Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir Windows 10

Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir hatası Windows 10 işletim sisteminde birçok kullanıcının karşılaştığı hataların başında gelmektedir. Bu içeriğimizde ise Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir hatasının çözümünü sizlerle paylaşacağız.

Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir
Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir

Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir Hatasının Sebebi

Windows 10 kullanıcıların karşılaştığı hataların en kötü olanlarından olan bu hata sistem sorunları kategorisinde incelenecek olan bir hatadır. Hata herhangi bir program başlatmak istediğinizde, klasör açmak istediğinizde veya herhangi bir işlem yapmak istediğinizde karşınıza çıkacak ve bu işlemleri yapmanızı engelleyecektir. Hatanın temel sebepleri arasında ise kötü amaçlı yazılımlar bulunmaktadır. Kötü amaçlı yazılımlar sisteme sızarak bu hatayı verdirmekte ve kullanıcının CMD erişimini bile kısıtlamaktadır.

Öğeye Erişmek İçin Gereken İzinleriniz Olmayabilir Windows 10 Hatası

Hata yukarıda resimde yer alan bir hata olmakla birlikte hatanın birden fazla çözümü bulunmaktadır. Bu hatayı çözdüğünü belirten bir üye Technopat forumunda şu şekilde bir yöntem sunmuş;

Windows Güvenliği, Uygulama ve Tarayıcı Denetiminden Virüs ve Tehdit Korumasından kaynaklı eylemler kısmındaki seviyeyi yüksek yaptığınızda sorun çözülüyor. Peki bu ayarlar nerede bulunuyor?

Başlat menüsüne tıkladıktan sonra arama bölümüne “Uygulama ve Tarayıcı Denetimi” ifadesini yazın. İlgili aramayı yaptıktan sonra çıkan sonuca tıkladığınızda karşınıza “Uygulama ve Tarayıcı Denetimi” penceresi çıkacaktır. Bu pencerenin sol menüsünde “Virüs ve Tehdit Koruması” diye bir alan bulunuyor. Bu alana tıkladıktan sonra Eylemler bölümündeki seviyeyi “Yüksek” yapmanız sorunu tamamen çözmeniz anlamına gelmektedir.

Teknoloji kategorimizde benzer içerikleri bulabilirsiniz.

Yorum yapın