Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart Hatası

Your Pc Ran into a problem and needs to restart hatası birçok kullanıcının karşılaştığı bir hatadır. Hatanın ise birden fazla çözümü bulunmaktadır. İçeriğimizde Your Pc Ran into a problem and needs to restart hatasının sebeplerini ve olası çözümlerini bulabilirsiniz.

Your Pc Ran into a Problem

Problemin Türkçe anlamı; “Kişisel Bilgisayarınız sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.” Bu hata bir Mavi Ekran hatası olmakla birlikte Windows 7, Windows 8 ve Windows 10 gibi tüm işletim sistemlerinde bu hata ile karşılaşmanız mümkündür. Mavi Ekran hatalarının çözümü zordur ve çözülmediği takdirde bu hatalarla sürekli olarak karşılaşılmaktadır. Mavi Ekran hatalarının birçoğu donanımsal olmakla birlikte bu hatanın sebepleri arasında da donanımsal sorunlar bulunmaktadır.

Your Pc Ran into a Problem Hatasının Sebepleri

  • İşletim Sisteminin Bozulması
  • Kötü Amaçlı Yazılımların Bulaşması
  • Bellek – RAM sorunları

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatasını düzeltmenin en garanti yolu, Başlangıç Onarması çalıştırmaktır. Başlangıç onarma süreci başarılı bir şekilde yapıldığı takdirde hata büyük ihtimalle çözülecektir. Diğer yandan, hata RAM kaynaklı ise bu yöntem işe yaramayacaktır. Bu noktada RAM’lerinizi kontrol etmenizde fayda vardır.

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart
Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart Hatasının Çözümü

Sizler için tüm kaynakları ve Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatası yaşayan kullanıcıların yorumlarını araştırdık.

Eski bilgisayarlarda BIOS ayarları değiştirildiğinde bu sorunla karşılaşılabiliyor. BIOS ayarlarını “Default” yapıp sistemi tekrardan başlatmayı deneyin. Yine Geri Yükleme de yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar bu hatayı sistemi kullanırken değil, format atarken yaşamaktadır. Bu noktada yapmanız gereken format DVD’sini veya USB’sini değiştirmek yani farklı iso kalıpları kullanmalısınız.

Hatanın kaynağı RAM’de olabilir. Çift slot RAM kullanıyorsanız tek’e indirip bir süre kullanmaya devam edin. Eğer bu hatadan kurtulmuşsanız, ikinci RAM’i takın ve tekrar bir süre deneyin. Hata devam ediyorsa ikinci taktığınız RAM’de problem olabilir.

Hatanın bir diğer çözümü de kaliteli bir Windows 10 sürümü kurmaktır. Bilgisayarıma format attıktan sonra sorunu tamamen çözdüm. Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatasını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Yorum kısmından yorum yapabilirsiniz.

DNS Probe Finished Bad Config Hatası Çözümü için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yorum yapın