TKO Coin Nedir? TKO Coin Yorum

TKO Coin Nedir, sorusuna yanıt verdikten sonra TKO Coin Yorum gibi kullanıcıların TKO Coin hakkında merak ettiklerini açıklamaya çalışacağız. TKO şuanda 1,90 dolardan işlem görürken Coingecko verilerine göre en değerli ilk 350 kripto para arasında yer almaktadır. Binance gibi popüler kripto para borsalarında işlem gören TKO özellikle uzak doğuda oldukça popüler varlıklar arasındadır.

TKO Coin Nedir?

TKO Coin Nedir, sorusuna yanıt vermek gerekirse; Endonezya’da faaliyet gösteren kripto para borsası olan Tokocrypto’nun resmi para birimi olan ve DeFi ekosisteminin de bir parçası olan kripto paradır.

NFT alım satım platformlarında da işlem gören TKO geçerliliği olan bir dijital varlıktır. TKO Whitaper’ı incelediğimizde ise TKO’nun ciddi hedefleri olan bir kripto para olduğunu görebiliyoruz. 2018 yılında resmi olarak piyasaya sürülen TKO, Endonezya’nın regülatör kurulumu olan BAPPEBTI tarafından da tescil görmüştür. TKO’nun temel vizyonu ise Endonezyalıları kalkındırmaktır. 30 binin üzerinde aktif tradera sahip bu varlığın 25 milyon dolarlık günlük işlem hacmi bulunmaktadır. Veritabanına kayıtlı kullanıcı sayısı ise 281 milyonun üzerindedir. TKO’nun mobil uygulaması ise 240 binin üzerinde indirilmiştir.

TKO Coin GrafiğiPin
TKO Coin Grafiği

TKO Coin Yorum

TKO Coin Yorum konusu birçok kullanıcı tarafından araştırılan bir konu olsa da TKO maalesef popüler varlıklar arasında kendine yer bulamamıştır. Nisan 2021 tarihinde kullanıcılara tanıtımı yapılan bu varlık hala daha emekleme aşamasında olduğu için yatırımcılardan henüz gerekli olan ilgiyi görememiştir.

Diğer yandan TKO’nun toplam arz sayısı 500 milyon adet olduğu için bu noktada yatırımcılar için bir avantaj bulunmaktadır. Toplam arz sayısı sınırlı olan ve milyar adetin altında olan varlıklar her zaman yatırım potansiyeli taşımaktadır.

TKO Coin Yorum yapmak gerekirse, global bir varlık olma noktasında ciddi hedefleri bulunmamaktadır. DeFi ekosistemine olması ve değişim aracı olarak kullanılması sebebiyle kabul gören bir varlık olsa da global olarak ciddi bir yatırım hacmine sahip değildir.

TKO’nun toplam piyasa değeri 144,856 milyon dolardır. 3 Mayıs tarihinde 4,91 dolardan işlem görerek ATH yapan bu varlık maalesef 5 aylık süreçte %60 oranında değer kaybı yaşamıştır.

TKO Nasıl Alınır?

Binance Global borsasında işlem gören TKO’yu ilgili kripto para borsasından satın alabilirsiniz. TKO aynı zamanda Gate borsasında da işlem gören bir dijital varlıktır. USDT, BTC ve BUSD gibi farklı paritelerde satın alabilirsiniz. Diğer yandan, TKO maalesef Türk Lirası paritesinde satın alınabilecek bir varlık değildir.

TKO Coin Alınır mı?

TKO maalesef popüler bir kripto para değildir. Diğer yandan, Binance borsasında işlem gördüğü için uzun vadeli düşünülebilir. TKO’nun önünde uzun ve zorlu bir yol bulunmaktadır çünkü TKO henüz global bir varlık olamamıştır.

TKO Kimin?

TKO Endonezya merkezli Tokocrypto borsasının resmi kripto parasıdır. Kurucusu ise Pang Xue Kai’dir.

Benzer bir içeriğimiz olan Solana Coin içeriğine ilgili bağlantıdan gidebilirsiniz.

TKO Whitepaper Türkçe

TKO Whitepaper’a baktığımızda Binance Cloud tarafından desteklendiğini görebiliyoruz. Yine işlem hızı yüksek, açık ve şeffaf bir varlık olduklarını ifade ediyorlar. Kripto paralar açısından sosyal medya desteği oldukça önemlidir. TKO’nun 200 bin kişinin üzerinde abone olduğu bir Telegram kanalı bulunmaktadır. Bir önceki yıla göre %400 büyüdüklerini ifade etmekteler. Yine TKO Whitepaper’da geçen ifadeye göre Mart 2021 tarihinde bu varlığın Telegram kanalı yaklaşık olarak 5 bin kişiymiş.

Kullanıcı odaklı olduklarını ifade eden varlığın “Binance IDR (BIDR)” adını verdikleri bir stablecoin projesi bulunmaktadır. Endonezya’nın Fiat para birimine endeksli olan bu varlık Haziran 2020 tarihinde Binance borsasının da desteği ile birlikte faaliyete geçmiş.

TKO Whitepaper

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın

2