Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Bilgisayardan Yasaklı Sitelere Giriş Programı adlı içeriğimizde sizlere yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz programların tanıtımını yapacağız. Bir web sitesinin yasaklanmasının sebebi sadece illegal yayın yapmasından kaynaklanmayabilir. Bazı durumlarda legal bir şekilde yayın yapan siteler de şikayet aldığında kapanabilmektedir. İçeriğimizde Yasaklı Sitelere Giriş Programı konusunu anlattıktan sonra Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi konusunu da anlatmaya çalışacağız.

Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Yasaklı Sitelere Giriş Programı VPN kategorisinde yer alan programlardır. VPN programları sizin bağlantınızı gizlemekte, güvenilir kılmakta ve İnternetteki yasakları kaldırmaktadır. Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri içeriğimizde bu programların hepsinin tanıtımını sizler için yaptık.

Proton VPN İndir bağlantısından ise Windows, Android ve MAC OS gibi işletim sistemlerine uyumlu bir şekilde çalışan yasaklı sitelere giriş programını indirebilirsiniz.

Chrome’da çalışan birçok VPN eklentisi olsa da bu eklentiler masaüstünde çalışan programların performansını yakalayamamaktadır. Masaüstü VPN yazılımlarının tanıtımını da bu yüzden bu içeriğimizde yapacağız.

Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi

VPN Kurmadan yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz iki farklı metot bulunmaktadır. Bunlardan birincisi “Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi” bağlantısı ile ulaşabileceğiniz Proxy sitesidir. Bir diğeri ise DNS ayarlarının değiştirilmesidir.

DNS Ayarlarını değiştirerek her siteye erişim sağlayamayacağınızı da unutmamanızda fayda var.

Eğer program kurmadan direkt olarak yasaklı sitelere giriş sitesi arıyorsanız, Proxy hizmeti veren siteleri deneyebilirsiniz. Proxy Site bu servislerin başında gelmektedir. Bu program aracılığı ile yasaklı sitelere giriş yapabilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Giriş Sitesi

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10
Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Ayarları Windows 10 konusunu anlatmak gerekirse;

  • Başlat butonuna tıklayın ve “Ayarlar” kelimesini aratın.
  • Karşınıza çıkan araçtan “Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
  • Bağlı olduğunuz İnternet’e tıklayın ve “Özellikler” butonuna basın.
  • Karşınıza çıkan araçtan “Ağ ve İnternet” seçeneğini seçin.
  • “Ağ Bağlantısı Özellikleri” penceresinden “Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4)” tıkladıktan sonra yukarıda ilettiğim DNS adreslerini ilgili boşluklara manuel bir şekilde girin.
  • Bu aşamada “8.8.4.4” ve “8.8.8.8” veya “77.88.8.8” ve 77.88.8.1 gibi DNS adreslerini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz VPN Programları 2021

Ücretsiz VPN Programları aracılığı ile de yasaklı sitelere giriş işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Ücretsiz programlara daha fazla ilgi gösterebileceğinizi düşündüğümüz için programları listelerken ücretsiz programlardan başlamayı uygun gördük.

Betternet VPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

Betternet VPN programı Betternet LLC.Inc tarafından dağıtımı yapılan bir VPN yazılımıdır. Ücretsiz bir program olan Betternet, sadece 500 KB boyutundadır ve Windows işletim sisteminin tüm versiyonlarında sorunsuz şekilde çalışmaktadır. Program sayesinde yasaklı web sitelerine girebileceğiniz gibi, anonim yani kimliksiz şekilde de sörf yaparak kişisel güvenliğinizi koruyabilirsiniz.

Betternet VPN İndirme Linki

OpenVPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

OpenVPN programı, ücretsiz VPN programları arasında yer almakla birlikte yasaklı web sitelerine giriş için kullanılan bir yazılımdır. Yazılım, kullanıcılarının verilerini de büyük ölçüde korumaktadır.

OpenVPN İndirme Linki

ExpressVPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

2000 den fazla sunucu ile yayın yapan ExpressVPN programı, dünyanın birçok noktasından kullanıcıların yasaklı web sitelerine girebilmesine imkan tanımaktadır. 94 farklı ülkede 148 lokasyona sahip bu program sayesinde yasaklı tüm web sitelerine giriş yapabilirsiniz. Program; Windows başta olmak üzere Linux, Mac, iOS ve Android gibi işletim sistemlerinde de sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

ExpressVPN indirme Linki

NordVPN – Yasaklı Sitelere Giriş Programı

NordVPN programı ise 5000 den fazla sunucuya sahip ve aynı anda 6 cihaz tarafından kullanılabilen bir yazılımdır. Sunucular Orta Amerika’da konumlandığı için de programın fiyatı diğer yazılımlara oranla çok daha düşüktür. Programdaki veriler 2048 bit şifrelemeye tabi tutulmakla birlikte DNS sızıntı koruması, killswitch, özel IP adresi ve kripto para birimi ile ödeme yapabilme gibi imkanlar da sunmaktadır.

NordVPN indirme linki

Yasaklı sitelere hangi uygulama ile girilir?

Yasaklı sitelere giriş için kullanabileceğiniz uygulamalar; ProtonVPN, NordVPN, ExpressVPN ve Betternet VPN gibi uygulamalardır. Yasaklı sitelere girmek için genellikle VPN uygulamaları kullanıldığı için bu uygulamalar bu işlevi gören ücretsiz uygulamaların başında gelmektedir.

Bilgisayarda engellenen siteler nasıl açılır?

Bilgisayarda engellenen web sitelerini açmak için VPN programı kullanmalı veya Proxy siteleri ile perdeleme yapmalısınız. Aksi takdirde yasaklanan web sitelerine girmeniz mümkün değildir.

Yorum yapın