PDF Backlink Nedir? PDF Backlink Alma Yöntemleri 2021

PDF Backlink Nedir, sorusuna cevap vermek gerekirse, Word veya .pdf dosyası oluşturarak bu dosya üzerinden backlink alma yöntemine verilen isimdir. Bu yöntemde genellikle DoFollow yani takip edilebilir bağlantı sağlanmaktadır. Bu yüzden de backlink ağı oluşturulurken PDF Backlink Yöntemi SEO uzmanları ve site sahipleri tarafından kullanılır.

Backlink ağı oluştururken farklı kaynakları kullanmak çok önemlidir. Bu kaynaklara örnek vermek gerekirse; Forum Tanıtımı, Türkçe Dizin, Profil Backlink, Whois Backlink, PDF Backlink ve edu Backlink gibi yöntemler sayesinde mevcut backlink ağınızı çeşitlendirebilirsiniz. Bu çeşitlendirme yapılırken de PDF Backlink yöntemi kesinlikle denenmelidir.

PDF siteleri .doc, .pdf ve .odt gibi uzantılarda dosyaların yüklenmesine izin vermektedir. Bu siteler genellikle broşür, dergi ve makale paylaşmak için kullanılır. Bu siteleri de büyük çoğunlukla üniversite ve tez öğrencileri kullanmaktadır. SEO işi ile uğraşan ve web sitesi sahibi olan kişiler her siteye backlink kaynağı ile baktığı için de, bu siteler zamanla birçok SEO uzmanı tarafından kullanılan backlink kaynakları haline gelmiştir.

PDF backlink almak, backlink ile birlikte sitenin DA ve PA değerine de doğrudan etki etmektedir. Bu web siteleri genellikle DoFollow bağlantı yöntemini takip ettiği ve yüksek DA PA değerlerine sahip olduğu için de sitenin puanını arttırmak için kullanılmaktadır. Bu web sitelerinden bağlantı aldığınızda Google’da daha hızlı da index alacaksınız çünkü PDF siteleri sürekli olarak Googlebot ve BingBot tarafından takip edilmektedir.

Yukarıdaki kaynakları kullanabilirsiniz. Bu web sitelerinden herhangi birine girdikten sonra üyelik oluşturun ve “Upload” sekmesi altından oluşturduğunuz link eklenmiş Word dosyasını ilgili web sitesine yükleyin.

Ücretsiz Backlink Kaynakları içeriğimizden de PDF Backlink Nedir konusuna benzer çalışmaları inceleyebilirsiniz.

PDF Backlink Nedir?Pin
PDF Backlink Nedir?
YouTube video
5/5 - (1 vote)
Yorum yapın