Güvenilir Kripto Para Siteleri 2022

Güvenilir Kripto Para Siteleri 2022 adını verdiğimiz bu içeriğimizde kripto para yatırımlarını sorunsuz şekilde yapabileceğiniz kripto para borsalarını sizlere tanıtacağız. Ülkemizde yaşanan kripto para skandalları sebebiyle birçok kripto para yatırımcısı borsalara olan güvenini kaybetse de ülkemizde ve dünyada güvenilir kripto para siteleri hala daha bulunmaktadır.

En Güvenilir Kripto Para Siteleri 2022

En Güvenilir Kripto Para Sitelerinin başında yabancı kripto para borsaları gelmektedir. Binance kripto para borsası ülkemizdeki yatırımcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen bir global kripto para borsasıdır. Peki kullanıcılar neden yabancı kripto para sitelerini tercih etmektedir?

Binance, Coinbase ve Gate gibi yabancı kripto para borsalarının tercih edilmesinin temel sebebi bu borsalarda çok daha fazla yatırımcının olması, borsaların güvenilir olması ve bu borsalarda kazanç ihtimalinin çok daha yüksek olmasıdır. Türk kripto para borsalarındaki yatırımcı sayısı global borsalara oranla daha az olduğu için anlık al sat işlemlerinde kazanç elde daha zor olmakla birlikte arbitraj imkanı da kısıtlıdır.

Binance kripto para borsasının açıkladığı veriye göre Türk yatırımcılarının ilgili borsadaki yatırım oranı Rusya ve İngiltere gibi ülkelerden çok daha fazladır. Bu veriden de Türk kripto para yatırımcılarının çoğunlukla yabancı borsaları tercih ettiği sonucu çıkartabiliyoruz.

Güvenilir Kripto Para Siteleri - Yabancı BorsalarPin
Güvenilir Kripto Para Siteleri – Yabancı Borsalar
Güvenilir Kripto Para Siteleri - Binance KayıtPin
Güvenilir Kripto Para Siteleri – Binance Kayıt

Binance Kripto Para Borsası

Spot Borsaların işlem hacimlerine baktığımızda ilk sırada Binance kripto para borsasını görüyoruz. 24 saatlik işlem hacmi 33,9 milyar dolar olan borsada 342 tane farklı coin işlem görmektedir. İlgili borsasının Trust Score yani güvenilirlik oranı da 10 üzerinden 10’dur.

Binance kripto para borsasının günlük ziyaretçi sayısı ise 30 milyondan fazladır. Boğa sezonunun devam ettiği bu günlerde borsanın günlük ziyaretçi sayısının çok daha fazla olması beklenmektedir. Binance kripto para borsası Türkçe Dil Seçeneğine sahip olduğu için ilgili borsada yatırım yapmak oldukça kolaydır. Yine Binance’in mobil uygulamasını da kullanmak oldukça kolaydır.

Borsada vadeli işlem ve kaldıraçlı işlem seçenekleri de bulunmaktadır. Yeni kripto para yatırımcılarının ise kaldıraçlı işlemlerden uzak durmasını tavsiye etmekteyiz. Binance’in güvenilirlik sağlamasının en önemli sebebi ise ilgili borsanın Türkiye’de ofisinin bulunmasıdır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin aldığı kararla birlikte borsaya Papara uygulaması ile para gönderme seçeneği kaldırılmıştır. Bu karardan önce ilgili borsaya para aktarmak oldukça kolaydı.

Güvenilir Kripto Para Siteleri - Gate.io KayıtPin
Güvenilir Kripto Para Siteleri – Gate.io Kayıt

Gate.io Kripto Para Borsası

Dünyanın en yüksek işlem hacmine sahip ikinci borsası ise Gate.io borsasıdır. 11 milyar dolarlık günlük işlem hacmi ile son dönemlerin en popüler borsalarından olan Gate’te işlem yapmak en az Binance’te işlem yapmak kadar kolaydır.

Gate borsası Türkçe dil seçeneğine sahip olduğu için bu borsaya kayıt olmakta oldukça kolaydır. Bölge, Kullanıcı Adı, E-posta ve şifre alanlarını doldurduktan sonra borsaya kaydınızı yapabilirsiniz. Borsa; Suriye, Kuzey Kore, ABD, İran ve Küba gibi ülkelerde faaliyet göstermediği için üyelik aşamasında bu uyarı ile karşılaşmanız muhtemeldir.

İkinci ekranda ise “Fon Şifresi” adı verilen bir alan bulunmaktadır. Bu alanı da dolduktan sonra mail adresinize gelen maille üyeliğinizi aktifleştirebilirsiniz. GATE borsasına kredi kartı veya havale seçeneği ile para gönderme işlemi yapılamamaktadır. Bu sebeple Türk kripto para borsasına para gönderdikten sonra transfer işlemi yaparak sizde Gate borsasında işlem yapabilirsiniz.

Gate borsasının en önemli avantajı ise toplamda 1042 farklı coinin işleminin yapılabilmesidir. 2013 yılından beri faaliyet gösteren borsa dünya üzerindeki en güvenilir kripto para siteleri arasında da yer almaktadır.

Coinbase PRO – En Güvenilir Kripto Para Siteleri

Coinbase PRO, ABD merkezli bir kripto para borsası olmakla birlikte 8 milyar dolarlık günlük işlem hacmi ile en güvenilir kripto para siteleri arasında yer almaktadır. Toplamda 118 coinin işleminin yapıldığı bu borsanın kullanımı Binance ve Gate borsalarına oranla biraz daha zordur.

Coinbase PRO borsası da hem mobil hem de masaüstü sürümünde Türkçe Dil desteğine sahip bir borsadır. Bu yüzden de borsada işlem yapmak oldukça kolaydır. Coinbase’in en önemli dezavantajı ise borsada işlem yapma komisyonlarının diğerlerine oranla daha yüksek olmasıdır.

En Güvenilir Kripto ParalarPin
En Güvenilir Kripto Paralar

En Güvenilir Kripto Paralar

Güvenilir kripto paraların başında Ethereum, Binance Coin, Cardano ve Solana gibi altcoinler gelmektedir. Bu dijital varlıkların güvenilir olmasının iki sebebi vardır.

  • İlgili varlıkların yatırım hacmi çok yüksektir.
  • Bu dijital varlıkların ciddi projeleri ve hedefleri bulunmaktadır.

Güvenilir Kripto Paralar aşağıda listelenmiştir.

  • Ethereum: Ethereum dünyanın en değerli ikinci dijital varlığıdır. Toplam yatırım hacmi 448 milyar dolar olan bu varlık Ethereum 2.0 güncellemesini başarıyla atlattığında olumlu bir evrim geçirecektir. Ethereum akıllı sözleşmeleri desteklemesi ve DeFi ağına liderlik etmesi sebebiyle güvenilir kripto paralar arasında yer almaktadır.
  • Binance Coin: Dünyanın en büyük kripto para borsasının resmi coini olduğu için BNB güvenilir kripto paralar arasında yer almaktadır. BNB en değerli üçüncü varlık olmakla birlikte toplamda 82 milyar dolarlık yatırım hacmine sahiptir. Binance borsası her yıl belirli oranda BNB yaktığı içinde bu varlığın arz sayısı sürekli olarak düşmekte bu yüzden de birim fiyatı artmaktadır.
  • Cardano: ADA en değerli ilk 5 kripto para arasında yer almaktadır. ADA basit bir kripto para değildir ve amaçları arasında tüm dünyadaki bireylerin finansal işlemlerini yürütmek gibi ciddi bir misyonu bulunmaktadır.
  • Solana Coin: SOL çok değerli bir proje olmakla birlikte yakın zamanda aldığı destekle birlikte en değerli ilk 7 kripto para arasına girmeyi başarmıştır. 157 dolardan işlem gören SOL toplamda 47 milyar dolarlık bir yatırım hacmine sahiptir.
Güvenilir Kripto Para SiteleriPin
Güvenilir Kripto Para Siteleri

Güvenilir Türk Kripto Para Siteleri (Borsaları)

Güvenilir kripto para sitelerinin başında Binance’in geldiğini açıkladığımız için bu borsa hakkında daha fazla bilgi vermek istemiyoruz. Türk kripto para borsaları arasında en yüksek hacme sahip ilk üç borsa sırasıyla; Paribu, Btctürk ve Bitexen borsalarıdır. Bu borsalarının reklamlarını TV’lerde bile görebilirsiniz.

  • Paribu: Toplam hacmi 3 milyar TL olan Paribu’da birçok altcoinin alış ve satışları yapılmaktadır. CHZ, DOGE, ADA, DOT, EOS, LTC ve XRP gibi bilinen birçok altcoin bu borsada işlem görmektedir.
  • Btctürk: Türkiye’nin en eski borsaları arasında yer almaktadır. 3,050 milyar TL’lik toplam hacmi ile ülkemizde en çok varlığa sahip ikinci kripto para sitesidir. Paribu’ya benzer olarak birçok altcoin burada işlem görmektedir.
  • Bitexen: Son dönemlerde popüler bir kripto para borsası haline gelen bu borsanın toplam hacmi 2,07 milyar TL’dir. Günlük hacim olarak ise Bitexen’in hacmi BTCTürk’den daha fazladır. Bu borsadaki altcoin varlık çeşitliliği diğer borsalara oranla daha azdır.

Güvenilir Kripto Para Siteleri ile ilgili sıkça sorulan sorular

Kaç tane kripto borsası var?

Coingecko verilerine göre dünya üzerinde toplamda 507 adet borsa bulunmaktadır. Mevcut kripto para borsa sayısı günden güne değişmekle birlikte vermiş olduğumuz sayı irili ufaklı borsaları da kapsamaktadır. İşlem hacmine göre tüm dünya tarafından tercih edilen borsaların başında ise Binance kripto para borsası gelmektedir.

En çok coin hangi borsada?

En çok coin yabancı bir kripto para borsası olan Binance borsasındadır. Binance borsası başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok ülkesinin vatandaşlarının kripto para işlemlerini gerçekleştirdiği bir borsadır.

Hangi borsa siteleri güvenilir?

Hangi borsa siteleri güvenilir sorusuna cevap vermek gerekirse, Binance borsası dünyanın en güvenilir kripto para borsaları arasında yer almaktadır. Binance borsasını ise sırasıyla; Coinbase, Huobi, Cyrpto, KuCoin, Gate ve Kraken gibi kripto para borsaları takip etmektedir.

Paribu Kimin?

Paribu kripto para sitesi Yasin Oral’ın önderliğinde kurulmuştur. Yasin Oral 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. Küçük yaşlarda yazılım ile ilgilenmeye başlayan Yasin Oral Gazi Üniversitesi İİBF mezunudur. Yasin Oral aynı zamanda Matbuu projesinin de kurucusudur.

Btctürk sahibi kim?

Kerem Tibuk önderliğinde kurulan BTCTürk kripto para borsası ülkemizin en eski borsasıdır. 2013 yılında Türk Lirası ile BTC satın almaya imkan tanıyan borsa kurulduğu yıllardan bu yana başarılı bir şekilde yatırımcılarına hizmet vermektedir.

Güvenilir Kripto Para Siteleri konusuyla bağlantılı olacak şekilde Gelecek Vadeden Coinler bağlantısını da inceleyebilirsiniz.

5/5 - (1 vote)
Yorum yapın