Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme içeriğimizde Chrome tarayıcısına daha önce kaydettiğiniz ve unuttuğunuz şifreleri nasıl görüntüleyebileceğinizi anlatacağız. Google, Android ve Masaüstü için parola yöneticisi adında bir araç sunmaktadır. Bu araç ile, web sitelerindeki parolalarınızı kaydederek unutmanızın önüne geçebilir ve otomatik giriş özelliği ile zaman kazanabilirsiniz.

  1. Google hesabınızla oturum açın.
  2. Google hesabınızla oturum açtığınız tarayıcıyı açın.
  3. Şifre Yöneticisi bağlantısına gidin.

Açılan sayfada, şu ana kadar Google’a kaydedilmiş tüm parolalarınızı görebilirsiniz. Bunlar, Google hesabınız ile senkronize edilmiş parolalardır. Bu sayfadan, kayıtlı parolalarını görüntüleyebilir, düzenleyebilir, silebilir ve dışarı aktarabilirsiniz. Parolalarınızı dışarı aktarırken dikkatli olmalısınız; aksi takdirde, parolalarınız ele geçirilebilir. Şifre yöneticisi aracını, yalnızca güvenliğinden emin olduğunuz cihazlarda kullanmaya gayret edin. Google hesabınızı da, asla kullanmadığınız bir cihazda açık bırakmayın. Google hesabındaki işiniz bittikten sonra, hesabınızdan çıkış yapın.

Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme Nasıl Yapılır?

Google Chrome Kayıtlı Şifreleri Görme işlemi, hemen hemen yukarıdaki adımlar ile aynı. Bunun nedeni, eğer tarayıcıda oturum açmışsanız, tüm bu parolaların Google hesabınızla senkronize edilmesidir. Bu sayede, oturum açtığınız her yerde parolalarınıza kolayca erişebilirsiniz. Yine de hatırlatmakta fayda var: Bu, kolay olduğu kadar da, güvenlik risklerini beraberinde getirebilir. Google hesabınız çalınırsa, tüm parolalarınız da çalınmış olacak; bunu unutmayın.

Google Chrome kayıtlı şifreleri görme adımları da bu şekilde:

  1. Sağ üstteki menüden önce Profil yazısına, ardından da Şifreler yazısına tıklayın.
  2. Yine bu sayfada da, kaydettiğiniz tüm parolaları görüntüleyebilirsiniz.

Unutmayın ki, bu aracı kullanmak için bir Google hesabına ihtiyacınız var. Parolalarınızın otomatik olarak kaydedilmesi için tarayıcıda Google hesabınızla oturum açtığınızdan ve çevrim içi olduğunuzdan emin olun. Google’ın kayıtlı parolaları otomatik olarak senkronize etmesinden sonra, bu parolalara her yerden erişebileceksiniz.

Teknoloji kategorimizde benzer içerikleri bulabilirsiniz.

Kaynak: https://support.google.com/chrome/answer/95606

Yorum yapın