System Thread Exception Not Handled Hatasının Çözümü 2021

System Thread Exception Not Handled hatası, kullanıcı deneyimini düşüren bir hata olmakla birlikte bu hataya sebebiyet veren birden çok etken bulunmaktadır. System Thread Exception Not Handled hatasının çözümleri arasında BIOS Güncelleme, Anti-virüs programını kaldırma, Driver – Sürücü Güncelleme gibi farklı çözüm yöntemleri bulunmaktadır.

System Thread Exception Not Handled Çözümü

System Thread Exception Not Handled Windows 10 işletim sisteminde de sıklıkla karşılaşılan hataların başında gelmektedir. Mavi Ekran Hatası olmakla birlikte kullanıcıyı deneyimini düşürmekte ve bilgisayarın kendisine sürekli reset atmasına sebep olmaktadır.

System Thread Exception Not Handled - DDU
System Thread Exception Not Handled – DDU

Hatanın çözümü için ilk olarak DDU Programı ile Ekran Kartınızın sahip olduğu Driver güncellemelerini tamamen ortadan kaldırın. Görselde de gördüğünüz gibi GPU Cihazını Seç bölümünden sahip olduğunuz ekran kartını seçtikten sonra Driver dosyalarınızı tamamen kaldırabilirsiniz.

DDU programının Güvenli Modda kullanılması tavsiye edilmektedir.

Daha sonrasında ise Ekran Kartınızın en verimli şekilde çalışması için gerekli olan Driver dosyalarını manuel bir şekilde bulup indirin ve kurulumunu gerçekleştirin.

System Thread Exception Not Handled - Wireless
System Thread Exception Not Handled – Wireless

Yüklü olan bir anti-virüs yazılımı varsa bunu hata ortadan kalkana kadar kısmi olarak kaldırın ve hatanın tamamen ortadan kalktığına kanaat getirdiğinizde tekrardan kurulum yapabilirsiniz.

Technopat ve Donanımhaber gibi forumları incelediğimizde kullanıcıların bu hatayı yukarıda anlatmış olduğumuz yöntemler sayesinde çözmüş olduğunu görebiliyoruz. BIOS Güncelleme işlemini ise en son aşama olarak yapabilirsiniz. Eğer sorun yukarıda anlattığımız yöntemler ile çözülmemiş ise BIOS güncellemesi ile sürüm yükseltme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Technopat’da bir kullanıcının iddiasına göre de, Valorant oyununun Guard yani koruma sistemi bu hataya sebep oluyor ve bilgisayara mavi ekran hatası aldırıyormuş.

BIOS güncellemeden önce YouTube platformundan sahip olduğunuz anakartın nasıl güncelleneceği ile alakalı videolu anlatımları kesinlikle incelemelisiniz. BIOS güncellemesinin riskli bir işlem olduğunu unutmayın.

Not Handled ne demek?

Not Handled bir mavi ekran hatası olmakla birlikte donanımlardan herhangi birinin çalışmaması veya yanlış Driver dosyaları ile çalışması durumunda bilgisayarların verdiği bir hatadır. Not Handled hatasının çözümleri arasında BIOS ve Driver Güncelleme gibi işlemler gelmektedir.

Mavi Ekran System Thread

Mavi Ekran hatalarından olan System Thread, bilgisayarın sürekli olarak reset atmasına sebebiyet veren bir hatadır. Kullanıcıları çileden çıkartan bu hatanın çözümleri farklı olabilmektedir. Genellikle Driver ve Sürücü güncelleme işlemi ile bu hatanın önüne geçilebilir.

Yorum yapın