THY İletişim ☎️ 0850 840 48 31

CSA Digital

THY İletişim içeriğimizde Türkiye’nin en büyük hava yolları olan Türk Hava Yollarına ulaşabileceğiniz tüm kanalları sizlere aktaracağız. THY’nin iletişim kanalları oldukça geniştir. Türk Hava Yollarıyla mail, telefon, iletişim formu ve faks gibi birçok farklı kanal üzerinden iletişime geçebilirsiniz. THY ile iletişim kurabileceğiniz kanalların başında ise 0850 840 48 31 telefon numarası gelmektedir.

Türkiye’nin ve aynı zamanda Avrupa’nın en önde gelen havayolu şirketlerinden biri olan Türk Hava Yolları (THY), her yıl binlerce sefer ile milyonlarca insan taşımaktadır. THY; Avrupa, Uzak Doğu, Orta Doğu, Güney Afrika ve Amerika gibi dünyanın hemen her yerine seferler düzenlemektedir. Şirketin bugün filosunda 400’e yakın uçak bulunmaktadır.

THY’nin her gün düzenlediği yüzlerce uçak seferi vardır ve bu seferlere internet üzerinden ve gişelerden bilet alabilmek mümkündür. Alınacak veya alınan bilet hakkında bilgi edinmek isterseniz de THY Bilet Değişikliği konumuzu okuyabilirsiniz.

THY İletişim Genel Müdürlük

THY Genel Müdürlüğü birçok birime yönelik işlem gerçekleştirmektedir. Binlerce çalışana sahip olan firma, 2019 yılı verilerine göre74 milyondan fazla yolcuyu taşımıştır. Böyle büyük bir şirketin iletişim yönünden zayıf olması zaten beklenemezdi. Tepeden aşağıya çok sayıda birimi bulunan THY’de her birim için ayrı bir iletişim kanalı bulunmaktadır.

THY’nin en üst birimi olan genel müdürlük ile direkt olarak iletişime geçmek mümkündür. Genel müdürlük ile iletişime geçerek şirketin genel yapısını kapsayan bir konu hakkında öneri veya şikayetinizi iletebilirsiniz. THY Genel Müdürlük iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir;

THY İletişim 0850 840 48 31
THY Bilet Değişikliği0850 840 48 05
THY Bilet Hattı(0850) 302 54 93
THY Genel Müdürlük AdresiTürk Hava Yolları Genel Yönetim Binası, Atatürk Havalimanı, Yeşilköy, 34149

THY İletişim Şikayet

THY iletişim hatları şikayet için de kullanılabilir. Her gün binlerce insanı dünyanın çeşitli yerlerine taşıyan THY’de sefer ve diğer konularla ilgili yolcu şikayetleri de oluşabilmektedir. THY ekibi, bu şikayetleri en kısa sürede çözüme kavuşturmak üzere 7 gün 24 saat esasa dayalı çalışmaktadır. Uçak seferleri ve genel işleyişle ilgili yaşadığınız tüm sorunları hızlıca firmaya iletebilirsiniz.

Kurulduğu günden bu yana yüksek müşteri memnuniyetini gözeterek hareket eden THY, bu misyonla bugün Türkiye ve dünyanın en büyük havayolu şirketlerinden biri olmuştur. THY ile ilgili tüm şikayetleriniz için 0850 840 48 31 numaralı hattı arayabilirsiniz.

THY İletişimPin
THY İletişim

THY İletişim Formu

THY iletişim formu üzerinden de şirkete ulaşım sağlayabilirsiniz. Firmanın resmi internet sitesinde yer alan iletişim formunu kullanarak soru, öneri ve şikayetlerinizi ilgili birime kolaylıkla iletebilirsiniz. Formu kullandığınızda dikkat etmeniz gereken birkaç husus var. Bunlardan ilki, form üzerinde sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz biçimde doldurmanızdır. Bir diğer husus ise, şirkete iletmek istediğiniz talebinizi detaylı ve açıklayıcı şekilde yazmanızdır. Bu sayede sorun, yetkililerce hızlıca anlaşılacak ve çözüm sağlanacaktır.

THY iletişim formu için ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz. Formu doldurup gönderdikten sonra mümkün olan en kısa sürede size paylaştığınız iletişim bilgileri üzerinden geri dönüş yapılır.

THY Telefon

Türk Hava Yolları büyük bir kurum olduğu için THY’de telefon sayısı da oldukça fazladır. Bunun en büyük sebebi de şirketin birçok farklı birimi ve temsilciliği olmasıdır. Şirkete ulaşım sağlamadan önce hangi ülke ve şehirden hangi birimle iletişime geçmek istediğinizi iyice netleştirmelisiniz. Daha sonra sizin sorununuzu çözebilecek en uygun numarayı arayarak kısa sürede işinizi halledebilirsiniz.

Türk Hava Yolları Kime Ait?

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin ulusal hava yolu şirketidir. 89 Yıl önce, 20 Mayıs 1933’te kurulmuştur. Şu anda halihazırda Varlık Fonu bünyesinde yer almaktadır. Varlık Fonu ise Cumhurbaşkanlığına bağlıdır. THY CEO’su Bilal Ekşi’dir.

Bilal Ekşi Kimdir, sorusuna kısaca yanıt vermek gerekirse;

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği mezunudur. Rize’nin İkizdere ilçesinde doğmuştur. 1994 yılından bu yana Türkiye’nin resmi kurumlarında çeşitli görevler almaktadır. Bilal Ekşi ilk olarak 2003 yılında Revizyon Atölyeleri Başkanlığı ile THY’deki görevine başlamıştır.

444 0 849 Kimin?

444 0 849 THY’nin kullandığı bir numaradır. Ancak halihazırda bu numara yerine bölgesel olarak değişmek üzere farklı çağrı merkezi numaraları kullanılıyor. Güncel Türkiye çağrı merkezi numarası 0850 840 48 31 şeklindedir.

THY nasıl ulaşabilirim?

THY’ye ulaşmak ve dilediğiniz herhangi bir talebi iletmek için kullanabileceğiniz çok sayıda numara vardır. Genel müdürlük ile iletişim kurmak istiyorsanız (0850) 303 07 87’ü arayabilirsiniz.

Yorum yapın

1