Profil Backlink ve Backlink İndexletme

Profil Backlink, Site Dışı SEO yani link inşasında sıklıkla tercih edilen, geçerliliğini koruyan, kalıcı ve doğal bir backlink yöntemidir. Profil Backlink çalışmasındaki temel amaç, DA yani Domain Otorite değeri yüksek web sitelerinde profil oluşturarak profil sayfalarında yer alan “Web Site” bölümüne site adresini eklemektir. DA değeri 99 ile 85 arasında Backlink alabileceğiniz en az 25 tane kaynak bulunmaktadır. Bu kaynakların birçoğu da indexlenebilir kaynaklardır.

Profil Backlink Örnekleri

Profil Backlink yöntemine örnekler vermek gerekirse; Microsoft, Twitch, Github, Blogger, Medium, Disqus, AboutMe, Ted, Onedio ve Behance gibi web siteleri bu sitelerin başında gelmektedir. Bu sitelerde üyelik oluşturduktan sonra Profil bölümünü düzenleyin ve web sitesi bölümüne kendi site adresini yazın. Profil Backlink çalışması maalesef bununla sınırlı değildir. Buralardan backlink aldıktan sonra bu backlinkleri indexletmeniz gerekmektedir. Profil Backlink’e örnek olması açısından kanalımızdan bir videoyu sizlere bırakıyoruz.

Microsoft Backlink

Blogger Backlink

Github Backlink

Disqus Backlink

Behance Backlink

Daha fazla Profil Backlink kaynağı için YouTube kanalımızı takip edebilir veya WhatsApp üzerinden iletişime geçerek bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Backlink indexletme Nasıl Yapılır?

Backlink almak kadar alınan backlinki indexletmekte oldukça önemlidir. Bu yöntem doğal, kalıcı, etkili ve otorite değerini arttıran bir yöntem olmasına rağmen zor indexlenebilir bir backlink yöntemidir. Backlink’i aldıktan sonra dışarıdan müdahale etmeniz sürece bu backlinkler Google tarafından tanınmayacak ve Search Console Bağlantılar bölümünde gözükmeyecektir. Bu noktada kullanabileceğiniz 4 farklı yöntemi sizlerle paylaşacağız.

YouTube Yöntemi

Backlink indexletme işlemi için YouTube’u kullanabilirsiniz. YouTube’da sahte bir kanal açar ve bu kanala 15-20 saniyelik bir video upload edersiniz. YouTube’a video yüklerken açıklama bölümüne ise ilgili Profil Backlink sayfalarınızı yapıştırırsınız.

Twitter Yöntemi

Twitter’da direkt olarak Tweet atarak da backlink indexletme yapabilirsiniz. Diğer yandan, Twitter yöntemi YouTube yöntemi kadar etkili değildir.

Google PageSpeed Insights

WordPress Site Hızlandırma konusunda kullanılan bir Google servisi olan PageSpeed Insights bir backlink indexletme servisi olarak da kullanabilirsiniz. Google PageSpeed aracına aldığınız backlink sayfalarını yazabilirsiniz. Google botları bu sayfayı ziyaret ettiği için birçok kişi tarafından kullanılan alternatif bir backlink indexletme yöntemidir.

News Kayıtlı Site Yöntemi

En garantili olan yöntem ise budur. Google News kaydı olan bir web sitesinin Bileşenler veya Footer bölümüne aldığınız backlinkleri ekleyebilirsiniz. İçerik girdikçe google botları sayfayı ziyaret edeceği için Footer bölümüne eklediğiniz Profil Backlink sayfalarını da kontrol edecektir. Sitenin NoFollow yerine DoFollow çıkış verdiğine dikkat etmelisiniz.

Yorum yapın