irql not less or equal Hatasının Çözümü

irql not less or equal hatası çözülmediği takdirde sürekli karşılaşabileceğiniz bir sistem hatasıdır. Windows 10 işletim sistemlerinde çıkan irql not less or equal hatasının sebeplerini ve hatanın çözümünü sizlere anlatmaya çalışacağız.

irql not less or equal Hatası Nedir?

Driver yani Sürücü hatası olan irql not less or equal hatası, donanımlar güncellenirken internet bağlantısının kesilmesi veya yanlış sürücünün yüklenmesinden dolayı kaynaklanan bir hatadır. Hatanın çözümünün birkaç farklı yöntemi bulunmaktadır. Hatanın kaynağı ekran kartı ise kalıcı çözüm için Display Driver Uninstaller adlı yazılımı indirdikten sonra Ekran Kartı sürücünüzü sıfırlayabilir, ardından da temiz bir sürüm kurabilirsiniz.

Display Driver Uninstaller indir

Driverlar ilk çıktığında güncelleme işlemi yapmak yerine sürümün kararlılığını kontrol ettikten sonra sürücü güncellemesi yapmanız tavsiye edilir.

irql not less or equal
irql not less or equal

Durdurma Kodu irql not less or equal

Başlat menüsüne tıkladıktan sonra “Çalıştır” şeklinde arama yapın. Karşınıza çıkan araçtan devmgmt.msc şeklinde bir arama yapın ve Enter tuşuna basın. Aygıt yöneticisinde ünlem işareti olan veya hatalı tüm sürücüleri kontrol edin. Eğer böyle bir durum söz konusu ise ilgili donanıma sağ tıklayın ve “Özellikler” seçeneğine tıklayın. Sürücü bölümüne gelin ve bu pencerenin altında yer alan “Sürücüye Geri Dön” butonuna tıklayın.

Yaptığınız bu işlem en son yaptığınız güncellemeyi iptal edecektir.

Sorun ortadan kalkmaz ise Driver Güncelleme Nasıl Yapılır, adlı bağlantımızda anlattığımız yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Yorum yapın