kilitlemesinden dolayı da olabilmektedir. Romlu telefonlar için çözüm yöntemleri içeriğimizin devamında anlatılmaktadır.

İlk olarak cihazda Google Play Services ve Google Play uygulamalarının verilerini tamamen temizleyin.

Root yetkisi olan telefonunuzun Dosya yöneticisinden Host dosyasının barındığı yer olan “system/etc/” klasörünün içerisinde yer alan host dosyasını silin ve bu klasörün içerisini temizleyin.

Telefonu yeniden başlattığınızda sorun ortadan kalkacaktır.

Kaynaklardan araştırdığımız kadarıyla bu sorunu bir kullanıcı ise şu şekilde çözmüş;

Google Play Hizmetleri ve Google Play Store uygulamalarını tamamen kaldırın. Marka ve modelinize uygun Google Play Hizmetleri ve Google Play Store dosyalarının APK versiyonlarını telefonunuza indirin ve kurun. Telefonu yeniden başlatın ve Google hesabıyla giriş yapın. Sorun ortadan kalkacaktır. Sorun yine ortadan kalkmadıysa telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürün.

Uygulama yükleyerek sorunu çözen kullanıcılarda bulunmakta.

Google Play Store’da Google Installer adlı bir uygulama var, uygulamayı yükleyin ve çalıştırın. Sorun Çözülecektir.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu Neden Kaynaklanır?

  • İçeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi sorunun kaynağı çok fazla ROM dosyası yüklemekten dolayı Google’ın ilgili hesabı kilitlemesinden kaynaklanmaktadır. Bu noktada yapabileceğiniz tek şey, 2 Adımlı Doğrulamayı devre dışı bırakmaktır.
  • Bozuk Önbellek de bu sorunun oluşmasına sebep olabilmektedir. Geçici Önbellek dosyaları her cihazda depolanmaktadır. Bu dosyalarda yaşanan olası bir bozulma, diğer uygulamaları da etkilemektedir. Önbellek temizleyerek de bu sorunu çözebilirsiniz.

“Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu – Kesin Çözüm” üzerine 5 yorum

Yorum yapın

2