WordPress GeneratePress Teması – SEO Canavarı

WordPress GeneratePress içeriğimizde, WordPress’te hem ücretsiz hem de ücretli bir şekilde kullanılabilen WordPress GeneratePress temasını inceleyeceğiz. Düşük sorgu sayısı, kolay kullanımı ve SEO noktasında kusursuz olması sebebiyle web sitemizde de tercih ettiğimiz WordPress GeneratePress teması, teknoloji ve diğer kategoriler için proje başlangıcında kesinlikle kullanılması gereken bir WordPress temasıdır. GeneratePress temasının kurulu olduğu bir web sitesinde WordPress Site İçi SEO hataları minimum seviyededir. Yine temanın hız skorları da oldukça yüksektir. Bu sebeplerden dolayı da bu tema proje başlangıçlarında proje belirli bir seviyeye gelene kadar kesinlikle kullanılmalıdır.

WordPress GeneratePress Teması Premium 2.0.2 Özellikleri

Temanın ücretli versiyonunu satın aldığınızda “GP Premium” adında bir eklentiyi aktif olarak kullanabilirsiniz. Görünüm sekmesinin altında yer alan GeneratePress sekmesinden ilgili temanın bileşenlerini aktif edebilirsiniz.

GP Premium Bileşenleri

 • Backgrounds: Arka planı ayarlamak için kullanılan bir bileşendir.
 • Blog: Ana sayfanın ve yazı içlerinin ayarlandığı bölümdür.
 • Colors: Renk alanı.
 • Copyright: Footer’ı özelleştirebileceğiniz bölümdür.
 • Disable Elements
 • Elements
 • Menu Plus
 • Secondary Nav
 • Site Library: Örnek demoların yüklendiği bölümdür. Bu bölümden dilediğiniz tasarımı yükleyebilirsiniz.
 • Spacing
 • Typography: Yazı tiplerinin ayarlandığı bölümdür.
 • WooCommerce: Kurumsal ve e-ticaret siteleri için gerekli olan bir bileşendir.

WordPress GeneratePress Premium temasını satın aldığınızda yukarıdaki bileşenleri aktif ederek temanızı dilediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. Tema “Görünüm” sekmesinin altında yer alan “Özelleştir” sekmesinden kolay bir şekilde yönetilebilmektedir. Bu bölümden Logo ayarı, Footer Ayarı, Blog ayarı ve İçeriklerin dizaynını değiştirebilirsiniz.

WordPress GeneratePress Teması
WordPress GeneratePress Teması

GeneratePress Teması Autoptimize Ayarları

GeneratePress temasında kullanabileceğiniz en iyi Cache eklentisi Autoptimize eklentisidir. Bu eklentinin yapılandırma ayarları ise aşağıdaki görselde gösterilmektedir.

CSS ve JS sıkıştırma ayarlarını aktif hale getirmeli ve CSS’i harici bir dosyada bir araya getirerek önbelleğe almasına izin vermelisiniz.

Emojileri Kaldırma

Sitenizde emoji kullanmıyorsanız, onlar için komut dosyalarını yüklemenin gerçekten bir anlamı yoktur.

Autoptimize’ın Ekstra sekmesinde bunun için özel bir alan bulunmaktadır. Bu alandan Emojileri kaldırarak ayarları kaydedin.

Sorgu Dizelerini Kaldırma

Sayfa hızında ciddi bir artış sağlamasa da sorgu dizelerini kaldırmak hız testlerinde artış sağlamaktadır. Autoptimize eklentisinin Ekstra bölümünde bu ayarın olduğu alan bulunmaktadır.

GeneratePress Autoptimize Ayarları
GeneratePress Autoptimize Ayarları

SEO Canavarı WordPress GeneratePress Teması

Birçok uzman tarafından SEO Canavarı olarak adlandırılan bu temanın neden böyle adlandırıldığını merak ediyorsanız içeriğimizin devamında yer alan görselleri ve videoyu inceleyebilirsiniz.

Tema ile birlikte Autoptimize eklentisinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ben LiteSpeed Cache eklentisi kullanıyorum ve çok iyi sonuçlar alıyorum.

İlgili temayı WordPress GeneratePress İndir bağlantısından indirebilirsiniz. Web sitemizin WordPress kategorisinde benzer içerikleri bulabilirsiniz.

Temanın Premium sürümü için bizlerle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın