o7 Ne Demek?

Bedava İnternet

o7 Ne Demek sorusu birçok kullanıcı tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir. o7, asker selamı anlamına gelmekle birlikte sosyal medyada kullanılan bir saygı ifadesidir. O ifadesi “Kafa” anlamına gelirken, 7 rakamının üstteki yatay kısmı el, eğik olan kısmı ise asker selamı verirken kolun sahip olduğu açıyı ifade etmektedir.

o7 Ne Demek? 2022 ✔

o7 ne demek, sorusunun yanıtını verdik. Peki o7 ifadesi nerelerde kullanılır? Sosyal medyada sevgilisinin kendisini aldattığını öğrenen bir adam sevgilisine direkt olarak ayrıldığını ve bu işin bittiğini ifade etmektedir. Bu videoyu izleyen kişilerde videoya yaptıkları yorumda o7 ifadesini kullanarak kişiye saygı duyduklarını bu ifade ile belirtmektedir.

o7 Ne DemekPin
o7 Ne Demek

o7 ifadesinin diğer bir kullanımı da saygıdan çok aferin asker (o7 asker) anlamında kullanılmaktadır. Mesela bir erkek gay taklidi yaparak birbirinden güzel 5 kızla aynı ortamda olduğu bir videoyu paylaşmakta ve bu videoyu izleyen kullanıcılarda buna karşılık o7 ifadesini kullanarak “Aferin Asker, görevini başarıyla tamamladın.” yazmak yerine bu ifadeyi kullanmaktadır 🙂

YouTube video

o7 ifadesi savaş oyunlarında da başarı kazanmış oyunculara gösterilen bir saygı ifadesidir. War Thunder ve Words of Tanks oyunlarında o7 sürekli olarak kullanılmaktadır.

o8 Ne Demek

o8 ise o7 ifadesine karşı kullanılan bir ifadedir. Örneğin, savaş oyunlarında iyi bir performans sergilediniz ve kişi size aferin asker anlamına gelen o7 ifadesini kullandı. Sizde “Teşekkürler” yerine o8 ifadesini kullanarak size teşekkür eden kişiye bu şekilde karşılık verebilirsiniz.

o7 Asker

o7 Asker ifadesi de genellikle asker ve savaşla ilgili videolarda kullanılan bir ifadedir. Görevi başarıyla tamamladın, aferin asker, üsse geri dönebilirsin gibi anlamlar taşımaktadır.

Sigma Kuralları ve o7 Ne Demek gibi benzer sosyal medya trend içeriklerine de ilgili bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.

“o7 Ne Demek?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

1