Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır, sorusuna yanıt vereceğimiz bu içeriğimiz sayesinde cihazınızın orijinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Xiaomi telefon orijinal olduğunu kontrol etmek için, aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Eğer satın aldığınız cihazın orijinalliğine önem veriyorsanız, cihazınızı güvenilir e-ticaret sitelerinden almalısınız.

Ülkemizdeki telefon fiyatlarındaki pahalılık yüzünden, birçok kullanıcı, garantisi bulunmayan veya orijinal olmayan ürünlere yönelebilmektedir. Bunun yanında, orijinal ürün satın aldığını sanan ama aldığı ürün orijinal olmayan da birçok kullanıcı olabiliyor. Bundan korunmak için, tanınan ve güvenilir web sitelerindeki güvenilir alıcılardan ürün satın almanızı tavsiye ederim. Bazı yerlerdeki ürünler, daha uygun fiyatlı olduğu için, insanları cezbedebiliyor ama bundan kaçının çünkü “ucuzdan pahalı bir şey yoktur”.

Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Mi Verify İle Xiaomi Telefon Orijinal Olup Olmadığını Online Sorgulayın

Mi’nin resmi Product Authentication (Ürün Kimliği Doğrulama) sayfası sayesinde, bir cihazın orijinalliğini sorgulayabilirsiniz. Bunun için, orijinallik durumunu sorgulayacağınız cihazın IMEI adresi veya S/N (Seri Numarası) gerekmektedir. Bu iki bilgiden herhangi birisi ile doğrulama yapabilirsiniz. Cihazınızın kutusunda, seri numarası ve IMEI adresi yer almaktadır. İsterseniz buradan, isterseniz de arama ekranından *#06# tuşlaması yaparak, cihazınıza ait IMEI adresini öğrenebilirsiniz.

IMEI Adresinizi veya seri numarasını kopyaladıktan sonra, aşağıdaki web sitesine gidin:

Xiaomi Telefon Orijinallik Sorgulama

Kopyaladığınız IMEI adresini veya seri numarası ve ardından da doğrulama kodunu yazın, sonra da “Verify” butonuna tıklayın.

Cihazınız orijinal ise, yeşil onay kutucuğu ile cihazınıza ait bilgileri görürsünüz.

Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Xiaomi Telefon Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır?

UYARI: Cihazınızın kutusunda yazan bilgiler ile, telefonunuza ait bilgilerin eşleştiğinden emin olmanızı tavsiye ederim.

Eğer ki sıfır bir cihaz aldıysanız ve sorguladıktan sonra, cihazınızın orijinal olmadığını gördüyseniz, telefonu satın aldığınız yere başvurmalısınız. Cihazınızı, güvenilir ve resmi bir satıcıdan almanızı tavsiye ederim. İkinci el olarak satın alıyorsanız da, satın almadan önce bu bilgileri kontrol etmeyi unutmayın. Diğer doğrulama yöntemleri olatak da, cihazın kullandığı ROM’u ve recovery’sini kontrol edebilirsiniz. Xiaomi telefonların recovery’si, standart Android cihazlardan farklıdır ve Çin sürümünden farklı olarak, İngilizce dilindedir.

Xiaomi Sertifika Kaldırma Nasıl Yapılır? sorusunun cevabını merak ediyorsanız da ilgili içeriğimizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapın