Wikipedia Backlink Nedir? 3 Farklı Yöntem

Wikipedia Backlink, Wikipedia’da yer alan herhangi bir sayfanın kaynak kodlarına link bırakılarak alınan bir backlink yöntemidir. Webmasterların bu yöntemi tercih etmesinin temel sebepleri; Wikipedia’nın çok değerli bir kaynak olması ve DA PA değerlerinin çok yüksek olmasıdır. Bu backlink yöntemi NoFollow yani takip edilebilir değildir fakat çok kısa sürede Ahrefs ve Semrush gibi araçlar tarafından fark edilmektedir. Bu içeriğimizde ise Wikipedia’dan 3 farklı yöntem ile nasıl backlink sahibi olabileceğinizi yazılı, resimli ve videolu olarak anlatacağız.

Wikipedia Backlink – 301 Yöntemi

301 yöntemindeki temel prensip daha önce Wikipedia backlinke sahip olan düşen bir domaini regledikten sonra Wikipedia’dan alınan sayfaları 301 ile ana sitemize yönlendirmektir.

 • Expired Domains
 • Semrush – Ahrefs
 • Rank Math Yönlendirme

Expired Domains’ten backlink sahibi bir domaini tespit ettikten sonra bu domaini herhangi bir firmadan satın alın. Semrush veya Ahrefs araçları ile ilgili domainin sahip olduğu backlink sayfası tespit edilir. Domaine hosting tanımladıktan sonra WordPress kurulur ve Rank Math eklentisinin yönlendirme aracı ile ilgili sayfa ana domaine yönlendirilir. Direkt olarak 301 yaparak da backlink alabilirsiniz. İlgili yöntemi aşağıdan videolu şekilde izleyebilirsiniz.

Wikipedia Backlink – MS Yöntemi

Wikipedia birçok ülkede faaliyet gösteren bir oluşum olduğu için tr, ms, pt, lad ve en gibi farklı uzantıları bulunmaktadır. Birçok ülkenin sayfası çok aktiftir ve kullanıcılar bu ülkelerin Wikipedia sayfasına eklenen backlinkleri çok hızlı bir şekilde tespit edip kaldırırlar. Diğer yandan, MS gibi sayfalardan ise backlink almak çok kolaydır.

Wiki Kaynakça Eklenecek Kod: [https://www.kozba.org WordPress SEO]

Örnek Wiki Link

Resim Upload Metodu

Wikipedia Backlink
Wikipedia Backlink

Wikipedia Commons Yöntemi

Yukarıdaki sayfadan Resim Upload yöntemiyle backlink alabilirsiniz.

Organik olmasına dikkat edin.

Resim adını değiştirin.

Direkt ana sayfa değil de alt bağlantı yükleyin.

Wikipedia Backlink Nasıl Alınır, içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

“Wikipedia Backlink Nedir? 3 Farklı Yöntem” üzerine 2 yorum
  • Birçok kişinin backlinki kalıcı oluyor, bazen silinebiliyor.
   Bu noktada yedekli çalışma yöntemini tavsiye ederim.

   Cevapla
Yorum yapın