irql not less or equal Hatasının Çözümü

Bedava İnternet

irql not less or equal hatası çözülmediği takdirde sürekli karşılaşabileceğiniz bir sistem hatasıdır. Windows 10 işletim sistemlerinde çıkan irql not less or equal hatasının sebeplerini ve hatanın çözümünü sizlere anlatmaya çalışacağız.

irql not less or equalPin
irql not less or equal

irql not less or equal Hatası Nedir?

Driver yani Sürücü hatası olan irql not less or equal hatası, donanımlar güncellenirken internet bağlantısının kesilmesi veya yanlış sürücünün yüklenmesinden dolayı kaynaklanan bir hatadır. Hatanın çözümünün birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır.

irql not less or equal Hatasının Çözümleri

Hatanın kaynağı ekran kartı ise kalıcı çözüm için Display Driver Uninstaller adlı yazılımı indirdikten sonra Ekran Kartı sürücünüzü sıfırlayabilir, ardından da temiz bir sürüm kurabilirsiniz. Driverlar ilk çıktığında güncelleme işlemi yapmak yerine sürümün kararlılığını kontrol ettikten sonra sürücü güncellemesi yapmanız tavsiye edilir.

Aygıt YöneticisiPin
Aygıt Yöneticisi

Başlat menüsüne tıkladıktan sonra “Çalıştır” şeklinde arama yapın. Karşınıza çıkan araçtan devmgmt.msc şeklinde bir arama yapın ve Enter tuşuna basın. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan veya hatalı tüm sürücüleri kontrol edin. Eğer böyle bir durum söz konusu ise ilgili donanıma sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın. Sürücü bölümüne gelin ve bu pencerenin altında yer alan “Sürücüye Geri Dön” butonuna tıklayın.

Yaptığınız bu işlem en son yaptığınız güncellemeyi iptal edecektir.

C:\Windows\Minidump klasörü içerisindeki hatalı dosyalarda bu hataya sebebiyet vermektedir.

Başlangıçta çalışan herhangi bir yazılımda bu hatayı tetikleyebilmektedir. Bu yüzden bu hata ile karşılaşıyorsanız başlangıç aşamasında çalışan tüm yazılımları devre dışı bırakarak hatanın önüne geçebilirsiniz.

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.
Yorum yapın

2