Ücretsiz Backlink Siteleri 2021 *700 Backlink*

Ücretsiz Backlink Siteleri bilgisi vereceğimiz içeriğimizde ücretsiz bir şekilde en iyi link inşasını nasıl yapabileceğinizi detaylıca anlatacağız. Ücretsiz Backlink Siteleri birçok SEO uzmanına göre faydasız backlink kaynakları olarak görülse de link inşasını yapılandırabileceğiniz müthiş web siteleri bulunmaktadır.

Backlink Nedir?

Backlink, web sitelerinin Google arama motorunda üst sıralarda yer almak için farklı kaynaklardan aldığı NoFollow ve DoFollow gibi farklı bağlantı türlerini içeren referans bağlantılarıdır.

Google arama motoru web sitelerini mevcut anahtar kelimelerinde sıralamaya sokarken kullandığı metriklerin başında backlink yani link inşası gelmektedir. Web sitesinin ne kadar çok farklı kaynaktan ne kadar kaliteli backlinkleri varsa ilgili web sitesi Google arama motorunda üst sıralarda yer almaktadır. Bu yüzden de SEO uzmanları ve Webmasterlar web sitelerine sürekli olarak backlink almaktadır.

Ücretsiz Backlink
Ücretsiz Backlink

Ücretsiz Backlink Siteleri Nedir?

Ücretsiz Backlink, içeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi herhangi bir ücret ödemeden link almanıza müsaade eden web sitelerinden alabileceğiniz referans bağlantılardır. Ücretsiz Backlink kaynaklarının başında ise Profil Backlink yöntemi gelmektedir. Profil Backlink yöntemi sayesinde DA yani otorite değeri 100 üzerinden 85’in üzerinde birçok web sitesinden profil oluşturarak backlink alabilir bu backlinkleri indexletme metodu ile indexleterek ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz.

Ücretsiz Backlink Almak Fayda Sağlar mı?

Ücretsiz Backlink Sitelerinden backlink almak çok ciddi bir yükseliş sağlamasa da başlangıç için ideal bir çalışmadır. Yine Ücretsiz Backlink Kaynaklarından backlink alırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu kaynaklar iyi seçildiğinde, web sitenizin index hızı, DA ve PA değerleri artacağı gibi içerikleriniz Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink kaynaklarına geçmeden önce DoFollow ve NoFollow teknik terimlerine de hakim olmalısınız. DoFollow yani takip edilebilir bağlantılar, NoFollow yani takip edilemeyen bağlantılara oranla daha kaliteli kaynaklardır. Bu yüzden de DoFollow backlinkler almaya özen göstermelisiniz.

Ücretsiz Backlinklerin birçoğu NoFollow türünde bağlantılardır. Bu yüzden sayıca fazla olmasına dikkat etmelisiniz. İlgili bağlantıda 700’den fazla Profil Backlink kaynağı bulunmaktadır.

Profil Backlink Kaynakları

Site AdıDALinki
Blogger99Tıkla
Sites Google99Tıkla
Pinterest94Tıkla
Gravatar94Tıkla
Microsoft99Tıkla
Flickr92Tıkla
Telegra88Tıkla
Gitlab88Tıkla

Paravan Blog Kaynakları

Site AdıLinki
TumblrTıkla
WordPressTıkla
MediumTıkla
BlogspotTıkla

Ücretsiz Backlink Türleri Nelerdir?

Yukarıda liste şeklinde paylaştığımız backlink yöntemlerinin hepsi ücretsiz kaynaklardır. Türkçe Dizinlere sitenizi ekleyebilir, Forum Tanıtımına izin veren forumlarda tanıtım yapabilir, WordPress ve Tumblr gibi bloglarda tanıtımlarınızı yine ücretsiz şekilde yayınlayarak buralardan backlink elde edebilirsiniz.

Forumlara üyelik oluşturduktan sonra “Site Tanıtım” alanlarına konu açarak backlink kaynağına sahip olabilirsiniz.

Dizinlere web sitelerinizi ekleyerek backlink sahibi olabilirsiniz.

Sosyal medyada web sitenize ait hesaplar açarak, girdiğiniz içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Linkedin, Medium ve Diiago gibi web sitelerini de bu kategoriye yazabiliriz.

PDF yükleme sitelerine tanıtım yazınızı pdf formatına dönüştürerek yükledikten sonra da backlink sahibi olabilirsiniz.

Whois backlinkler ise yıllardır kullanılan bir yöntemdir, Google’da kısa bir arama yaparak kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Bu kaynaklara ek olarak, WordPress ve Blogger sitelerinden paravan bloglar kurup içeriklerinizi buralarda da paylaşabilirsiniz.

Edu backlink de .edu uzantılı global ve otoriter sitelerden yorum yaparak alınan bir yöntemdir.

Ücretsiz Backlink Faydalı mıdır?

Ücretsiz backlinklerle ciddi bir link inşasına sahip olabilirsiniz. Önemli olan konu bu backlinklerin indexlenebilir olmasıdır. Backlinkler indexlendiği takdirde bu sitelerle yaptığınız link inşasının büyük faydasını göreceksiniz.

Ücretsiz Backlink Siteleri 2021 konusunu yeteri kadar anlatmaya çalıştık, içerik sürekli olarak güncellenecektir.

“Ücretsiz Backlink Siteleri 2021 *700 Backlink*” üzerine 28 yorum
 1. “O” Tercüme Yeminli Tercüme Bürosu olarak 20 yıldır uzman tercümanlarımızla ümraniye’de çeviri hizmet vermekteyiz.

  Alanında eğitimli ve deneyimli uzman Kadromuzla O Tercüme büorsu 90+ fazla dille Dünyanın tüm resmi yazılı ve sözlü dillerinde hizmet sunmaktadır.

  Hızlı ve güvenilir tercüme, çeviri hizmeti almak isteyen kurum ve kişilerin gönül rahatlığı ile başvurduğu bir kuruluş olmakla beraber 24 saat tercüme hizmeti vermekteyiz.

  Cevapla
 2. Merhaba sonunda gerçekten düzgün ve başarılı bir şekilde backlink konusu ele alan bir içerek buldum çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

  Cevapla
 3. Paylaşım için teşekkürler, gerçekten sitelerimiz için backlink bulmak yeri geliyor çok zor oluyor. Çok fazla para dökmekte istemiyoruz açıkcası ilk başta. Bu tarz ücretsiz kaynaklar çok iş görüyor teşekkürler.

  Cevapla
 4. Dostum youtube kanalından çıkamıyorum. 3 saattir videolarını izleyip beğeniyorum. Emeğine sağlık….

  Cevapla
 5. Sizden ricam çok sayıda nofollow backlink aldım siteyi açalı 1 ay oldu lakin sıralamalarda rezalet durumdayım. Sitemi inceleyip bana yardımcı olur musunuz?

  Cevapla
Yorum yapın