Trendyol Express İşi Nedir, Kaç Para Kazandırır? 2021

Trendyol Express İşi Nedir adlı içeriğimizde, Trendyol şirketinin sağladığı bir istihdam kaynağı olan “Trendyol Express Taşıyıcı Ol” işinden bahsetmeye çalışacağız. Bu makaleyi yazmadan önce bu işi çevremdeki kişilerden araştırdığım gibi direkt olarak Trendyol Express toplantısına da katılım gerçekleştirdim. Toplantının ilk aşamasını da geçtim ve Şube Mülakatı olan ikinci aşamaya çağrıldım. Diğer yandan bu iş ile ilgilenmediğim için Şube Mülakatına katılım sağlamadım.

Trendyol Express Nedir?

Trendyol Express, E-ticaret devi Trendyol şirketinin kargolarını dağıtmak için kurduğu ve Trendyol şirketine bağlı bir alt kurumdur. Toplantıdan çıkardığım notlardan yola çıkarsak, Trendyol Express 2018 yılında faaliyete geçmiş. Trendyol kargo dağıtım ağında taşeron şirketlere iş vermek yerine “Taşıyıcı Ol” projesi ile şahıs şirketi ve kendi aracı olan kişilere bu işi yaptırmak istiyor. Bu yöntemi seçmesinin sebebi ise müşteri memnuniyetini arttırmayı hedeflemesinden kaynaklanıyor. Şirketin bu tutumunun mantıklı olduğu söyleyebiliriz çünkü taşeron şirketlere bu iş verildiğinde, bu şirketler dağıtım işini bireysel kişiler kadar iyi yapamayacaklardır.

Trendyol Express Başvuru Süreci
Trendyol Express Başvuru Süreci

Trendyol Express Başvuru

Trendyol Express Başvuru sürecinin tüm aşamaları yukarıda yer alan görselimizde yer almaktadır. İnternet Başvurusu yaptıktan sonra Zoom Toplantısının ne zaman ve nasıl yapılacağı bilgisi size SMS ile iletilmektedir. Zoom Toplantısından geçen kişiler Müdürlük Görüşmesine çağırılmaktadır. Buradan da onay alan kişilerin Trendyol Express Gerekli Belgeleri aldıktan sonra işe başlamaktadır.

Trendyol Express İşi Nedir?

Trendyol Express işindeki temel prensip şudur; Trendyol şirketi sizi uygun görürse sizden bazı taleplerde bulunmaktadır ki bunlar; şahıs şirketi, en fazla 5 yaşında ticari beyaz renkte Panelvan araç (Arka camları olmayan) ve bazı belgelerdir. Şirket sizi uygun gördüğünde sizde bu talepleri yerine getirdiğinizde, Trendyol şirketinin kargolarını kendi seçtiğiniz bölgede (memleketinizde) dağıtımını sağlıyor ve şirketten kazanç sağlıyorsunuz.

Trendyol şirketi ayda 9000 TL + KDV Net maaş garantisi vermektedir.

Trendyol Express İşi
Trendyol Express İşi

Trendyol Express Ne Kadar Kazandırır?

Trendyol Express sayesinde ayda 9000 TL + KDV kazanmanız mümkündür. Bu net maaş olmakla birlikte belirli bir sayının üzerine çıktığınızda ise kargo başına 4 TL + KDV olacak şekilde ek ödeme alabiliyorsunuz. Diğer yandan, bu işi yapabilmek için belirli bir sermayeye sahip olmak zorundasınız çünkü sadece bu işin yapılması için gerekli olan belgenin fiyatı 20 bin TL’nin üzerindedir.

Trendyol Express İşi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

 • Yıldızlı M1 Sertifikası

Trendyol Express İşinin en önemli belgelerinden olan M1 Sertifikasının toplantıda 18.000 TL olduğu söylendi fakat bu konuda artı yönde farklı rakam telaffuzları da mevcut.

 • SRC4 Belgesi (950 TL)
 • Psikoteknik Belgesi (170 TL)
 • 5 yaşından küçük Ticari Panelvan Araç (+100 bin TL)
 • Teminat Senedi

Teminat senedi tamamen Trendyol şirketinin kendi haklarını korumak amacıyla talep ettiği bir belge ki kötüye kullanımı engellemek için elzem.

 • Sözleşme
 • Sabıka Kaydı
 • E-Fatura Başvurusu

Trendyol Express İşi Kazandırır mı?

 • 40 pakete kadar 4,5 TL + KDV
 • 40 paketten sonra 4 TL + KDV
 • Net aylık 9,000 TL + KDV ödeme garantisi
 • Bu rakamın daha fazlasını da kazanmak mümkün, ayda 12 bin lira fatura kesenlerinde olduğunu çevremden duydum.

Trendyol Express İşindeki Aylık Giderler

Şirket tarafından belirtilen gider tablosuna göre;

 • 700 TL yakıt
 • +1050 TL Bağkur
 • 200 TL muhasebe
 • 400 TL yemek
 • 50 TL Damga Vergisi
 • 300 Amortisman
 • 35 TL E-fatura

29 yaşın altında iseniz, şirket kurduğunuzda devlet destekli şekilde 1 yıl boyunca Bağkur’dan muafsınız.

Bu giderler işin yapılacağı bölgeye göre değişebilir. 700 TL’lik yakıtın çok daha üzerinde bir yakıt giderinin olduğunu düşünüyorum.

Yine bu iş haftanın 6 günü (Pazar günü de iş olabiliyor) yapıldığı için ve ayda 26 gün çalışıldığı için 3 öğünden hesaplarsak en az 1000 TL yemek gideri olacaktır.

Amortisman giderinin de az tutulduğunu düşünüyorum çünkü günde +70 kargo dağıtan bir arabanın çok daha fazla gideri olur, hele ki bu araç ikinci el olacaksa.

Trendyol Express İşi Yapılır mı?

Bu iş hali hazırda nakliye ve lojistik gibi sektörlerde çalışmış ve tecrübesi olan kişiler için gayet uygun bir iş. Yine Trendyol Express İşi için gerekli olan araca sahipseniz de bu işi yapmanız size avantaj sağlayacaktır çünkü net ödeme garantisi mevcut. Bu işe sıfırdan girecek bir kişinin minimum +130,000 TL net sermaye bulması gerektiğini de hesaba katmalısınız.

Önemli Notlar

İşe başvuran kişi aracı kullanmak zorundadır. Araçta maaşlı ve sigortalı personel çalıştırmanıza şirket müsaade etmiyor.

İşi yapan kişi birinci derecen akrabalarının üzerine şirket kurabilir; eş, anne, baba ve çocuk gibi.

Resmi tatil büyük oranda yoktur.

Bazı şubelerde net bir çalışma saati de yoktur, geceye kadar çalışılan şubeler varmış. (Özellikle Trendyol’un kampanya yaptığı günlerde…)

Bu işte resmi tatil, hafta sonu tatili veya net bir çalışma saati yoktur.

Trendyol Express İşi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular içeriğimizin devamında yer almaktadır.

Trendyol Express İşe Alım Süreci Nasıldır?

İşe alım süreci için içeriğimizin başında yer alan bağlantıdan başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzdan sonra Zoom uygulaması üzerinden bir toplantı yapılmaktadır. Bu toplantının sonucunda olumlu bir değerlendirme almanız durumunda şirket sizinle özel bir toplantı gerçekleştirmektedir.

Trendyol Express Çalışma Saatleri

Trendyol Express hafta içi sabah 9 ile akşam 9 arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günü de 09:00 ile 21:00 arasında hizmet veren Trendyol Express haftanın son günü olan Pazar günü hizmet vermemektedir.

Trendyol Express İşi ile ilgili edindiğim bilgiler bu kadar. Trendyol Express Başvuru bağlantısından sürecin detaylı anlatıma, Trendyol Express Çalışma Saatleri bağlantısından ise şirketin çalışma saatlerine ulaşabilirsiniz.

“Trendyol Express İşi Nedir, Kaç Para Kazandırır? 2021” üzerine 8 yorum
 1. Yazın çok güzel emeğine sağlık ama bazı şeyler yanlış bende görüştüm pazar sabit tatil kampanya günleri hariç bize denilen işini öğlen bitirip yemeğini evde yiyende var yemek parası cebinize kalır diyorlar resmi tatil var bayramda 2 gün izin temmuzda gittim görüşmeye haber bekliyorum olsun hemen giricem Allah ın izniyle he birde yıldızlı k1 belgesi var 28 bin tl ama o fiyat düştü diyorlar

  Cevapla
  • Toplandı da Yızdızlı M1 Sertifikasının fiyatı 18 bin TL olarak belirtildi, araştırdım bu fiyatın daha üzerinde olduğunu tespit ettim.
   Bana toplantı da kampanya günlerinde pazar günü de çalışılıyor bilgisi verildi, şirket zaten sürekli kampanya yapıyor, en iyi ihtimalle ayda 3 hafta sonu pazar günü tatil olur.
   Öğlen olayı birçok şehirde mümkün diğer yandan mümkün olmayan bölgelerde var.
   Allah gönlünüze göre versin, hakkınızda hayırlısı olsun.
   Yorumunuz için teşekkür ederim.

   Cevapla
 2. Biyere kadar hepsi doğru çalışma saatleri yanlış benim çok tanıdığım var trendyol işinde kampanya günleri hariç resmi tatiller pazar günleri tatil çalışma saatide sabah erkenden depoda olunuyor öğlen 11 de işi bitirende var 2 de bitirende şuan Antalyada başvuru almıyor yoğunluktan herkes bu işi istiyor çok rahatlar.Allah ım herkesin işini rast getirsin

  Cevapla
Yorum yapın