İnternetten Para Kazanma 2022 👌 Tüm Yöntemler +10 Yıllık Tecrübe

İnternetten Para Kazanma içeriğimizde evden çalışarak para kazanabileceğiniz tüm yöntemleri sizlere aktaracağız. 10 yılı aşkın süredir Freelancer olarak hizmet veren birisi olarak İnternetten Para Kazanma Yollarının birçoğunu denedim. İnternetten Kazanç sağlamak günümüzde oldukça kolay olmakla birlikte birçok farklı da yöntem bulunmaktadır. En garantili yöntemler arasında; Makale Yazarak Para Kazanmak ve Freelance Çalışma yöntemleri gelmektedir. Kalıcı bir şekilde kazanç elde etmek için ise blog yazmak kesinlikle tercih edilmesi gereken ve güvenilir yöntemlerin başında gelmektedir.

İnternetten Para Kazanma YollarıPin
İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten Para Kazanma Yolları

 • Makale Yazarak Para Kazanmak
 • Oyun Oynayarak Para Kazanmak
 • Blog Yazarak Para Kazanmak
 • Sosyal Medya
 • E-Kitap Satışı Yapmak
 • Bedava Kripto Para Veren Siteler
 • Görev Siteleri
 • Freelancer Hizmet Vermek

İnternetten Para Kazanma Yolları arasında en güvenilir olan yöntemler budur. Her ne kadar listede yer alan tüm işler teknik bilgi gerektirse de özellikle YouTube platformunda bu konular hakkındaki teknik bilgilere ücretsiz şekilde erişebilirsiniz. Yine İnternetten Para Kazanma içeriğimizde de sizlere en detaylı şekilde kazanç sağlayabileceğiniz yöntemleri aktardık.

Makale Yazarak Para Kazanmak ✔

Makale yazarak İnternetten para kazanmak internetten para kazanma yöntemleri arasında en çok tercih edilen metotların başında gelmektedir. Günümüzde birçok kişi makale yazarak ayda 3000 TL’nin üzerinde gelir elde etmektedir. Bu içeriğimizde bu yöntemle nasıl gelir elde edebileceğinizi en detaylı şekilde anlatmaya çalışacağız.

Makale Yazarlığı Nedir?

Makale Yazarlığı, internet sitelerine içerik üreten ve bunu meslek haline getirmiş kişilerin kazanç sağladığı bir yöntemdir. İnternet sitelerinin temel kazanç yöntemi reklam gelirleridir ve Google Adsense en çok tercih edilen reklam yöntemlerinin başında gelmektedir.

Başta haber siteleri olmak üzere, internet sitelerinin gelir elde edebilmek için sürekli olarak yeni makalelere ihtiyacı bulunmaktadır. Bu noktada da makale yazarlığı mesleği ortaya çıkmıştır. Makale yazarları internet sitesi sahiplerinin taleplerini karşılar ve bu talebin karşılığında da gelir elde ederler.

Makale Yazarları genellikle 100 kelime üzerinden çalışmaktadır. Başlangıç fiyatı 100 kelimesi 3 TL olacak şekildedir. Bu ücret tamamen kişinin tecrübesine, yazdığı sektöre ve referanslarına göre artmakta veya azalmaktadır.
5 yılı aşkın süredir makale yazarlığı yapmış birisi olarak ben 100 kelime için 7 TL talep etmekteyim.

Makale yazarlığı yaptığım dönemlerde günde 2000 kelimenin üzerinde içerik üretimi yapmaktaydım. Bugün bu kelime sayısını 5 TL’den bile hesapladığınızda günde 100 TL, ayda da 3000 TL gelir elde edebiliyordum.

Makale Yazarlığı için Gerekli Şartlar Nelerdir?

 • Okumayı ve araştırmayı sevmelisiniz.
 • Sabırlı ve sürekli olmalısınız çünkü makale yazarlığı süreklilik gerektiren bir iştir.
 • Anahtar Kelime Analizi yapmayı bilmeli ve SEO Uyumlu Makale konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.
 • Dilbilgisi kurallarına hakim olmalısınız.
 • Kendinizi 1 veya 2 sektöre yoğunlaştırmalı ve sadece bu sektörlerden iş almalısınız.

Makale Yazarak Para Kazanmak – İş Bulma Süreci

Makale yazarak para kazanmak konusunda iş bulabileceğiniz birçok farklı web sitesi bulunmaktadır. Freelancer siteleri başta olmak üzere Skype üzerinden bile iş bulabilirsiniz.

R10.NET

R10 forumu ülkemizin en büyük Freelancer platformu olmakla birlikte aynı zamanda en aktif forumudur. R10’nun Makale Yazarları için oluşturmuş olduğu bir kategori bulunmaktadır ve bu kategoriye sizde ticaret konunuzu açarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Bionluk

Bionluk Freelancer platformunda birçok makale yazarı ve iş veren bulunmaktadır. Bu platformda bir üyelik oluşturarak da makale yazarak para kazanabilirsiniz.

WMAracı

Wmaraci forumu da birçok webmaster’ın aktif olarak kullandığı bir forum sitesidir. Bu sitede profil oluşturmak R10’a oranla çok daha kolaydır. Bu sitede de profil oluşturarak muhtemel müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Skype

Skype üyeliği açtıktan sonra Makale ve Editör gibi anahtar kelimeleri isim olarak kullanarak da insanların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem çok kullanılmasa da geçmiş yıllarda bana ulaşan bir çok kişi bulunmaktaydı.

Para Kazandıran Oyunlar (Oyun Oynayarak Para Kazanma) 👍

Para Kazandıran Oyunlar var mı, oyun oynayarak para kazanmak mümkün mü? Özellikle Z kuşağı tarafından bu soruların cevapları ciddi olarak merak edilmekte. Knight Online ve Metin2 oyunlarından yıllarca para kazanmış birisi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, Oyun Oynayarak Para Kazanmak mümkün.

Mir4 Para Kazanma

Mir4 Para Kazanma da Para Kazandıran Oyunlar listesinde yer alan oyunlardan birisidir. Oynadıkça kripto para kazanabileceğiniz bu oyun ile ilgili detaylı bir içerik oluşturduğumuz için bu konuyu yüzeysel olarak geçeceğiz.

Madencilik yapıp kripto para jetonu üretmenizle mümkün. Oyunda gerçekleştireceğiniz bu mining vasıtasıyla ‘Darksteel’ adı verilen bir kripto para birimine sahip olursunuz. Bunu, ‘DRACO’ adı verilen token karşılığında değiştirebilir, Darksteel verip jeton alabilirsiniz.

InboxDollars Para Kazanma

InboxDollars Para Kazanma yöntemi de İnternetten Para Kazanma yöntemleri arasındadır. 5 dolar bonusun ilk kayıt aşamasında verildiği oyun sayesinde Solitaire ve Sudoku gibi oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde oyun oynayan kullanıcıların günlük 15 dolara kadar kazanç sağlayabildiği görülebilmektedir.

InboxDollars sadece oyun oynayarak değil aynı zamanda;

 • Anket Doldurarak
 • Alışveriş Yaparak
 • Video İzleyerek
 • E-Posta Okuyarak
 • Oyun Oynayarak da internetten para kazanma yöntemidir.
New World Para KazanmaPin
New World Para Kazanma

New World Para Kazanma

Güvendiğim bir dostuma göre New World oynayarak da kazanç sağlamak mümkün. Dostumun beyanına göre 14 günde 1100 TL’nin üzerinde kazanç elde etmiş. Rus ve Türk oyuncuların olduğu sunucularda fiyatların çok düşük olduğu ifade edilmekte bu yüzden ağırlıklı olarak yabancıların olduğu sunucularda vakit geçirmekte fayda var.

Oyunda 60 LvL’e ulaştıktan sonra kazanç elde etme imkanınız oldukça artıyor. “New Word Gold Kasma” şeklinde YouTube’da arama yaptığınızda nasıl para kazanabileceğiniz anlatılıyor.

Knight Online Para Kazanma 2022

Knight Online oynayarak kazanç elde edebilirsiniz. İyi bir oyuncuysanız ve PK kabiliyetiniz gelişmiş ise Twitch ve diğer mecralarda yayın açarak kazanç sağlayabilirsiniz. Yine Knight Online’dan kazanç sağlamak için Pazar Takibi yapmak, GEM Kırdırmak ve İtem Basarak (İki yöntemde de şans önemli bir faktör) Para -kazanabilirsiniz.

Knight Online’da eskisi kadar kolay kazanç elde etmek pek mümkün değildir. Bunun temel sebebi oyuncuların azalması ve mevcut oyuncuların artık bu oyunu çok iyi oynayabilmesidir. Yine de Twitch’den canlı yayın açabilecek kapasiteye sahipseniz bu oyundan kazanç elde etmeniz mümkündür.

Metin2 Para Kazanma 2022

Metin2 oyunundan asgari ücretin 1500 TL olduğu yıllarda ayda bir asgari ücret tutarında kazanç sağlayabilmekteydim. Metin2’nin Official sunucularında çalışan birçok Farm ve Metin2 botları mevcuttur. Bu yazılımların başında da M2Bob gelmektedir. Bu botları birden fazla bilgisayara kurarak ciddi kazançlar elde edebiliyordum.

Metin2’den uzun yıllardır kazanç sağlamıyorum. İlk olarak PvP sunucusu kurarak kazanç sağlamıştım. Bilgisayar işi yaptığım dönemlerde ise bilgisayarların boşta kalmaması amacıyla M2Bob programı ile Yang kasıp itemci ve diğer web sitelerine satış yapmaktaydım.

Google Adsense İnternetten Para KazanmaPin
Google Adsense İnternetten Para Kazanma

Blog Yazarak Para Kazanma 👏

Blog Yazarak İnternetten Para Kazanmak mümkün. Tabi ki bu yöntemde oldukça teknik bilgi gerektiren bir konu. Örneğin, bu makaleyi okuduğunuz blog sayesinde ben ayda 1000 TL’nin üzerinde kazanç elde etmekteyim. Tanıtım Yazısı satmak, Footer Link Satmak ve Adsense reklamlarından kazanç elde etmek, Blog Yazarak Para Kazanma yöntemleri arasındadır.

 • Tanıtım Yazısı Satmak

Web siteniz günde 1000 kişinin üzerinde ziyaretçiye sahipse ve Backlink yani referans bağlantılarınız güçlüyse 1 tanıtım yazısını 100 TL’nin üzerinde bir rakama satabilirsiniz.

 • Footer Link Satmak

Footer Link, tanıtım yazısından biraz daha farklıdır. Web sitenizin en alt bölümünden herhangi bir web sitesine DoFollow yani takip edilebilir şekilde bağlantı verebilirsiniz. Tabi ki bu bağlantının da bir değeri bulunmaktadır. Footer Link genellikle 3 aylık periyotlarda satılan bir bağlantıdır ve bu bağlantının değeri de yine web sitenizin değerine göre değişmektedir.

 • Adsense Yöntemi

Google Adsense sayesinde de kazanç elde etmek mümkündür. Bu yöntem çok ayrıntılı olduğu için bunu alt bir başlıkta inceleyeceğiz.

 • Farklı Reklam Servisleri

Kripto Para sektörüne hakimseniz sadece bunun üzerine bir Blog Yazarak Para Kazanabilirsiniz. Coinzilla reklam servisi kripto para bloglarının alabileceği bir reklam servisi olmakla birlikte Google Adsense’dan çok daha fazla kazanç sağlamaktadır.

Google Para Kazanma (Adsense Yöntemi) 😒

Google Para Kazanma yöntemlerinin başında Adsense yöntemi gelmektedir. Adsense reklamlarının onaylı olduğu ve ödeme almış Adsense hesapları (Pinli Hesap) oldukça değerlidir. Örneğin, KOZBA web sitesi Adsense onaylı bir web sitesidir ve Adsense hesabı da daha önce ödeme almış Pinli bir hesaptır. Bu yüzden de sadece Adsense hesabımızın değeri 3000 TL ile 4000 TL arasında değişmektedir.

Adsense’dan kazanç sağlamak çok zordur. TBM yani tıklama başı maliyet özellikle ülkemizde çok düşüktür. Türkiye’deki haber sitelerinin TBM’leri çok düşük olduğu için reklamlara tıklayan kullanıcılardan çok düşük kazanç elde etmektedirler. Finans ve Legal indirme sektörlerinde ise TBM çok daha yüksektir. Bu yüzden Google Adsense’a yönelik bir blog oluştururken sektörünüzü belirlemeniz önemlidir.

Sosyal Medyadan Para Kazanma 🤔

Sosyal Medya sayesinde de internetten para kazanma ihtimalinizi arttırabilirsiniz. Günümüzde neredeyse tüm şirketlerin Instagram hesabı bulunmaktadır. Şirketlerin Instagram hesabını yöneterek para kazanabileceğiniz gibi Takipçi satarak da para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanmak çok detaylı bir yöntem olduğu için bu noktada YouTube’daki videoları izleyebilir, e-kitap satın alarak kazanç yöntemlerini öğrenebilirsiniz.

Bedava Kripto Para Veren Siteler 👌

Referanslı Coin Sistemleri adı verilen yöntemlerle de kazanç sağlamanız mümkündür. Örneğin, İngiltere merkezli eski bir kripto para borsası olan NEXO kısa süreliğine 25 dolar çekilebilir bonus vermektedir.

 • İlgili adrese gittikten sonra Kimlik doğrulaması yapın.
 • 100 dolar ve üzeri kripto para yatırdıktan sonra 30 gün boyunca bekleyin.
 • Para yatırdıktan sonra 2-3 saat içerisinde işlem geçmişi kısmında “Referral Bonus 25 Dolars BTC Pending” yazıyorsa para yükleme ve referans işlemi başarıyla sağlanmış demektir.
 • 30 gün şartını da sağladıktan sonra 25 dolarlık bonusunuzu çekebilirsiniz.

Neredeyse her gün bu şekilde referanslı coin sistemleri ortaya çıkmaktadır. Bu yöntemlerle internetten para kazanmak mümkündür fakat risklidir. Borsalar genellikle kimlik onayı ile doğrulama işlemi talep etmektedir. Bu yüzden bu yöntemi uygulamadan önce belirli riskleri almanızda fayda var.

Brave Tarayıcı - İnternetten Para KazanmaPin
Brave Tarayıcı – İnternetten Para Kazanma

Brave Tarayıcı ile BAT Token Kazanma

Brave Tarayıcı ile BAT Token adı verilen bir Token kazanabilirsiniz. Brave tarayıcısını Google Play Store’dan indirebileceğiniz gibi masaüstü bilgisayar için gerekli olan yazılımı da indirebilirsiniz. Yeni Sekme butonuna tıkladığınızda reklamlar açık ise reklamları dolaşarak kazanç sağlayabilirsiniz.

E-Kitap Satarak İnternetten Para Kazanma 🤦‍♂️

E-Kitap satarak kendinize ciddi anlamda bir pasif gelir oluşturabilirsiniz. R10 gibi Freelancer ve Webmaster platformlarında E-Kitaplara yoğun ilgi gösterilmektedir. İyi olduğunuz bir alanda detaylı bir e-book yazarak ve bunun da pazarlamasını iyi yaparak para kazanabilirsiniz.

 • SEO Uyumlu Makale Rehberi
 • Account – Lisans E-Kitapları
 • Sosyal Medya E-Kitapları
 • Para Kazanma Eğitimleri
 • Dropshipping Yöntemleri
 • NFT Oluşturma
 • Oyun Satarak Para Kazanma

Görev Siteleri

Görev Siteleri de internetten para kazanma yöntemleri arasındadır. Günümüzde birçok görev sitesi bulunmakla birlikte Paramolsun sitesi bu görev siteleri arasında en iyi şekilde kazanç sağlayabileceğiniz siteler arasındadır.

Görev sitelerine iş verilir, internetten para kazanmak isteyen kullanıcılarda bu işi yaparlar. Görev siteleri iş veren ile iş arayan arasındaki bağlantıyı kuran kişidir. Başlıca görevler arasında;

 • YouTube Abone Olma
 • YouTube videosu beğenme
 • Instagram Takip Etme
 • Arama yapıp ilgili sonuca tıklama
 • Sosyal Medya Ağlarında Yorum Atma
 • Sözlüklere Üye Olma ve Yorum Yapma
 • Tumblr Beğeni ve Yorum

Gibi görevler bulunmaktadır. Bu görevlerin nasıl yapılacağı görev sitelerinde videolu ve resimli bir şekilde yapılmaktadır. Görev sitelerine her ay 300 TL para harcayan birisi olarak bu siteler sayesinde gerçekten para kazanabileceğinizi rahatlıkla söyleyebilirim.

Freelancer İnternetten Para Kazanma 2022Pin
Freelancer İnternetten Para Kazanma 2022

Freelancer Para Kazanma ❤

Freelancer olarak para kazanmanın belki de yüzlerce yöntemi bulunmaktadır. R10 veya Bionluk gibi platformlar Freelancer olan kişilerin internetten para kazanma işlemini gerçekleştirdiği yerlerin başında gelmektedir. Peki Freelancer olarak neler yapabilirsiniz?

 • Ekşi Sözlük Tanıtımı

Web siteleri için Ekşi Sözlük’ten backlink yani referans bağlantı alabilmek çok önemlidir. Backlink’in yanı sıra birde bunun Viral Reklam olayı vardır ki bu çok daha yüksek maliyetli bir iştir. Ekşi Sözlük hesabınız varsa veya satın alarak (350 – 450 TL arasında satılır) R10 ve Bionluk gibi platformlarda hizmet konuları açabilirsiniz. Ekşisözlük’ün yanı sıra Kızlar soruyor, Erkekler soruyor, İnci sözlük ve Uludağ Sözlük gibi platformlara da yoğun ilgi gösterilmektedir.

 • Backlink Satışı

Backlink satış işini yıllardır yapmış birisi olarak söyleyebilirim ki, bu işi bilende satıyor bilmeyende 🙂 R10’da Premium üyelik alıp kendinize güzel bir konu tasarımı hazırladıktan sonra backlink satışı yapabilirsiniz. Önemli olan karşı tarafa rapor iletebilmek ve karşı tarafı sattığınız paket için alması noktasında ikna etmektir. Özellikle “Uçacak, Kaçacak” gibi ifadeler Backlink satıcılarının sıklıkla kullandığı ifadelerin başında gelmektedir.

 • WordPress Kurulumu – Site Taşıma

WordPress Kurulumu ve Site Taşıma birçok kişi için basit bir işlemdir. Diğer yandan birçok kişi bu işin detaylarını bilmemekte veya bildiği halde zamanı olmadığı için bu işi ücretiyle başkalarına yaptırmaktadır. Bu konu hakkında YouTube’da onlarca videoya ulaşabilirsiniz. Bu işi öğrendikten sonra hızlıca internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz.

 • Copy/Paste İçerik ve Ürün Giriş

Bundan yaklaşık 10 yıl önce Freelancer kariyerime Copy/Paste içerik girişi ile başlamıştım. Daha sonrasında ise buradan kazanç sağladıkça Özgün Makale üretip sattım ve ardından da tam zamanlı editör olarak görev yaptım. Şuanda da SEO Danışmanlığı yapmaktayım. Kısacası, Freelancer olmak bilgi ve tecrübe gerektirir fakat bir yerden başladığınızda da gerisi gelmektedir.

 • Uploading İşleri

Uploading İşlerine olan ihtiyaç eskisi kadar kalmadı fakat Film, Oyun ve Program siteleri için Uploader’lar çok önemli kişilerdir. Bu işin maliyeti ise aylık 50 TL’ye satılan Windows kurulu bir VPS’dir. Bu işte internetten para kazanma yöntemleri arasındadır.

 • Çağrı Merkezi Operatörlüğü

Günümüzde birçok e-ticaret sitesi başta olmak üzere şirketlerin çağrı merkezleri bulunmaktadır. Çağrı Merkezi Operatörlüğü yaparak asgari ücrete yakın bir para kazanabilirsiniz. Diksiyonunuz iyi olması bu işi yapabilmeniz için yeterlidir.

 • Profil Oluşturma

Profil Oluşturma işi ile de internetten para kazanma yolları arasındadır. Profil Oluşturma işi genellikle Backlink amacıyla yapılsa da farklı sektörlerden de bu işe ilgi gösterilmektedir.

 • Gmail Hesap Satışı

Gmail hesapları ortalama 1 TL ile 3 TL arasından piyasada satılan hesaplardır. Gmail hesap oluşturma işleminin belirli detayları bulunmaktadır ve bu detaylara hakim olduğunuzda 1 günde 100 hesap oluşturabilir ve bunun satışını yapabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın

1