Aziz Yıldırım Serveti – Tüm Detaylar – 2023

CSA Digital

Aziz Yıldırım Serveti ve Aziz Yıldırım Ne İş Yapar, soruları birçok kullanıcı tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir. Fenerbahçe Futbol Kulübünün efsane başkanlarından (36. Başkanı) Aziz Yıldırım Serveti olan ve aynı zamanda başarılı bir iş adamıdır.

Aziz Yıldırım, 2 Kasım 1952 yılında Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de tamamlayan Aziz Yıldırım bir dönem amatör futbolda oynamıştır. Aziz Yıldırım, Gazi Üniversitesi inşaat fakültesi mezunudur. NATO’nun birçok ihalesini gerçekleştiren Aziz Yıldırım, Maktaş Mühendislik şirketinin de sahibidir.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin yanı sıra Kulüpler Birliği Başkanlığı ve Düzcespor kulübünde fahri başkanlık gibi görevlerde icra etmiştir.

Aziz Yıldırım ServetiPin
Aziz Yıldırım Serveti

Aziz Yıldırım Serveti Forbes

Aziz Yıldırım’ın sahibi olduğu bazı şirketler vardır ve bu şirketlerin hepsi kendi alanlarında başarılı ve saygın konuma sahiptir. Aziz Yıldırım Serveti hakkında elimizde net veriler olmasa da Aziz Yıldırım’ın dayısı Faruk Yalçın (2008 yılında 84 yaşında iken vefat etmiştir) Makyal şirketler grubunun sahibidir ve vefat ettiğinde 3 milyar dolarlık bir servet bırakmıştır. Nato Müteahhidi olarak da bilinen Faruk Yalçın Forbes’in en zenginler listesine de girmeyi başarmıştır. Hali hazırda Aziz Yıldırım’ın da servetinin büyük bir kısmı Nato’dan aldığı ihaleler ile olmuştur.

Faruk Yalçın 1963 yılında kurduğu şirketini 45 yıllık süre içerisinde dev bir şirket haline getirmiş ve 2006 yılında Forbes’in en zenginler listesinde ilk 750 kişi arasına girmeyi başarmıştır.

Aziz Yıldırım gibi Fenerbahçe’yi çok seven Faruk Yalçın yaşadığı mütevazi hayatı ve yardımsever kişiliği ile tanınmaktadır.

Aziz Yıldırım Nereli?

Aslen eski adıyla Osmaniye, yeni adıyla Ergani olan ilçede doğmuştur. Ergani bugün itibariyle Diyarbakır’a bağlı bir ilçe konumundadır.

Aziz Yıldırım Kaç Yaşında?

Aziz Yıldırım 2 Kasım 1952 yılında doğmuştur. Şuanda 69 yaşındadır.

Aziz Yıldırım Şirketleri

Aziz Yıldırım ülkemizin saygın iş adamlarının başında gelmektedir. Hali hazırda Aziz Yıldırım’ın birçok şirketi bulunmaktadır. Aziz Yıldırım’ın şirketleri arasında;

  • Maktaş Makine
  • İmsak Savunma
  • Savtem Savunma
  • As İnşaat
  • Asbeton İnşaat
  • Aly İnşaat
  • Gülhan Denizcilik gibi şirketler yer almaktadır.

Aziz Yıldırım Ne İş Yapar?

Yıllarca Fenerbahçe başkanlığı yapan Aziz Yıldırım inşaat mühendisidir. Dayısı gibi kendisi de şirketleri aracılığıyla NATO’dan birçok ihaleye katılım sağlamıştır. İnşaat başta olmak üzere Savunma, Turizm ve Hayvancılık gibi sektörlerde faaliyet göstermektedir.

Aziz Yıldırım ve Fenerbahçe

Aziz Yıldırım şüphesiz ki Fenerbahçe tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır. Fenerbahçe ile birçok başarıya imza atan Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’yi sadece bir futbol kulübü olmaktan çıkartmış, birçok farklı spor dalında başarılı bir kulüp haline getirmeyi başarmıştır.

1990 ve 1992 yılları arasında yönetimde yer almaya başlayan sayın Yıldırım, 1998 yılındaki seçimlerde Vefa Küçük’ten sadece 1 oy fazlası ile başkan seçilmeyi başarmıştır. Başkanlığı döneminde 6 lig şampiyonluğu ve 8 lig ikinciliği elde etmiştir. UEFA’da çeyrek final, Avrupa Liginde ise yarı final oynamayı başarmıştır.

3 Temmuz 2011 yılında FETÖ mensubu savcılar tarafından açılan şike davasında gözaltına alınmıştır. Akabindeki yıllarda ise hakkında açılan tüm davalardan beraat etmiştir.

Aziz Yıldırım ve NATO

Aziz Yıldırım ve NATO ilişkisi yıllardır bilinmektedir ve bu konu özellikle Sözde Şike Süreci kapsamında çok fazla sorgulanmıştır. Aziz Yıldırım Serveti içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi Aziz Yıldırım bir inşaat mühendisidir ve ailesinin bağlantıları sayesinde NATO’nun ihalelerini gerçekleştirmektedir.

Aziz Yıldırım ve EşiPin
Aziz Yıldırım ve Eşi

Aziz Yıldırım Eşi

Aziz Yıldırım’ın ilk eşi Yıldız Yıldırım olmakla birlikte kendisinden 2010 yılında boşanmıştır. 2011 yılında ise Gonca Çelikkıran ile evlenmiştir.

Aziz Yıldırım Serveti Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Aziz Yıldırım nerenin sahibi?

Aziz Yıldırım Maktaş Makine şirketinin sahibidir. Aynı zamanda inşaat, hayvancılık, savunma ve denizcilik gibi sektörlerde de şirketler sahibidir.

Aziz Yıldırım başkanlık için aday olacak mı?

Aziz Yıldırım’ın başkanlık için aday olması gündemde olan bir konu değildir.

Yorum yapın

1