Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş – 2023

CSA Digital

Yasaklı Sitelere Giriş makalemizde sizlere yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz programların ve yöntemlerin anlatımını yapacağız.

Bir web sitesinin yasaklanmasının sebebi sadece illegal yayın yapmasından kaynaklanmayabilir. Bazı durumlarda legal bir şekilde yayın yapan siteler de şikayet aldığında kapanabilmektedir.

İçeriğimizde Yasaklı Sitelere Giriş konusunu anlattıktan sonra VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş konusunu da anlatmaya çalışacağız.

Yasaklı Sitelere Giriş noktasında kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem bulunmaktadır. VPN, Opera Tarayıcısı ve Google Translate‘i kullanmak ve DNS Değiştirmek bu yöntemlerin başında gelmektedir. İçeriğimizde tüm yöntemleri en ince ayrıntısı ile sizlere aktaracağız. Lütfen içeriğin tamamını okumaya dikkat edin.

VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş
VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

VPN Kurmadan Yasaklı Sitelere Giriş

VPN Kurmadan yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz iki farklı metot bulunmaktadır. Bunların ilki Opera tarayıcısını kullanmaktır. Opera tarayıcısı içerisinde otomatik olarak barındırdığı VPN ile birlikte gelmektedir. Opera bağlantısından tarayıcıyı indirdikten sonra kurulumunu yapın.

  • Opera Tarayıcısını kurduktan sonra en üst bölümde yer alan VPN Butonuna tıklayın.
  • Tıkladıktan sonra VPN Bağlantısı Kesildi ifadesinin sol tarafında yer alan bölümü aktifleştirin.
  • Bu bölümü aktifleştirdikten sonra ekstra VPN Kurmadan yasaklı web sitelerine giriş yapabilirsiniz.

Opera tarayıcısının VPN hızı maalesef biraz düşüktür. Eğer mevcut hız sizi tatmin etmediyse içeriğimizin devamında yer alan yöntemleri uygulayabilirsiniz.

VPN’siz yasaklı sitelere giriş

Çeşitli proxy web siteleri sayesinde de DNS değiştirmeden veya herhangi bir program kurmadan yasaklı web sitelerine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kullanabileceğiniz ve yıllardır aktif olan bir proxy servisi aşağıda yer almaktadır. Bu servis sayesinde de (reklamlı da olsa) VPN kurmadan veya Programsız şekilde yasaklı web sitelerine erişebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi

Yasaklı sitelere giriş tuneli olarak da geçen bu siteler ilgili siteler ile sizin bilgisayarınız arasında tünel bir bağlantı kurmaktadır. CroxyProxy web sitesi de yasaklı sitelere giriş tüneli siteleri arasındadır. İlgili bağlantıya tıklayarak dilediğiniz siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Yasaklı Sitelere Giriş Programı VPN kategorisinde yer alan programlardır. Proton VPN İndir bağlantısından ise Windows, Android ve MAC OS gibi işletim sistemlerine uyumlu bir şekilde çalışan yasaklı sitelere erişim programını indirebilirsiniz. Chrome’da çalışan birçok VPN eklentisi olsa da bu eklentiler masaüstünde çalışan programların performansını yakalayamamaktadır. Masaüstü VPN yazılımlarının tanıtımını da bu yüzden bu içeriğimizde yapacağız.

Pin

Google Yasaklı Sitelere Giriş

Google Yasaklı Sitelere Giriş yöntemi oldukça kolaydır. Google’ın servisi olan Translate ile yasaklı web sitelerine kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Bu yöntem çok sağlıklı çalışmasa da eğer ilgili web sitesinde sörf yapmadan bir kez erişmek istiyorsanız Google Translate’i kullanabilirsiniz.

Google Translate bağlantısından Translate’e erişim sağlayın. Erişim sağladıktan sonra girmek istediğiniz web sitesinin direkt olarak bağlantısını çeviri alanına yapıştırın. Yukarıdaki görselde ilgili yöntemin anlatımı yapılmıştır.

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10Pin
Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10 konusunu anlatmak gerekirse;

  • Başlat butonuna tıklayın ve “Ayarlar” kelimesini aratın.
  • Karşınıza çıkan araçtan “Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
  • Bağlı olduğunuz İnternet’e tıklayın ve “Özellikler” butonuna basın.
  • Karşınıza çıkan araçtan “Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
  • “Ağ Bağlantısı Özellikleri” penceresinden “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” tıkladıktan sonra yukarıda ilettiğim DNS adreslerini ilgili boşluklara manuel bir şekilde girin.
  • Bu aşamada “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve 77.88.8.1 gibi DNS adreslerini kullanabilirsiniz.
Pin

Yandex ile Yasaklı Sitelere Giriş

Yandex tarayıcısını kullanan kullanıcılar yasaklı sitelere erişim sağlamak için VPN programı kullanmalıdır. VPN programlarını tercih etmeyen kullanıcılar ise ProxyScrape web sitesinin bağlantısına tıkladıktan sonra ilgili alana URL’yi yapıştırdıktan sonra “GO” butonuna basabilirler.

Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz 2023

Ücretsiz VPN Programları aracılığı ile de yasaklı sitelere giriş işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ücretsiz programlara daha fazla ilgi gösterebileceğinizi düşündüğümüz için Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz içeriğimizde dünyanın en çok kullanılan tarayıcılarından olan Chrome’da çalışan ücretsiz VPN eklentilerini tanıtacağız. Bu içeriğimizde Chrome VPN Nasıl AçılırChrome VPN Nasıl Kullanılır gibi sorulara da yanıt vereceğiz.

Sanal özel ağlar anlamına gelen VPN, Virtual Private Network kelimelerinin bir araya gelerek oluşturduğu teknik bir terimdir. VPN sadece yasaklı web sitelerine erişmek için değil aynı zamanda kişisel verileri korumak içinde kullanılmaktadır. Günümüzde iş dünyası tarafından tercih edilen VPN servisleri genellikle ücretli araçlardır. Diğer yandan Chrome web tarayıcısında ücretsiz olarak kullanabileceğiniz birçok Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz bulunmaktadır.

Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz Hangileridir?

Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz için; Zenmate, Touch, Browsec, Hotspot VPN ve Betternet VPN servislerini kullanabilirsiniz.

Chrome Eklenti Nasıl Yüklenir?

Chrome Web Mağazası kelimesine tıklayarak Chrome’un eklenti mağazasına giriş yapabilirsiniz. Sol üst kısımda yer alan arama kutusuna “VPN” kelimesini yazdığınızda ücretsiz eklentiler listelenmektedir. Listelenme sağlandıktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Diğer Uzantılar” bölümüne tıklayarak VPN hizmeti veren eklentilerin hepsini listeleyebilirsiniz.

Zenmate – Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz

ZenMate ücretsiz VPN eklentisi sayesinde IP adresinizi gizleyerek kimlik bilgilerinizi koruyabilirsiniz. Yine bu eklenti sayesinde yasaklı web sitelerine kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz. ZenMate, Chrome üzerinde en çok indirilmeye sahip uygulamaların başında gelmektedir.

Zenmate VPN İndir

Touch – Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz

Chrome web mağazası üzerinde 70 binden fazla yoruma sahip bu eklenti de mağaza da en çok kullanılan eklentilerin başında gelmektedir. Eklenti sayesinde engelleri kaldırabilir ve güvende kalabilirsiniz.

Touch VPN İndir

Betternet VPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Betternet VPN programı Betternet LLC.Inc tarafından dağıtımı yapılan bir VPN yazılımıdır. Ücretsiz bir program olan Betternet, sadece 500 KB boyutundadır ve Windows işletim sisteminin tüm versiyonlarında sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Program sayesinde yasaklı web sitelerine girebileceğiniz gibi, anonim yani kimliksiz şekilde de sörf yaparak kişisel güvenliğinizi koruyabilirsiniz.

Betternet VPN İndirme Linki

OpenVPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

OpenVPN programı, ücretsiz VPN programları arasında yer almakla birlikte yasaklı web sitelerine giriş için kullanılan bir yazılımdır. Yazılım, kullanıcılarının verilerini de büyük ölçüde korumaktadır.

OpenVPN İndirme Linki

ExpressVPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

2000 den fazla sunucu ile yayın yapan ExpressVPN programı, dünyanın birçok noktasından kullanıcıların yasaklı web sitelerine girebilmesine imkan tanımaktadır. 94 farklı ülkede 148 lokasyona sahip bu program sayesinde yasaklı tüm web sitelerine giriş yapabilirsiniz. Program; Windows başta olmak üzere Linux, Mac, iOS ve Android gibi işletim sistemlerinde de sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

ExpressVPN indirme Linki

NordVPN

NordVPN programı ise 5000 den fazla sunucuya sahip ve aynı anda 6 cihaz tarafından kullanılabilen bir yazılımdır. Sunucular Orta Amerika’da konumlandığı için de programın fiyatı diğer yazılımlara oranla çok daha düşüktür. Programdaki veriler 2048 bit şifrelemeye tabi tutulmakla birlikte DNS sızıntı koruması, killswitch, özel IP adresi ve kripto para birimi ile ödeme yapabilme gibi imkanlar da sunmaktadır.

NordVPN indirme linki

Browsec – Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz

Browsec eklentisi Rusya merkezli bir eklentidir. Diğer VPN servislerine oranla daha hızlı sunuculara sahip bu eklentide 100 Mbit/sn’ye kadar hıza ulaşabilirsiniz. Ücretsiz servisinde ise; Hollanda, Singapur, ABD ve İngiltere gibi ülkeler bulunmaktadır.

Hotspot Shield – Vpn Chrome Eklenti Ücretsiz

Hotspot şirketi VPN servisleri konusunda profesyonel bir yazılım şirketidir. Şirketin bu alanda ürettiği yazılımlar dünyada en çok kullanılan yazılımlar arasındadır. Chrome eklentisi olarak çalıştırabileceğiniz Hotspot Shield VPN servisi 2 milyondan fazla aktif kullanıcı tarafından kullanılmaktadır.

Yasaklı sitelere hangi uygulama ile girilir?

Yasaklı sitelere erişmek için kullanabileceğiniz uygulamaların başında; ProtonVPN, NordVPN, ExpressVPN ve Betternet gibi yazılımlar gelmektedir. Bunun yanı sıra Opera Tarayıcısı kendi içerisinde VPN yazılımını barındırmaktadır. Bu tarayıcıyı da kullanarak yasaklı web sitelerine programsız şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Bilgisayarda engellenen siteler nasıl açılır?

Bilgisayarda engellenen web sitelerini açmak için VPN programı kullanmalı veya Proxy siteleri ile perdeleme yapmalısınız. Günümüzde ücretli ve ücretsiz şekilde hizmet veren birçok VPN yazılımı bulunmaktadır. Bazı VPN yazılımları tarayıcılar için bazıları ise masaüstü için dizayn edilmiştir.

Telefondan Öğeyi Denetle ve Disney Plus APK İndir içeriklerine de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın

3