WordPress Ping Optimizer Eklentisi

WordPress Ping Optimizer Eklentisi, yeni web sitelerinde kullanılabileceği gibi News kayıtlı web sitelerinde bile aşırıya kaçılmadığı sürece kullanılabilecek bir eklentidir. Yeni web sitelerinin otorite değeri düşük olduğu için index alması oldukça zordur. Bu noktada devreye WordPress Ping Optimizer Eklentisi girmektedir. Bu eklenti sayesinde girdiğiniz içerikler otomatik olarak Ping sitelerine gönderilmekte ve girdiğiniz içeriğin index alma hızı artmaktadır.

WordPress Ping Optimizer Nedir?

Bu eklenti arka planda çalıştığı için web sitenizin hızına herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır. Eklentinin amacı, girilen içeriğin otomatik olarak eklentide yer alan sitelere bildirilmesi esasına dayanmaktadır. Eklentiyi Wp-admin panelinde “Eklentiler” sekmesinde yer alan “Yeni Ekle” kısmından yükleyebilirsiniz. Eklentinin adını yazdığınızda eklenti otomatik olarak yüklenmektedir.

Eklenti WordPress panelinin sol kısmında yer alan “Ayarlar” sekmesinden yönetilmektedir. Belirli sürelerde otomatik olarak pingleme yapabileceğiniz gibi içerik girdikten sonra da otomatik pingleme yaptırabilirsiniz.

Eklenti ile sürekli pingleme yapmak, sitenizin Spam olarak değerlendirilmesi anlamına gelebilir. Sitenize her gün içerik girişi yapıyorsanız eklenti ile ekstradan pingleme çalışması yapmamalısınız çünkü içerik girildiğinde ilgili içeriğin ping çalışması otomatik olarak yapılmaktadır.

WordPress Ping Optimizer Eklentisi
WordPress Ping Optimizer Eklentisi

WordPress Ping Optimizer Eklentisi Neden Kullanılır?

Web sitesinden bir içerik girişi yapıldığında Google Botları bu içeriği kontrol ederler ve uygun görülmesi durumunda sıralamada bu içeriğe yer verirler. Bu işleme index adı verilmektedir. Yeni açılan web sitelerinin backlink yani referans link ağı zayıf olduğu içinde index hızı düşüktür. Bu yüzden bu hızı arttırmak için bazı eklentiler veya yöntemler kullanılmaktadır.

Google Gibi Getir – Search Console

Eski adıyla Google Gibi Getir, Google arama motorunun bir servisiydi. Artık servisler Search Console adı verilen bir araçta toplanmıştır. Diğer yandan, bu yöntem ile içeriğin indexlenmesi hızlı olmamaktadır. Geçmiş yıllarda bu araca içeriğin linki yazıldığında ilgili içerik birkaç saat içerisinde arama motorunda yer almaktaydı. Bugünlerde ise bu araç kullanılsa bile içerik aramam motorunda hemen yer almamaktadır. Bu yüzden de WordPress Ping Optimizer kullanabilir yada Google News Kaydı Nasıl Alınır, adlı içeriğimizi uygulayarak web sitenize News Kaydı alabilirsiniz.

Yorum yapın