Paravan Blog Nedir? Örnek Paravan Blog Çalışması

Paravan Blog Nedir, sorusuna cevap vermek gerekirse ana siteyi beslemek için ücretli veya ücretsiz servislerle blog açarak ana sitedeki konuyu bu bloglarda oluşturma yöntemine verilen isimdir. Paravan Blog çalışmaları yıllardır kullanılan bir backlink alma yöntemidir. Bazı site sahipleri ise bu yöntemi hızlı index alabilmek için uygulamaktadır. Son 1 aydır bu konu ile ilgili çeşitli çalışmalarım neticesinde ulaştığım sonuçları sizlerle paylaşmak istiyorum. Ücretsiz Backlink Kaynakları içeriğimizde benzer yöntemleri bulabilirsiniz.

Paravan Blog Nedir? (PBN Yöntemi)

  • Blogspot
  • Tumblr
  • WordPress.com

Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Bazı webmasterlar blogspot kullanırken bazıları 3 servisi de aynı anda kullanmaktadır. Servislerle ilgili yaptığım çalışmalar neticesinde en iyi servisin WordPress.com olduğunu söyleyebilirim. Bunun temel sebebi ise WordPress.com servisinden oluşturulan bloglar Google arama motorunda çok daha hızlı backlink almaktadır. Tabi ki bunu yapabilmek için bazı yöntemleri uygulamalısınız.

En Verimli Paravan Blog Çalışması Nasıl Yapılır?

WordPress.com adresinden paravan blog oluşturduktan sonra sol kısımda yer alan Araçlar-Pazarlama-Site Doğrulama Hizmeti bölümünden sitenizi Bing ve Search Console’e eklemek zorundasınız. Ekledikten sonra da Sitemap yani site haritasını Search Console ve Bing’den göndermeniz, sitenin çok daha hızlı index almasını sağlamaktadır.

Paravan blogda çalışma yaparken sitenizde yayınladığınız içeriği direkt olarak paylaşmak yerine spinleme yöntemini kullanarak daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Yani içeriği tamamen paylaşmak yerine biraz değiştirerek yayınlamanız daha faydalı olacaktır. Yine anahtar kelime bazlı linkleme yapabileceğiniz gibi konunun en altından Kaynak: siteadresi.com şeklinde de linkleme yapabilirsiniz.

Paravan blog olarak news kayıtlı web sitesi de kullanabilirsiniz. Bunun maliyeti sanılanın aksine oldukça düşüktür. .xyz alan adı satın almanın yıllık maliyeti sadece 10 TL’dir. Satın aldığınız alan adına hosting tanımladıktan sonra WordPress altyapısını kurun. Siteye 4 veya 5 içerik girdikten sonra News Kaydına başvuru yapın. News kaydı aldıktan sonra bu siteyi de paravan blog olarak kullanabilirsiniz. Ben ana sitem için özel olarak ayırdığım bir siteyi paravan blog olarak kullanmayı hedefliyorum. Site yakın zamanda news kaydı aldı. News Kaydı Nasıl Alınır? sorusunun cevabı ise ilgili bağlantıda hem yazılı hem de videolu olarak anlatılmıştır.

Paravan Blog Nedir sorusuna yanıt vermeye çalıştık. SEO kategorimizde benzer içerikleri bulabilirsiniz.

Paravan Blog Nedir
Paravan Blog Nedir

Gördüğünüz ağda 2 tane ana site ve bu siteleri destekleyen 11 tane News Kayıtlı blog bulunmaktadır.

Bu ağ normal paravan blog çalışmalarına oranla daha agresif bir şekilde oluşturulmuştur.

Çıkışlar Footer ile yapılmıştır, her içerik girildiğinde ana siteler yeni bir backlink sahibi olmaktadır.

Ana siteleri destekleyen unsurlar da bağlantı gücünü kaybetmemek için yine benzer nitelikteki bloglar tarafından desteklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Backlink Kaynakları - Backlink Ağınızı Oluşturun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Paravan Blog Nedir? Örnek Paravan Blog Çalışması” üzerine bir yorum

Yorum yapın