PDF Backlink Nedir? PDF Backlink Yöntemleri

Bedava İnternet

PDF Backlink Nedir, sorusuna cevap vermek gerekirse, Word veya .pdf dosyası oluşturarak bu dosya üzerinden backlink alma yöntemine verilen isimdir. Bu yöntemde genellikle DoFollow yani takip edilebilir bağlantı sağlanmaktadır. Bu yüzden de backlink ağı oluşturulurken PDF Backlink Yöntemi SEO uzmanları ve site sahipleri tarafından kullanılır.

Backlink ağı oluştururken farklı kaynakları kullanmak çok önemlidir. Bu kaynaklara örnek vermek gerekirse; Forum Tanıtımı, Türkçe Dizin, Profil Backlink, Whois Backlink, PDF Backlink ve edu Backlink gibi yöntemler sayesinde mevcut backlink ağınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu çeşitlendirme yapılırken de PDF Backlink yöntemi kesinlikle denenmelidir.

YouTube video

PDF siteleri .doc, .pdf ve .odt gibi uzantılarda dosyaların yüklenmesine izin vermektedir. Bu siteler genellikle broşür, dergi ve makale paylaşmak için kullanılır. Bu siteleri de büyük çoğunlukla üniversite ve tez öğrencileri kullanmaktadır. SEO işi ile uğraşan ve web sitesi sahibi olan kişiler her siteye backlink kaynağı ile baktığı için de, bu siteler zamanla birçok SEO uzmanı tarafından kullanılan backlink kaynakları haline gelmiştir.

PDF backlink almak, backlink ile birlikte sitenin DA ve PA değerine de doğrudan etki etmektedir. Bu web siteleri genellikle DoFollow bağlantı yöntemini takip ettiği ve yüksek DA PA değerlerine sahip olduğu için de sitenin puanını arttırmak için kullanılmaktadır. Bu web sitelerinden bağlantı aldığınızda Google’da daha hızlı da index alacaksınız çünkü PDF siteleri sürekli olarak Googlebot ve BingBot tarafından takip edilmektedir.

Yukarıdaki kaynakları kullanabilirsiniz. Bu web sitelerinden herhangi birine girdikten sonra üyelik oluşturun ve “Upload” sekmesi altından oluşturduğunuz link eklenmiş Word dosyasını ilgili web sitesine yükleyin.

Ücretsiz Backlink Kaynakları içeriğimizden de PDF Backlink Nedir konusuna benzer çalışmaları inceleyebilirsiniz.

PDF Backlink Nedir?Pin
PDF Backlink Nedir?

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.

“PDF Backlink Nedir? PDF Backlink Yöntemleri” üzerine 6 yorum

 1. Aralarında birçoğu pdf sayfayı noindex olarak işaretlemiş flippingbook*, jumpshare*, calameo, dropbox* ve docdroid bunları denedim sonuna yıldız işareti olanlar noindex yani backlink almanın anlamı yok. Yine de teşekkürler calameo gayet iyi bir kaynak backlink için sınır da yok.

  Cevapla
  • Değerli yorumunuz için teşekkürler.
   NoFollow olması ilgili kaynağın kötü olduğu anlamına gelmiyor, şuanda yorum yaptığınız ve 90 içerikle 5K hit toplayan bu sitenin link inşasının %85’ini NoFollow kaynaklar oluşturuyor.

   Cevapla
 2. Doğukan 2 sorum olacak. İlki PDF kaynakları Google botlarının taramadığı yönünde kaynaklar var, yani backlink çalışması yaparken .docx uzantılı word dosyası kullanmak daha doğru olacak gibi. Diğer soru ise bu tür sitelerde Google botları sıklıkla dolaşıyorsa backlink indexletmek için bir word dosyasına backlinkleri ekleyip yüklersek nasıl olur? Backlink indexletmek için yeni bir yöntem bulmuş olabilir miyiz?

  Cevapla
  • Google botları o sitelerde sürekli gezmiyor hocam maalesef bu yüzden indexer kullanıyoruz.

   Cevapla
 3. Doğukan Hocam selamlar. Pdf backlink nedir nasıl alınır konusunu anlatan detaylı bir analiz paylaşmışsın.
  Attığımız pdf lerin linklerini, indexer tarzı index aldıran sitelere atmayı düşünüyorum. Bu tarz siteler hakkındaki görüşlerin nedir?
  Sen news kayıtlı siteler ile index aldırıyorsun diye biliyorum. Bu pdf leri index aldırdın mı acaba?
  Teşekkürler, kolaylıklar,

  Cevapla
Yorum yapın