Ücretsiz Canva Pro Nasıl Alınır?

Ücretsiz Canva Pro Nasıl Alınır, sorusuna yanıt vermeden önce Canva’nın ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatmak istiyoruz. Canva birçok hazır tasarımın olduğu ve bu tasarımların sizin tarafınızdan da değiştirebilmeye imkan tanıyan müthiş bir platformdur. Bu içeriğimizde Canva Nedir, sorusundan daha çok Ücretsiz Canva Pro Alma İşlemi Nasıl Yapılır ve Ücretsiz Canva Pro Nasıl Alınır, sorularına yanıt vermeye çalışacağız.

Canva Ücretli mi?

Canva’nın ücretsiz versiyonu bulunmaktadır fakat PRO sürümü ücretli bir sürümdür. Ücretsiz sürümünde erişebileceğiniz görsel sayısı düşük olduğu için Profesyonel çalışmalar ortaya koymak için Canva PRO sahibi olmalısınız.

Canva Pro Ücreti Ne Kadar?

Canva’nın web sitesinden aldığımız verilere göre, Canva PRO’nun aylık ücreti 9,99 dolar olmakla birlikte yıllık üyeliği ise 119,99 dolardır.

Ücretsiz Canva Pro
Ücretsiz Canva Pro

Ücretsiz Canva Pro Nasıl Alınır?

Canva’ya mail, Facebook ve Google hesaplarınızla kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra mail adresinize gelen onay kodu ile üyeliğiniz aktifleşecektir. Diğer yandan, Canva’da Pro hesabına sahip değilseniz, mevcut tüm içerikleri görmeniz ve kullanmanız olası değildir. Canva’ya üye olduktan sonra sağ üst kısımda yer alan “Canva Pro Planını Deneyin” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıkladığınızda ise aşağıdaki görselde yer alan bir alan karşınıza çıkacaktır.

Yukarıdaki görseldeki alan karşınızda çıktığında “Ücretsiz Deneme Sürümü Başlat” butonuna tıkladığınızda 30 günlük bir deneme süresi için sizden PayPal veya Sanal Kart talebinde bulunmaktadır. Buradaki temel amaç ilk ay ücretsiz olacak şekilde ikinci ayın ücretini bu sanal karttan temin etmektir. Bu ücret normalde 9 dolar iken, ülkemizde TL/Dolar paritesi düşük olduğu için fiyat Türkiye’de yaşayan kişiler için oldukça yüksektir. Bu noktada yapılabilecek iki şey var, iki yöntemi de sizlerle paylaşacağız.

Canva Pro Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Bu sorunun cevabını içeriğimizin devamında açıkladık. Canva Pro Ücretsiz kullanmak için Sanal Kart methodunu kullanmalısınız veya öğretmen hesabına sahip birinden kendinizi sınıfına davet etmenizi istemelisiniz.

Ücretsiz Canva Pro Alma – Sanal Kart Yöntemi

Papara hesabınız varsa buradan bir sanal kart oluşturabilir ve bu sanal kart ile üyeliğinize 1 aylık Pro sürümünü tanımladıktan sonra kartınızı iptal edebilirsiniz. Bu yöntemle her ay bu şekilde yaparak üyeliğinizi bir ay boyunca Pro olarak kullanabilirsiniz. Diğer yandan, bu yöntem Netflix ülkemize ilk girdiğinde de çalışan bir yöntemdi ve zamanla bu yöntem kaldırıldı. Buradan yola çıkarak Canva’nın da bu yöntemi kaldırabileceğini ön görmekteyiz. Yine bu yöntemde her ay üyeliğinizi yenilemek zorundasınız.

Ücretsiz Canva Pro Alma – KOZBA Yönetimi

Site sahibi olarak dijital hesapların açımıyla ilgili e-book satın aldım. Bu e-book’da Canva, Anahtar Kelime ve Site Analizinde kullanılan Semrush Guru, Envato Elements, Moz ve diğer birçok dijital hesabın çeşitli yöntemlerle nasıl alındığı ile ilgili müthiş anlatımlar mevcut. Bu yöntemde yapmanız gereken tek şey, içeriğimizin devamında yer alan yorum kısmına mail ile birlikte “Canva Pro İstiyorum” yazmanızdır. Yorumlar günde en az 2-3 kez kontrol edilmektedir ve yorumunuzda belirttiğiniz mail adresine Canva Pro için davet linki atacağım. Bu link ile birlikte Canva’ya katıldığınızda Canva Pro hesabına ücretsiz şekilde sahip olabileceksiniz.

Herhangi bir illegal yöntem kullanmamaktayız. Canva Öğretmenlere ücretsiz bir platform olmakla birlikte öğretmenler öğrencileri bu platforma davet edebiliyorlar. Bizde öğretmen hesabından sizleri bu platforma davet edip üyeliğinizin Pro versiyonuna sahip olmasını sağlayacağız.

Canva Pro ile Neler Yapılabilir?

 • Sunum
 • Grafik
 • Logo
 • Masaüstü Duvar Kağıdı
 • Afiş
 • Özgeçmiş
 • Instagram Gönderisi
 • YouTube Arka Planı
 • Broşür
 • Video
 • Ders Programı
 • Kartvizit
 • Davetiye
 • Albüm Kapağı
 • Menü
 • Sertifika

Canva Pro ile Canva platformunda yer alan yüz binlerce tasarıma ücretsiz şekilde ulaşabilir ve bunları kendi istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz. Dogech’un öne çıkan görselleri de Canva’dan ayarlanmaktadır. Yine YouTube kanalımızın görselleri de Canva’dan hazırlanmaktadır. Profesyonel olmasa da özgün görseller hazırlamak için Canva’yı tercih edebilirsiniz.

Photoshop bilgisi olmayan veya sürekli görsel ihtiyacı bulunan kişiler için Canva müthiş bir platformdur. Bu platformda oluşturduğunuz görselleri kolay bir şekilde bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Yine düzenleme yaptığınız görsellere sürekli erişme imkanınızda bulunmaktadır.

Öğrenciler de Canva’da yer alan sunum görsellerini kullanarak sunum hazırlayabilirler. Bu görseller profesyonel görüntüye sahip olduğu için üniversitede veya lise de bu görseller ile daha yüksek notlar alabilirsiniz.

Ücretsiz Canva Pro Alma yöntemini sizlere aktardık. Diğer içeriklerimizde ise Semrush Guru ve Envato Elements ile ilgili paylaşımlarda bulunacağız. Bizi takipte kalın!

“Ücretsiz Canva Pro Nasıl Alınır?” üzerine 18 yorum
  • Yorum yapmış olduğunuz maile Pro davetiyesi gönderildi.
   Farklı bir mail ile almak istiyorsanız, o mail ile yorum yapabilirsiniz.

   Cevapla
 1. Merhaba. Canva Pro istiyorum. (bir de bağımsız olarak tüm özellikleri kullanabileceğiz değil mi. ilk defa deneyeceğim de. Benim oluşturduğum ya da oluşturacağım içeriğe diğer davetli kullanıcıların müdahale etmesi gibi bir durum oluşur mu acaba. saygılarımla

  Cevapla
   • Yani artık geçersiz bir yöntem diyorsunuz. O zaman gerek kalmamış oluyor. Yine de teşekkür ederim. Kolay gelsin.

    Cevapla
Yorum yapın