Met Kullananlar Yorumları – Uzak Durun!

CSA Digital

Met kullananlar yorumları içeriğimizde tam adı Metamfetamin olan ve piyasada kristal olarak bilinen bu lanet uyuşturucuyu sizler için inceleyeceğiz.

Sentetik ve kimyasal bir uyuşturucu olan Metamfetamin’in kullanımı başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyada giderek artmaktadır.

Bu maddeye ulaşmak rezil bir şekilde kolaydır. Ve üretilme şartları itibariyle fiyatı da oldukça düşüktür. Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin bu maddeye maalesef birçok insan bulaşmaktadır. (bu satırları yazarken ellerim titriyor)

Muhtemelen burayı okuyorsanız, cehennem kadar korkunç bu madde hakkında daha derin bilgilere ihtiyacınız var demektir.

Birazdan duyacaklarınız tüylerinizi ürpertebilir.

Met Zararları Nedir?

Met yüksek bağımlılık yapan, tehlikeli ve kimyasal bir maddedir.

Vücutta adrenalin ve dopamin salgıladığı için bunu kullanan insanlarda bağımlılık eğilimi ortaya çıkmaktadır. Bu nörotransmiterlerin aşırı salınımıyla birlikte kişide öfori olarak adlandırılan coşku hali oluşur. Kişi kendini enerjik, konsantrasyonu yüksek ve canlı hisseder.

Yaşanılan aşırı konsantrasyon, bir nesne üzerinedir ve oldukça gereksizdir. Kan basıncı ve metabolizma hızı üst seviyeye çıkar. Bunu yeme ihtiyacında azalma, sürekli ve hızlı konuşma gibi durumlar takip eder.

Yukarıda saydığımız etkiler yok olunca kişi, kristali tekrar kullanma ihtiyacı hissetmektedir. Bu ihtiyaç karşılanmadığı takdirde huzursuzluk, mutsuzluk ve boşlukta hissetme gibi duygular ortaya çıkmaktadır. Bu olumsuz duyguları ortadan kaldırmak için de tekrar tekrar metamfetamin arayışları başlamaktadır.

Sonuç olarak sonu gelmeyen bir bağımlılık döngüsüne girilmektedir. (endişelenmeyin bu beladan kurtulmanın denenmiş ve başarılı olmuş yollarını da anlatacağız)

Meth Kandan Ne Zaman TemizlenirPin
Meth Kandan Ne Zaman Temizlenir

Met kandan ne zaman temizlenir?

Vücuda ve beyne ciddi olumsuz etkileri bulunan kristal maddesi, dünyada en çok kullanılan uyuşturucu maddelerden birisidir.

Nispeten ucuz ve ulaşımı kolay bir sentetik madde olmasıyla adını sıkça duyduğumuz kristal, vücudu sinsi bir düşman gibi yok etmektedir.

Bu maddenin vücuttan atılım süreci, idrar yoluyla gerçekleşmektedir. Genel olarak, insan vücudunda bulunan metamfetamin maddesi 3 ila 5 gün içerisinde atılır.

Kandan temizlenme süreci ise yine üç ile beş gün arası sürmektedir. Bu süreler elbette ki kişinin vücut yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Ayrıca kristal kullanım yoğunluğu da kandan temizlenme süresini önemli ölçüde etkilemektedir.

Met uyuşturucu nasıl bırakılır?

Akıl almaz zararlarıyla kendini direkt gösteren met, mutlaka kullanımına son verilmesi gereken bir sentetik uyuşturucu maddedir.

İşte KOZBA.org aracılığıyla röportaj yaptığımız bir gencin yaşadıkları:

“Kafamın içinde sürekli fısıltılar. Birileri tarafından arandığımı düşünüyorum. Ama kim bunlar ve beni neden arıyorlar?

Belkide en yakın olarak gördüğüm kişiler bana bir komplo kuruyor olabilir. Neyin doğru neyin paranoyaklık olduğunu bilmiyorum. Meth’in etkisinde olduğum için saçmaladığımı fark edebilsem de, buna engel olamıyorum.

Ağzım sürekli kuruyor. Yutkunmakta zorluk çekiyorum.

Yine içine düştüğüm bad tripler başladı. Biraz enerji ve mutluluk için kullandığım bu madde yine bana cehennemi yaşatıyor. Bundan kaçamayacağım. Çünkü uyku uyuyamam. Zaten yemekte yiyemiyorum. Ancak madde beni terk etmek isterse özgür olabilirim. Yoksa tamamen onun kölesiyim.

2 gündür uykusuzum ve kafamın içinde o hiç susmayan ses panik ataklarımı azdırıyor.

Daha birkaç ay önce yoğun bakımdaydım. Yine panik atak krizi geçirirsem, bu sefer hastaneye gelen polisler meth kullanma suçumun tekrarı nedeniyle ifademi alacaklar.

Bunun olmasını istemiyorum. Panik atak çok lanet. Ölümden farksız.

Allah’ım nerden düştüm yine bu belaya!”


Genç arkadaşımızın içinde olduğu çıkmaz sizin de kanınızı dondurmadı mı?

Bir süre kullanılıp daha sonra kullanılmadığı takdirde metamfetamin yoksunluğu ortaya çıkar. Hatta bir kere kullanılmış olsa bile bu yoksunluk sendromu ortaya çıkabilir.

Türkiye’de ve dünya genelinde kristal maddesini kullanıp sonrasında bırakan binlerce insan vardır. Bırakma sürecinde en önemli husus, azim ve kararlılıktır. Bırakabileceğinize inandığınız takdirde süreç çok daha kısa ve etkili şekilde sonuçlanacaktır.

Alo 191 hattı uyuşturucuyu bırakmak için Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan bir hattır. Bu hattı hemen arayarak profesyonel bir yardım almanız önemlidir.

Meth kullanmanın bir tehlikeli yanı da, kullanan kişinin kendini kandırmasıdır.
Asla bir bağımlı ve yardıma ihtiyacı olduklarını düşünmezler. Çünkü bu madde çok kurnazdır. Kullanan kişinin hemen aklını çelebilir.

O yüzden, eğer çevrenizde meth kullanan biri varsa (ki umarız hiçbir zaman olmaz) vakit kaybetmeden Alo 191’i arayın.

Met kullanan biri nasıl anlaşılır?

Bu özellikler kullananların %90’ında sıklıkla görülür.

• Hızlı ve çok konuşurlar.
• Normalden fazla terlerler.
• Yutkunma ihtiyaçları artar.
• Enerjik gibi görünürler.
• Gözleri sönmüş gibi yada çok fazla açıktır.
• Hep bir işin peşindeymiş gibi davranırlar. Acelecilerdir.
• Olağan dışı bir panik hali içerisindedirler.

Kullanılmadığı takdirde kişiyi halsizlik, bitkinlik, iştahsızlık, anksiyete ve depresyon gibi hem psikolojik hem de fizyolojik etkileri vardır.

Günlerce uykudan kalkamama durumları da fazladır. Birkaç gün boyunca ölü gibi yatabilirler.

Bu belirtiler 30 ile 90 gün arası sürebilir. Psikiyatra başvurularak yoksunluk belirtilerini azaltmaya yönelik ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca psikoterapi seanslarından yararlanılarak kişinin depresyon ve anksiyete gibi belirtilerle nasıl başa çıkabileceği hakkında alışkanlıklar edinilebilir.

Metamfetamin Yorumları

Ekşisözlük’te bu madde ile yazılmış sayfalar dolusu entry bulunmaktadır. Bu madde dünyaca ünlü Breaking Bad dizisinde de işlenen bir maddedir. Bu madde ciddi bir enerji verdiği için ikinci dünya savaşında Adolf Hitler’in de kullanmaya çalıştığı bir uyuşturucudur.

Metin en büyük yan etkilerinden birisi de dişleri çok hızlı bir şekilde sarartması ve çürütmesidir.

Met Kullananlar Yorumları incelediğimizde neredeyse tüm veriler bu maddenin ciddi bir bağımlılık yaptığını ifade etmektedir. Diğer birçok uyuşturucuya göre bunun bağımlılık seviyesi çok daha yüksektir. Yine bir yorumda da 3 gün boyunca diri tuttuğu ve bunun da beyne ciddi bir yıkım oluşturduğu gelen bilgiler arasındadır.

Trend kategorimizden benzer içeriklerimize ulaşabilirsiniz.

“Met Kullananlar Yorumları – Uzak Durun!” üzerine 42 yorum

 1. Methi neden bırakamadığını tekrar düşün. Sen methi bırakmak istiyorsun ama korkularına yeniliyorsun aslında sen kendi yarattığın korkularından kaçıyor olabilir misin? Sakince korkularını tekrar gözden geçir. Bir adım yaklaş dışarıdan gözlemle korkuların neler anlamaya çalış. Bırakırsan; bedensel acılar mı çekeceksin, bir daha eski sen olamayacak mısın, onsuz cümle bile kuramayacak hiçbir şey yapamayacak mısın? Bu maddeyi bırakmak diğerlerinden daha mı zor arkadaş çevrenden soyutlanacak mısın? Doktorlar sana gerçekten umutsuz vaka gibi mi davranıyor, (kulaktan dolma bilgi veriyorlar ne yapacaklarını da bilmiyorlar sadece en iyi kullanan bırakan bilir) bıraksan da hep mutsuz mu olacaksın?.. Korkularına tarafsız şekilde biraz daha yaklaştıkça orada hiçbir şey olmadığını göreceksin. Bulutlar gibi dağılacak her şey. Bu saydıklarımın hepsi senin zihninle oluşturduğun bariyerler. Bence bırakacaksın. Bir iki hafta biraz ağrıların olabilir kasılabilirsin arada, bu araların mesafesi gittikçe açılacak. Fazla uyuyacaksın olsun sıkıntı yok. Biraz grip gibi semptomlar olabilir olsun boş ver. Hiç mi grip olamadın. Ilık suyla duş al sık sık. Eğer methi zihinde bitirebilirsen başka hiçbir şeye gerek yok.

  Cevapla
  • İsmim iyileştir
   Çok fazla kullanmadım ama beni rahatsız etmeye başladı tuhaf hissettiriyor korkuyorum da biryandan ben iki aydır tanıdım evet ama şimdiden beni kendine cekiyor yazını okudum ve bana biraz hırs verdi neden yapamıcakmışımki sonuçta kendim için ve ailemi üzmemek için yapmalıyım ve yapıcımda emin olun bugünden itibaren gerçekten noktayı koydum kendime ve aileme yemin olsunki bunu bitiriyorum başka bir şeylerle ilgilenicen belli bir yere kadar belki ama bırakıcam inanılmaz bir şekilde kararlıyım tşk ederim paylaşımlarınız emin olun boşa değil

   Cevapla
   • Çok sevindim inşallah bırakmışsındır .Bırakamadıysan da üzülme.Bu bir süreç her bırakma girişimi sana bir şeyler öğretecek, bırakmana katkı sağlayacak . Ümidini asla kaybetme. O kadar zor değil . Bırakma konusunu biraz abartıyor bazıları.

    Cevapla
    • Yazları babamın yanında inşaatta çalışırım bu illeti ilk içtiğimde Suriyeli bi bağımlı tanıdık teklif etti 20 duman kadar almıştım belki daha fazla.. Aldığımda aşırı mutluluk yani öföri hali oldu yaptığım işe cok iyi odaklıydım normalde merdivenden çıkarılan 2 metre yukarı atılması zor olan ononları beşonları 3. Kata fırlatıyordum. Kendime normalin 10 katı belki daha fazla güveniyordum demirleri kolayca büküyordum acı hissetmiyordum kendimi süpermen gibi hissettim sanki kimsenin bilmediği gizli bir silahım varmış gibi düşündüm o günün akşamı da antrenmana gitmiştim ve hala metamfetamin uyarıcsının etkisindeydim inşaatta kalbim ağrımaya başlamıştı zaten çünkü bir saniye bile boşlamadım kendimi hemde vücudumun sınırlarını zorlamak için bir şans tı benim için en iyi verimi aldığım antrenman gibi bir şeydi. Daha doğrusu en iyi verimi aldığım antrenmandı diyebilirim. Durmadan çalıştım sahat 12’den 7’ye kadar 2 kişinin yapacağı işi tek yaptım birde ilk defa kullandığım için etkisi baya uzun sürdü akşamda o gazla antremana gittim tabi ki metanfetamin etkisi azalmıştı epeyce ama hala vardı normalde kran krana ucu ucuna dövüştüğüm adamları evire çevire nakavt edip 1.5 sahatlik antrenmanı bitirdim sonrasında düşündüm ki tests yapılmayan maçlarda bu maddeyi kullanabilirim sonrasında eve gittim maddenin etkisi geçmişti artık yarın iş vardı uyumam gerekiyordu ve maddenin etkisinin geçmesi ile mutsuzluk başladı yatakta sağa sola ne kadar döndüysem uyuyamadım ağzım meth yüzünden kupkuruydu ikide bir bir ağzımı ıslatmak için bir yudum su alıyordum aradan 1 dakika ya geçiyordu ya geçmiyordu tuvalete gidiyordum neler oluyor diye düşündüm korkmaya başladım zaten metamfetamin etkisi geçince etkinin ardından gelen mutsuzluk korkuya dönüşmeye başladı. Ne yapsam ne etsem diye düşünürken panik hali yavaş yavaş beni bürümeye ele geçirmeye başladı nefesim hızlanmaya başladı her nefesi bir öncekinden daha hızlı alıp daha hızlı veriyordum kalp krizi geçiriyorum sandım ellerim ayaklarım kollarım kilitlendi daha sonra ambulans geldi ve hemşire nefesimi kontrol etmemi söyledi ve yavaş yavaş kalbim normal atmaya başladı ve hastaneye gittik kalçadan ağrı kesici iğne vurdular ve uyudum ertesi gün işe gitmedim aradan 2 3 hafta geçti yine inşaatta hızlı iş yapmak için 2. Kez ortalama 6 7 duman aldım ve akşam gelecek olan ve gelen panik atağı kendim kontrol ettim ve atlattım ancak sabaha kadar uyuyamadım daha sonra da aradan 1 ay felan geçti o günde Kick boks maçı vardı gece Maçıydı kazanana kemer ve belirli bi miktar para ödülü verilecekti ve bende rakibimi nakavt etmek ve hocamın gözüne girmek için yani daha hızlı ve daha güçlü olmak için yine o pislik maddeyi kalbimi çok kötü şekilde zorlayacağını bile bile tekrar 3. Kez aldım kibirden nefret ederim kendimi övmeyi seven birisi değilim ancak doğruyu söylemek gerekirse başka bir insan o maddeyi alıp o işleri yapsa ilk dakikada kalpten giderdi maçta rakibimi nakavt ettim ancak methin verdiği kalp hızı ve dövüşmenin verdiği kalp çarpıntısı ile yere yığıldım köşemde ki hocama dedim ki ben ölüyorum sonra hemşire geldi ambulans geldi beni panik atak halinden tavsiyeler vererek çıkarmaya çalıştılar ve önceden tecrübe sahibi olduğum için panik atak halinden kurtuldum ancak iğrendim sonrasında metamfetaminden çok kötü panik ataklar yaşatıyor insana ilk kullandığımda hastanelik olduğumda kalp çarpıntısı yüzünden kalbim dakikada 180 atıyordu öleceğimi kabul etmiş şehadet getiriyordum kaldı ki normalde sporcu olduğum için kalbim dakikada 45-55 arası atar ben hariç kimse bu olayların metamfetamin yüzünden olduğunu bilmiyor sonrasında bir daha içmedim şimdi önüme koysalar bedava deseler iç üstüne para vericez deseler yine içmem ancak uyurken otururken yürürken kalbimde zaman zaman ağrılar oluyor. Kardiyolojiye gittim kalp grafiği çektiler kan örneği aldılar kalbimin atışını kontrol etmek için göğsüme yapışkan grafik aletleri yapıştırıp koşturdular ve doktor dönüp dedi ki profesyonel sporcumusun evlat? Çünkü kalbin saat gibi normal insanlarınkinden çok daha iyi çalışıyor hiç bir şey yok kalbinde maşAllah dedi ancak kalbim hala ağırıyor meth kullanmayalı aylar oluyor kalbimde hala ağrılar var mesela şu yazıyı yazarken bile kalbimde ufak ine vuruşları gibi ağrılar oluyor sol kolumda uyuşmalar oluyor serçe ve yüzük parmağıma vuruyor ağrılar hep olmuyor yatarken özellikle oluyor nedenini bende bilmiyorum tek ricam işi bilen birileri neden olduğunu söyleyebilir mi? Belki doktor fark etmemiştir diye bir şey olabilir mi? Tekrardan görünsem dahi bir şey yok gençlerde stresten olur diyip yollayacaklar ve bu kalp ağrıları yine devam edecek. Neden oluyor tek merakım bu bilen birisi açıklayabilir mi Allah rızası için.

     Cevapla
     • Aynılarını biz de yaşadık oturduğum yerden dogrulunca kalbim çok hızlı atıyordu. Ayagakalkinca çok carpintim oldu. Öleceğini sandim.doktora da gidemedim.panik atak krizlerim bir aydan fazla sürdü

   • Çok sevindim inşallah bırakmışsındır .Bırakamadıysan da üzülme.Bu bir süreç her bırakma girişimi sana bir şeyler öğretecek, bırakmana katkı sağlayacak . Ümidini asla kaybetme. O kadar zor değil . Bırakma konusunu biraz abartıyor bazıları.

    Cevapla
  • 3.5 aydır içiyorum bu zaman 2 Gundur içmiyorm kotu hisediyorum kendimi sabredicem Allah’ın izniyle kac gün sürer bu şiddetli baş ağrısı beyınımi sanki birileri ovcunun içine almiş sıkıyor gibi kulaklarımdan sürekli cıtırtılar geliyor iki gündür uyuyorum ailem memlekete haberleri yok babam 15 gün sonra ziyarete gelecek napıcam bilmiyorum sağlıklı düşünemiyorum …

   Cevapla
   • Lütfen nolur, icmeyin abimi bu lanet pislikten dolayi hastaneye yatirdik ailemiz perişan içmeyin yapmayın uzakndurun biz onu bu değişimlerini gördükçe Yıkıldık İNŞALLAH tadavi iyi gider duzelir abim içmeyin başarın

    Cevapla
  • Evet aynen öyle. Yazdıklarının çoğu olmuyor bırakmaya çalışırken. 2,5 sene kullandım, artık paran ile bile alırken aşağılık biri gibi konuşuyorlar yüzüne. Kesin alacak, dayanamaz diye görüp kafa bile geçiyorlar. Bu durumda kendimi görmek hora verdi bana. En fazla 4-5 gün içinde ağrılarınız en alt seviyeye düşecek. En fazla bacakların ağrıyacak, sabret. Her nasıl olursan ol evde durma at kendini dışarı. Devamlı yürü nefes al bol bol. Evde durdukça vücudun daha da ağrıyacak. Kola, enerji içeceği iç. Akşamları çay ve kahve. Birde olmazsa olmaz vitamin hapları, aç durma kesinlikle. Aç kalırsan karnında ki pis duygudan kurtulamazsın. Vücudun da güç ve enerji olmaz ise çok zor baş edersin. Hep dolu mide birde vitamin komplex hapından alırsan kesin kurtulursun. En önemlisi dayanamıyorum dediğinde bir duş al ve dışarı çık. Vücudunu çalıştır.

   Cevapla
 2. Metin zararlarını anlatmak, met içen birini daha çok strese sokar. ’Met içersen ölürsün sürünürsün’’ gibi laflar sadece o kişinin gerginliğini arttırır. Bağımlı birine kızar, bağırır, aşağılar tecrit ederseniz kendini daha da kötü hissetmesini sağlarsınız sadece. Strese giren, gerilen, kötü hisseden bağımlı ne yapar sizce; tabi ki daha çok met içerek rahatlamaya, bu durumdan kurtulmaya çalışır. Nerden mi biliyorum; kendimden ve çevremden. Üç sene met bağımlığı hikayem var, 4 kere klinikte yattım, 5 psikiyatrist değiştirdim. Onlarca bağımlı tanıdım. Bu tür yaklaşımların hiçbir işe yaramadığı gördüm.
  Eğer o kişinin yakınındaki kişi sevgiyle yaklaşarak, yardım konusunda samimi olduğunu gösterirse tedavi sürecini başlatabilir. En önemlisi met içen kişiyi yar-gı-la-ma-mak-tır. Met içmenin baş etmesi imkansıza yakın bir şey olduğu gibi bilgilerin hepsi yalan- yanlış, kopyala- yapıştır bilgilerdir. Met içmek kimseyi aşağılık falan yapmaz. Sadece hatalı kişi yapar. Herkes hatasından dönebilir. Meti bırakmak için hiçbir kliniğe ya da psikiyatriste ihtiyacınız yok. Tek ihtiyacınız sizi seven biri veya birileri, bir de kendiniz. Gerisi kolay zaten.

  Cevapla
  • Şuan içinde bulunduğum durumu anlatmışsın. 9 ay önce hayatımın aşkı dediğim adam yüzünden tanıdım bu maddeyi. Ve o günden bu güne etrafımda o adam ve metten başka kimse kalmadı. 10 kilo verdim ve vermeye devam ediyorum durduramıyorum bunu. Yüzüm ve bacaklarım yara izleriyle doldu. Çevremde kimse bilmiyor kullandığımı bende ki değişime anlam veremiyorlar. Şimdi o adam bıraktı 1 aydır temiz. Sanki her şey benim suçum gibi davranıyor sürekli eleştiriyor. Yorumları davranışları hep yıkıcı sürekli geriyor beni. Bununla baş etmek çok zor. Kendimi karanlığın içinde hissediyorum. Mutlu olmayı unuttum. Geceleri rahatça uyumanın nasıl bir şey olduğunu unuttum. Ailemi kaybettim dostlarımı kaybettim ve o adamın beni aldattığını öğrendim. Dipteyim.

   Cevapla
   • Tabi ki Allah şifalar versin Allah kimseyi düşürmesin senin gibi milyonlarca ama hatayı kendinde arama ve kafandan o düşünceleri cikarmani ve kendini meşgul etcek ugraslar bul . Sakın ha o bilir su bilir öğrenir deme insan ilk kendisiy le barış olması lazım son kaybettigin vitaminler takviye vitaminler al derim moralini bozma peşine de düşme derim irade meselesi ya onu da bırak ni arkadaşi la paylaş ki çözüm bulasın yalnız kalmamaya dikkat et baktinki yapamıyor sun ozaman destek işte bırakır ve başarırsın onudami yapamiyosun Allah için bana yaz

    Cevapla
 3. Merhabalar sevgili dostlar valla çok kötü bir madde. Buradaki bilgi ve gerçeklik beni biraz urkutsede yazının sonuna doğru biraz rahatlattı. Ve basarabilecegim konusunda kendime güvenim arttı. Sevdiklerimizi uzmemeliyiz özellikle kendimizi sevmeliyiz. Umarım başarırım ilk defa bırakmayı düşünüyorum ve bu yazıdan sonra ilk bırakma deneyimimi kendime güvenerek başlayacağım. Bizlerin piskolojisini düşünerek bize bu katkıyı sağladığınız için size minnettar olacağım. Çünkü bırakacağım. Benim gibi bırakmak isteyenlere de çok ama çok başarılar diliyorum. Umarım iyi günler bizi bekliyordur. Hoşçakalın

  Cevapla
  • Eminim başarabilir siniz cümlelerin bile o kadar seçili ve ozelki bu istek senden gitmeden devam.basarinin anahtari sadece sende unutma.yolun açık dünyan hep güzelliklerle seni sevenlerle dolu olsun..

   Cevapla
 4. Bırakılıyor 1 hafta 1 ay belki daha uzun süre… ortamına girmeyince kesinlikle içmiyorsunuz.. ve fakat 10 günde bir belki ay dolunca aklınıza geliyor… ya istemedim içmedim bak diyerek tekrar bi kere içeyim nasılsa istemezsem uzak kalıyorum güveni geliyor. ISTE TUM HATA TAM BURADA YAPILIYOR. BIRAKTIYSAM BITTI DEMEK VE ASLA TEKRAR KENDIMIZI KANDIRMAMAK AZIMLI OLMAK LAZIM PUF NOKTASI BUDUR… ALLAH HEPIMIZI UYUSTURUCU TUZAGINDAN KORUSUN.

  Cevapla
 5. Yaşım 50 ve bu illete bulaştımn..ve bırakmak istiyorum kendi irademle başladım ama irademle bırakamadım. ama yorumları okuyunca bırakacağım uzakklaştırmam lazım sınsı bır sekılde hayatımı bıtırıyor..bırı size bunu ıkramk ederse bılınkı o sizin düşmanınız.allah yardımcımız olsun.

  Cevapla
 6. Umarım bırakmayı başarmışsınızdır . Bırakamadıysan da üzülme . Her başarısız bırakma girişimi bir şey öğretir. Hedefe ulaşmaya bir adım daha yaklaşırsın. Asla vazgeçme kilit burda.

  Cevapla
 7. Merhaba herkese öncelikle bırakmak isteyen herkese Rabbim yar ve yardimci olsun bırakın gerçekten istemek kafada bitirmek gerek. met kullanan bı komşumla skıntım var sürekli eşimin onun eşinin, balkondan banyodan vs yukarı kattan fotoğraflarını çektiğini videoya aldini söylüyor kendince hikayeler uyduruyor ve asla gercek olmadığı kanitina vardık.ara ara yukarı bağırıp tehtid ediyor kapıya gelip yumrukluyor.siz kullananlara olarak sormak istiyorum biz bu adamla nasıl başa çıkacağız?ne yapmalıyız nasıl davranmalıyız?o halsulasyanlari görüp uydurmasina nasıl son vermeliyiz hiç unutmazlar mi akıllarında kurduklarını hayal gördüklerini nasıl akıldan silerler.!

  Cevapla
  • Bence met çok içtiği için met onu delirtmiş. Savcılığa şikayet edin şahit bulun daha iyi olur . Olmadı ordan taşınmayı düşünün.

   Cevapla
 8. Bir sefer içtim ictigime pisman oldum metin etkisiyle çok içmişim kendimde degildim tranma geçirmisim o gunden beri hayat bana hic sarmıyo kendimi oldüresim geliyo evden dışarı çıkasım gelmiyo mutsuzum cok piskiyatri tedavi aldim ilaclar beni daha kötü yaptı bırakmak zorunda kaldım iyileşmek için her doktora gittim çare bulamıyorum çok içtigim için beynime zarar vermiş asla eski halime dönemiyorum hayat bi garip geliyo cok korkuyorum olmayan şeyleri görüyorum benzetme yapıyorum benim gibi olan varsa yorum yaza bilirmi bunun tedavisi varmı varsa nerede bu lanet pis şeyi içmeyi

  Cevapla
 9. Merhabalar benimde eşim 3 yıldır aralıksız devam ediyor ama artık ben baş edemiyorum önceden dışarıdan içerdi şimdi rahat bi sekilde evde wcde balkonda neresi olursa olsun içiyor ve o içtikçe ben deliriyorum sanki uyumuyor geceelri sabahalra kadar o kadar çaresiz ve mutsuzum ki kalıp devam etmek mi çözüm gitmek mi bilemiyorum psikolojik olarak düştüm ve doktora gidip ilaç aliyorm antidepresan ile ayaktayım bunu eşime anlatamıyorum bu turlu kabul etmiyor istese 5dk da bırakacağını söylüyor tüm semptomlari taşıyor ve ben hergub ölüyorum.

  Cevapla
 10. Herkese merhaba.Öncelikle bizlere buraya yazma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Ben 39 yaşında 1 çocuk babası işinde gücünde olan biriyim.Yanlış bir arkadaş sonucu yaklaşık bir yıldır bu illetin batağına düştüm ve kurtulmak için mücadele ediyorum.Ben duman falan almıyordum bundan az az nescafe içine atarak kullanıyordum.Buraya girip buradaki yazılanları okuyasıya kadar kurtulabileceğime pek inancım yoktu.Ancak o kadar güzel yorumlar yapılmış ki özellikle bırakmak ve bırakabilmek adına.Bu yorumları okuyunca bırakacağıma olan inancım arttı.Hepinizden Allah razı olsun.Bu ilk bırakma girişimim değil.Daha önce bir kere denedim ve inanın iki ay kullanmadım ama bir arkadaşın kilit nokta dediği nasıl olsa istedim mi içmiyorum bir kere içeyim yine kullanmam hatasına düştüm ve bir aydır başladığım yere geri döndüm ama çok pişmanım.Tekrar bırakabilirsem ki inşaAllah Allah’ın izni ile bırakacağım bir daha ağzıma sürmeyeceğim.Ben namaza başladım ve Rabbime çok dua ettim beni kurtar diye ve Rabbim beni kurtardı ama ben yine düştüm.inşaAllah bu sefer güçlü olacağım ve geriye dönmeyeceğim.Tabi şundan artık eminim iki ay kullanmadım ve gayet iyiydim yani çok istersek başarabiliyoruz bunun güveni var bende.Buna inanarak ve Allah’ın izni ile temiz bir hayata tekrardan başlıyorum.İnşaAllah başaracağım ve kurtulacağım.Allah bu illete düşen ve kurtulmak isteyen herkesin yardımcısı olsun inşaAllah.Allah’a emanet olun.Görüşmek üzere inşaAllah…

  Cevapla
   • Ben bıraktım Allah’ın izni ile.Bırakmak isteyen herkesin Allah yardımcısı olsun.Çok kere denedim çok başarısızlıklar yaşadım ama inat ettim ve başardım çok şükür.Hayatımı düzene soktum elhamdulillah.

    Cevapla
 11. 5 senelik hayatim da metin amca hayatima girdiginden beri dunyam degisti defalarca denedim ve son 4 aydir agzima bile surmedim Hersey kafada biter insllh herkezin Rabbim yardimcisi olsun

  Cevapla
 12. Herkese büyük geçmiş olsun kardeşim için yazıyorum kardeşim bu met denilen illete yaklaşık 3 veya 4 aydır kullanıyormuş bunu öğrendiğimde direk kardeşimi yanıma çağırdım ve şuan benim yanımda 1 haftaya yaklaşık benim yanımda duruyor sürekli uyuyor ve birazda iştahı az ne yapmalıyım bilmiyorum hastaneye gitmek götürmek istiyorum ama sicili bozulur diye de götürmek istemiyorum şuan gayet iyi gördüğüm kadarıyla yardımcı olurmusunuz ne yapmam gerekiyor sizce

  Cevapla
 13. Merhabalar benim esim yaklasik bir yildir bu illeti kullaniyorne yaptiysam kimden yardim istediysem čožum olmadi benim surekli onu aldattigimi dusunuyor evdeki coplere varana kadar karistiriyor sabahlara kadar uyumuyor okadar mutsuž ve caresižim ki yapmadigim seyler icin surekli kendimi ispatlama cabalari hasta oldugunu kabul etmiyor 1 yil icinde sižofren oldu resmen olmamis seyleri hep oldu gibi goruyor hergun iftira hergun pskolojik siddet intihar etmeyi bile dusundum birakip gitmeyi žaman žaman ama bir tane cocugum var yapamadim esimi de
  seviyorum ama hep hak etmedigim muameleleri yapti bana evimden disari ciktigim bile yok. bu insanlar neden bu kadar rahat icebiliyor bulabiliyor anlamiyorum allah satanlarin belalarini versin

  Cevapla
  • Merhaba. Bu tür paranoyaklıklar ne yazık ki yaşanıyor.
   Üstelik siz ne kadar doğru olduğunu söyleseniz de eşinizin kafasındaki gerçek değişmeyecektir.
   Bu gerçekten zor bir süreç. Psikolog gibi uzman kişilerden destek almanızda fayda var.

   Cevapla
 14. Selamlar bende met kullandım içtin mı de hepsini bitirirdim mesela 300tlik alırdım çekimi okadar ıyi gelirdi ki hepsini içer kalkardım sonra ağzımı dilimi sıkmaya başlardım sakız çiğnerdim sabahlara kadar hiç uyumazdım 3.4 gün….hic bişey yiyemezdim ya çay ya kola ya kahve…bunlar hariç… sonra nefes darlığı çıkmaya başladı nefes zor aliyodum bu arada sigara ic alkol al göğüsüme şiddetli ağrı girdi acile gittim tomografi çekildim ve akcigerimin söndüğünü söylediler tüp taktılar hala da tekrarlama olabilirmiş kendi kendimi mahvettim artık sigara bile icmiyorum

  Cevapla
 15. 40 yaşında evli 1 çocuk sahibi biriyim.Maalesef bu illete yanlış arkadaş sonucu bende bulaştım.6-7 aydır kullanıyorum ama bırakmak ve kurtulmak istiyorum.2 gündür içmiyorum genel olarak iyiyim ama tabi ara ara içme isteğim geliyor ve farklı şeyler düşünmeye çalışıyorum.Direniyorum inşaAllah başarırım.Ne kadar mücadele edeceğim bilmiyorum inşaAllah günden güne daha güçlenirim ve isteğim kaybolur.Kendime hiç yakıştıramıyorum çünkü bakmam gereken bir eşim ve oğlum var.Allah bırakmak isteyen herkesin yardımcısı olsun.

  Cevapla
 16. Ben bu maddeyi ayda bir yada iki ayda bir kullanıyorum ben adanada yaşıyorum ama bodrumda çalışıyorum bodruma gittiğim zaman hiç içmiyorum neden diye sorarsanız çünkü orda maddeyi kullanan arkadaşlarım yok bu yüzden aklıma gelmiyor suan adanadayim 2 haftadır burdayım ve iki haftadirda kullanıyorum yani uzun lafın kısası eğer Çevrenizde içen insanlar arkadaşlarınız varsa siz o maddeyi birakamazssınız bıraka bilmeniz için şehri terketmeniz lazım ozaman inanın bırakırsınız hersey bizde bitiyor umarım hepiniz bırakırsınız kendinize iyi bakın

  Cevapla
Yorum yapın

2