Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart Hatası

Your Pc Ran into a problem and needs to restart hatası birçok kullanıcının karşılaştığı bir hatadır. Hatanın birden fazla sebebi ve çözümü bulunduğu için mevcut çözümlerin her birini kontrol etmenizde fayda var. İçeriğimizde Your Pc Ran into a problem and needs to restart hatasının sebeplerini ve olası çözümlerini bulabilirsiniz.

Your Pc Ran into a Problem and Needs To Restart Nedir?

Your Pc Ran into a problem and needs to restart hatasının Türkçe karşılığı; “Kişisel Bilgisayarınız sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor.” Mavi Ekran hataları arasında yer alan bu hata Windows 7 başta olmak üzere Windows 8 ve Windows 10 gibi işletim sistemlerinde karşılaşılan bir hatadır. Mavi ekran hatalarının sebepleri genellikle donanımsal hatalardır. Harddisk probleminiz varsa bu hata ile karşılaşmanız muhtemeldir. Bu yüzden ilk önce Harddisk Test Etme içeriğimize giderek diskinizi test etmelisiniz.

Your Pc Ran into a Problem Hatasının Temel Sebepleri

  • İşletim sistemine bulaşan virüs sebebiyle sistemin bozulması.
  • Kötü amaçlı yazılımların birçok Windows servisini devre dışı bırakması.
  • Bellek ve RAM sorunları
  • Hatalı Driver Güncelleme işlemleri
  • Anlık elektrik kesintisi sonrasında yaşanan devre sorunları
  • Eski bilgisayarlarda yapılan yanlış BIOS güncellemeleri ve ayarlamaları
Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart
Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart Hatasının Çözümü

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatasını düzeltmenin en garanti yolu, Başlangıç Onarmasını çalıştırmaktır. Başlangıç onarma süreci başarılı bir şekilde yapıldığı takdirde hata büyük ihtimalle çözülecektir. Diğer yandan, hata RAM kaynaklı ise bu yöntem işe yaramayacaktır. Bu noktada RAM’lerinizi kontrol etmenizde fayda vardır.

Sizler için tüm kaynakları ve Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatası yaşayan kullanıcıların yorumlarını araştırdık.

Eski bilgisayarlarda BIOS ayarları değiştirildiğinde bu sorunla karşılaşılabiliyor. BIOS ayarlarını “Default” yapıp sistemi tekrardan başlatmayı deneyin. Yine Geri Yükleme de yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Bazı kullanıcılar bu hatayı sistemi kullanırken değil, format atarken yaşamaktadır. Bu noktada yapmanız gereken format DVD’sini veya USB’sini değiştirmek yani farklı iso kalıpları kullanmalısınız.

Hatanın kaynağı RAM’de olabilir. Çift slot RAM kullanıyorsanız tek’e indirip bir süre kullanmaya devam edin. Eğer bu hatadan kurtulmuşsanız, ikinci RAM’i takın ve tekrar bir süre deneyin. Hata devam ediyorsa ikinci taktığınız RAM’de problem olabilir. Hatanın bir diğer çözümü de kaliteli bir Windows 10 sürümü kurmaktır. Bilgisayarıma format attıktan sonra sorunu tamamen çözdüm.

Mavi Ekran Hatası Nedir?

Mavi Ekran Hataları birçok Windows işletim sisteminde sıklıkla karşılaşılan hataların başında gelmektedir. Bu hatalar o kadar sık olmaktadır ki en yeni sürüm olan Windows 11’de bu hatalar siyah yapılmak istense de kullanıcıların itirazlarından dolayı tekrardan mavi ağırlıklı tema kullanılmıştır. Your Pc Ran into a Problem hatası da bir mavi ekran hatasıdır. Genellikle donanımsal sorunlardan dolayı karşılaşılan hatalar olarak ön plana çıkmaktadır.

Your Pc Ran into a Problem And Needs To Restart hatasını detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Yorum kısmından yorum yaparak sorunun çözülüp çözülmediğinizi bizlere iletebilirsiniz.

Yorum yapın