Google Chrome Backlink Nedir?

Google Chrome Backlink Nedir, içeriğimizde Site Dışı SEO Hizmeti kapsamında değerlendirilebilecek bir çalışma olan Chrome Backlink konusunu anlatmaya çalışacağız. Bu backlink türünün en önemli özelliği siteyi sürekli beslemesi ve bağlantının direkt olarak Chrome Web Mağazasından gelmesidir. Peki bu yöntem ile backlink almak kolay mı, Chrome Backlink Fayda Sağlar mı? Bu sorulara bu içeriğimizde yanıt vermeye çalışacağız.

Google Chrome Backlink Nedir?

Google Chrome Web Mağazasına web sitesinin adresi olacak şekilde bir Chrome eklentisi yüklenerek alınan bir backlink türüdür. NoFollow bağlantı vermesine rağmen gerek kalıcı olması gerekse DA PA değerinin yüksek olması sebebiyle faydalı bir backlink yöntemidir. Yine bu yöntem birçok kullanıcı tarafından da bilinmemektedir. Bu yüzden çeşitlilik oluşturması açısından da önemlidir.

Backlink alabilmek için mağazanın kabul edeceği şekilde bir dosyaya sahip olmanız gerekmektedir. Yine Google Developer (5 Dolar) hesabına da sahip olmalısınız. Bu şartları sağladığınızda mağazaya eklentiyi yükleyerek backlink alabilirsiniz.

Bu yöntemi yaklaşık 1 hafta boyunca araştırdım ve birçok kez ret yedim. Diğer yandan, artık herhangi bir içeriği olan WordPress tabanlı sitelere kolay bir şekilde alabiliyorum. Yorum kısmından iletişime geçebilirsiniz.

Elimdeki dosya sadece WordPress siteler için geçerlidir, farklı scriptlere sahip sitelerle deneme yaptığımda ret yemekteyim.

Google Chrome Backlink Faydaları

Bu noktada maksimum fayda sağlaması için ilgili sayfanın indexlenmesi yani Google tarafından fark edilmesi gerekiyor.

Semrush - Chrome Backlink Sonucu
Semrush – Chrome Backlink Sonucu

Resimlerden de gördüğünüz gibi, Semrush raporlarında bu backlink gözüküyor.

Backlink Sıralaması
Backlink Sıralaması

Bu resimde ise Backlink sayfasının ilgili kelimede sıralama aldığını görebiliyorsunuz. Şuanda ilk 100’e giremeyip Chrome sayfasını ilk 100’e soktuğum bir müşterim bile mevcut.

Bu backlink türünün en büyük dezavantajı ise alınmasının zor olmasıdır. Yine indexlenmediği takdirde de herhangi bir fayda sağlamamaktadır.

Aşağıdaki videomuzda ise Backlink indexletme çalışması yapabileceğiniz 3 farklı yöntemi de sizlere videolu olarak anlattık.

 

Bir önceki yazımız olan Forum Tanıtımı Nedir, Nasıl Backlink Elde Edilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Google Chrome Backlink Nedir?” üzerine 2 yorum

 1. Kral olayı nedir bu chrome mağazasının eklenti var sanırım dimi? wpye kurdugun nasıl yüklerim bilgilendirirmisin. Mail olarak dönüş yaparsan makbule geçer iyi yürekli insan.

  Cevapla
  • Hocam bunun bir hazır dosyası var bende, site adresini ilgili dosyaya yüklüyorum, görselleri hazırlıyorum daha sonrasında Developer hesabımdan gönderimini sağlıyorum.
   Bu yöntemin olayı index aldığında ortaya çıkıyor.
   Sıralama aldığını çok gördüm ben, dosyayı da maalesef paylaşamam çünkü yöntemin etkisi kırılır.
   Temel mantığı bu şekilde.

   Cevapla

Yorum yapın