Site Dışı SEO

Site Dışı SEO, link inşası yapabilmek adına kullanılan backlink yöntemlerinin tamamını kapsayan SEO’nun en önemli konusudur.  Forum Tanıtımı, Profil Backlink, Edu Blog, Blog Backlink, Paravan Blog ve Chrome Backlink bunlardan bazılarıdır. Buna benzer şekilde 10’dan fazla backlink yöntemi bulunmaktadır ve Site Dışı SEO yaparken alınan kaynakların doğal, kalıcı ve indexlenebilir olması çok önemlidir.

Forum Tanıtımı

2013 yılından bu yana verdiğimiz Forum Tanıtım Hizmetimiz, Site Dışı SEO’ya yönelik verdiğimiz bir hizmettir.

Forum Tanıtım çalışması, backlink çeşitliliği sağlaması açısından önemlidir.

Çalışma her ne kadar tanıtım olarak geçse de aslında backlink amacıyla yapılmaktadır çünkü ülkemizde aktif forum sayısı az olmakla birlikte olanlar da forum tanıtımına müsaade etmemektedir.

Forumlar NoFollow yani takip edilemez bağlantıda çıkış yaparlar, bu yüzden de çalışma sitenize herhangi bir zarar vermemektedir.

SSL sertifikalı, linkleri ziyaretçiye açık ve forum tanıtıma müsaade eden forumlara çalışma yapmaktayız.

Mevcut listemizin içerisinde kendimize ait C Class IP Hosting’e sahip web siteleri de yer almaktadır. Bu web sitelerinin Blog bölümleri aktif olmakla birlikte 14 tanesinin Google News kaydı da bulunmaktadır.

Profil Backlink

Otorite değeri yüksek, indexlenebilir kaynaklardan web sitenizin linki olacak şekilde profiller oluşturmaktayız.

Profil Backlink yönteminde kullanıldığımız sitelerden bazıları; Twitch, Microsoft, Behance, Github ve Medium gibi kaynaklardır.

Site Dışı SEO Hizmeti ile ilgili sayfamız sürekli güncellenecektir.

Google Chrome Backlink

Chrome Backlink
Chrome Backlink

Yukarıda da gördüğünüz gibi, Chrome Backlink Semrush ve Ahrefs gibi araçlar tarafından da tespit ediliyor. Yine Otorite puanının 99 olduğunu da görebilirsiniz. Yine bu bağlantı Search Console Bağlantılar bölümünde de yer almaktadır.

Chrome Backlink Siralama
Chrome Backlink Siralama

Yukarıdaki görselde backlink ilgili anahtar kelimede sıralama bile almış. Bu sayfa şuanda ilk 10 sonuç içerisinde, “Metin2 PvP Platformu” şeklinde sıra sorgulama yaparak sonucun doğruluğunu teyit edebilirsiniz.

Google Chrome Web Mağazasına web sitenizin uygulamasını yükleyerek yaptığımız bu backlink çalışması da, en çok tercih edilen çalışmaların başında gelmektedir.

Edu/Gov Blog Backlink Çalışması

Backlink çalışmalarında alınan backlinklerin indexlenmesi çok önemlidir.

Edu/Gov Blog Backlink ve Forum Tanıtımları diğer backlink türlerine oranla çok daha kolay indexlenebilir yöntemlerdir.

Edu listesi birçok farklı sektörde faaliyet gösteren sitelerin Ahrefs ve Semrush raporlarından elde edilmiştir.

Bu veriden de, alınan backlinklerin indexlendiğini anlayabilirsiniz.

Yorum yapın