Ücretsiz Backlink Kaynakları – Backlink Ağınızı Oluşturun

Backlink, web sitelerinin referans bağlantılarıdır. Ücretsiz Backlink Kaynakları içeriğimizde ise hem backlink kavramını anlatacağız hem de ücretsiz backlink kaynaklarının neler olduğunu açıklamaya çalışacağız.

Ücretsiz Backlink Nedir?

Bu kavramı anlatmadan önce backlink kavramını kısaca anlatmak gerekirse, kredi çekmek istiyorsunuz ve bankaya gittiniz. Kredi notunuz kredi çekmek için yeterli fakat çekmek istediğiniz tutar yüksek olduğu için banka sizden kefil talep ediyor. Talep edilen kefil genellikle düzenli maaş bordrosuna sahip olan kişilerdir. Bankaya sunduğunuz kefilin banka tarafından onaylanması durumunda krediyi çekebilirsiniz.

Backlinkte bu örnekteki gibi bir kavramdır. Yeni bir web siteniz varsa Google’ın gözünde bu sitenin bir değeri yoktur çünkü hiç bir web sitesi bu siteye kefil olmamıştır. Bu yüzden de Google‘ın gözünde bir değer elde etmek için backlink almalısınız.

Ücretsiz Backlink Almak Fayda Sağlar mı?

Ücretsiz Backlink Kaynaklarından backlink almak çok ciddi bir yükseliş sağlamasa da başlangıç için ideal bir çalışmadır. Yine Ücretsiz Backlink Kaynaklarından backlink alırken bazı kriterlere dikkat etmek gerekmektedir. Bu kaynaklar iyi seçildiğinde, web sitenizin index hızı, DA ve PA değerleri artacağı gibi içerikleriniz Google’da daha üst sıralarda yer alacaktır.

Backlink kaynaklarına geçmeden önce DoFollow ve NoFollow teknik terimlerine de hakim olmalısınız. DoFollow yani takip edilebilir bağlantılar, NoFollow yani takip edilemeyen bağlantılara oranla daha kaliteli kaynaklardır. Bu yüzden de DoFollow backlinkler almaya özen göstermelisiniz.

Ücretsiz Backlink Kaynakları

Yukarıda liste şeklinde paylaştığımız backlink yöntemlerinin hepsi ücretsiz kaynaklardır. Türkçe Dizinlere sitenizi ekleyebilir, Forum Tanıtımına izin veren forumlarda tanıtım yapmak, WordPress ve Tumblr gibi bloglarda tanıtımlarınızı yine ücretsiz şekilde yapabilirsiniz.

Forumlara üyelik oluşturduktan sonra “Site Tanıtım” alanlarına konu açarak backlink kaynağına sahip olabilirsiniz.

Dizinlere web sitelerinizi ekleyerek backlink sahibi olabilirsiniz.

Sosyal medyada web sitenize ait hesaplar açarak, girdiğiniz içeriklerinizi otomatik olarak sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Linkedin, Medium ve Diiago gibi web sitelerini de bu kategoriye yazabiliriz.

PDF yükleme sitelerine tanıtım yazınızı pdf formatına dönüştürerek yükledikten sonra da backlink sahibi olabilirsiniz.

Whois backlinkler ise yıllardır kullanılan bir yöntemdir, Google’da kısa bir arama yaparak kaynaklara ulaşabilirsiniz.

Bu kaynaklara ek olarak, WordPress ve Blogger sitelerinden paravan bloglar kurup içeriklerinizi buralarda da paylaşabilirsiniz.

Edu backlink de .edu uzantılı global ve otoriter sitelerden yorum yaparak alınan bir yöntemdir.

Ücretsiz Backlink Kaynakları konusunu yeteri kadar anlatmaya çalıştık, içerik sürekli olarak güncellenecektir.

Bir önceki yazımız olan İçerik Tablosu - Rehber İçerik Nedir, Nasıl Kurulur? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Ücretsiz Backlink Kaynakları – Backlink Ağınızı Oluşturun” üzerine 15 yorum

  1. “O” Tercüme Yeminli Tercüme Bürosu olarak 20 yıldır uzman tercümanlarımızla ümraniye’de çeviri hizmet vermekteyiz.

    Alanında eğitimli ve deneyimli uzman Kadromuzla O Tercüme büorsu 90+ fazla dille Dünyanın tüm resmi yazılı ve sözlü dillerinde hizmet sunmaktadır.

    Hızlı ve güvenilir tercüme, çeviri hizmeti almak isteyen kurum ve kişilerin gönül rahatlığı ile başvurduğu bir kuruluş olmakla beraber 24 saat tercüme hizmeti vermekteyiz.

    Cevapla
  2. Merhaba sonunda gerçekten düzgün ve başarılı bir şekilde backlink konusu ele alan bir içerek buldum çok teşekkür ederim değerli bilgileriniz için

    Cevapla

Yorum yapın