Gelecek Vadeden Coinler 2021 ✔️ 2022

Gelecek Vadeden Coinler içeriğimizde gelecekte değer kazanması muhtemel ve her kripto para yatırımcısının portföyünde olması gereken projesi ve ekibi sağlam kripto paraları sizler için paylaşacağız.

Uzun Vadeli kripto para yatırımcısı mısınız?

Satın aldıktan sonra birkaç yıl boyunca portföyünüze dokunmayacak mısınız?

Geleceği olan ve köklü kripto para projelerini merak mı ediyorsunuz?

Bu konu sizler için hazırlandı. Gelecek Vadeden Altcoinler içeriğimizde değer kazanması muhtemel coinleri sizler için listeledik. Günümüzde birçok kripto para yatırımcısı hangi coinlere yatırım yapması gerektiğini bilmemektedir. Günlük al sat yapan yatırımcılar için bir varlığın gelecek vadetmesi önemli olmamakla birlikte uzun vadeli yatırımcılar için bu konu oldukça önem arz etmektedir. Bu yüzden projesi, vizyonu, misyonu ve ekibi sağlam gelecek vadeden coinlere yatırım yapmak, yatırımcısına uzun vadede ciddi kazançlar sağlayacaktır.

Gelecek Vadeden Coinler 2022

Gelecek Vadeden Coinler, projesi ve ekibi sağlam dijital varlıklar olmakla birlikte gelecekteki mevcut fiyatını sürekli olarak arttırırken, Dogecoin veya SHIBA gibi herhangi bir misyonu ve vizyonu olmayan dijital varlıklar kısa vadede kazandırırken uzun vadede kaybettirecek varlıklardır.

Bir coinin gelecek vadedip etmemesi ilgili coinin misyonu ve vizyonuna bağlıdır. Örnekle anlatmak gerekirse, Filecoin bir projedir ve amacı merkeziyetsiz bir şekilde dosya saklamaktır. Projenin temel amacı Filecoin ağına bağlı tüm cihazların boş depolama alanlarını verimli bir şekilde kullanıma açarak kullanıcılara düşük maliyetli ve güvenilir bir depolama seçeneği sunmasıdır.

Filecoin gibi gelecek vadeden coinler gerçekleştirilebilir ve gerçekçi projelere sahip olduğu için gelecek vadetse de SHIBA gibi coinler anlık olarak pump yaptıktan sonra piyasada kaybolup giderler. Bu yüzden de uzun vadeli yatırımcıların Filecoin gibi projelere yatırım yapması önem arz etmektedir.

Gelecek Vadeden Coinler Hangileridir?

İçeriğimizin devamında Gelecek Vadeden Coinlerin hangileri olduğu sebepleriyle birlikte inceleyebilirsiniz. Gelecek vadeden altcoinler 2022 listemiz sürekli güncellenecektir.

 • Solana Coin
 • Filecoin
 • Cardano
 • Binance Coin
 • IOTA
 • Polygon
Gelecek Vadeden Coinler - Solana Coin
Gelecek Vadeden Coinler – Solana Coin

1- Solana Coin (SOL)

Gelecek Vadeden Coinler 2022 listemizin ilk sırasında piyasada Ethereum Celladı olarak da bilinen Solana Coin gelmektedir. Solana Coin çok hızlı işlem kapasitesine sahip bir dijital varlıktır. 2017 yılında temelleri atılan Solana projesinde alanında uzmanlaşmış yazılımcılar yer almaktadır. Projenin başında bulunan Anatoly Yakovenko geçmiş yıllarda Dropbox ve Qualcomm gibi teknoloji devlerinde çalışmış bir yazılımcıdır.

Solana günümüzde birçok kripto para borsasında listelenen ve en değerli ilk 7 varlık arasında yer alan bir coindir. Solana’nun mevcut fiyatı 151,53 dolar olmakla birlikte mevcut piyasa değeri 45 milyar doların üzerindedir. Kısa sürede Polkadot, Dogecoin, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi birçok kripto para yatırımcısının aşina olduğu dijital varlıkları sahip olduğu yatırım hacmiyle geride bırakmayı başarmıştır.

Solana, Ethereum’a rakip olabilecek nitelikte bir varlık olmakla birlikte sahip olduğu teknolojisi sebebiyle yıllarda kripto para yatırımcılarının ilgisini görebilecek bir varlıktır. Solana Coin Nedir, bağlantısından ilgili varlık hakkında daha iyi bilgi sahibi olabilirsiniz.

Gelecek Vadeden Coinler - Filecoin
Gelecek Vadeden Coinler – Filecoin

2- Filecoin (FIL)

Gelecek Vadeden Altcoinler 2022 listemizin ikinci sırasında ise en değerli ilk 25 kripto para arasında yer alan Filecoin’e yer vereceğiz. Bu yıl yaşanan Altcoin sezonunda fırtına gibi esmiş ve 1 Nisan 2021 tarihinde 236 dolardan işlem görerek mevcut ATH’sini yapmayı da başarmıştır. Şuanda 68 dolardan işlem gören FIL’in mevcut piyasa değeri ise 7,6 milyar doların üzerindedir.

Depolama alanı üzerine başlatılan Filecoin projesi, bulut depolama hizmetini daha verimli ve güvenli bir şekilde kullanılabilir hale getirmeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda da eşler arası dosya saklama sistemi olan IPFS’i kullanarak bir verinin aynı anda birden fazla cihazda depolanmasını sağlamaktadır. IPFS sistemi dünyada en popüler eşler arası dosya transfer ağı olan Torrent’e benzemekle birlikte birçok noktada Torrent sisteminden de ayrılmaktadır.

Filecoin Whitepaper Türkçe

Gelecek Vadeden Coinler - Cardano
Gelecek Vadeden Coinler – Cardano

3- Cardano (ADA)

Cardano (ADA) köklü varlıklardan olmakla birlikte sürekli olarak teknolojisini geliştirmeyi başaran bir varlıktır. En değerli ilk 5 kripto para arasında yer alan ADA’nın mevcut fiyatı 2,13 dolardır. Birim fiyatı düşük bir varlık olduğu içinde portföyde ilgili varlığa yer vermenin maliyeti de oldukça düşüktür. Bu yıl içerisinde 3,09 dolardan işlem görerek mevcut ATH’sini yapmayı başaran bu varlığın mevcut piyasa değeri ise 68 milyar dolardan fazladır. ADA, Gelecek Vadeden Altcoinler listesinde her zaman kendisine yer bulabilecek bir varlıktır.

Düşük transfer ücreti, kuruluşlar ve hükümetler tarafından kullanılabilecek bir varlık olması sebebiyle ADA’ya olan ilgi asla azalmayacaktır. Akıllı sözleşmeleri desteklemesi sebebiyle de ADA her zaman Ethereum’un alternatifi olabilecek bir varlıktır.

Binance Coin Yıllık Grafiği
Binance Coin Yıllık Grafiği

4- Binance Coin (BNB)

Dünyanın en çok tercih edilen kripto para borsası olan Binance’in resmi kripto para birimi olan BNB, tüm yatırımcıların mevcut kripto para portföyünde bulundurması gereken coinler arasındadır. Gelecek Vadeden Coinler arasında yerini her zaman koruyacak olan BNB bugün en değerli ilk 3 kripto para arasındadır. 437 dolardan işlem gören BNB, toplamda 73 milyar dolardan fazla bir yatırım hacmine sahiptir.

Binance borsasının sürekli olarak desteğini gören BNB’nin fiyatını sürekli olarak arttırmasının temel sebebi, Binance borsasında daha düşük komisyonlarla işlem yapabilmek için yatırımcıların BNB’ye sahip olması zorunluluğudur. Yine Binance borsası mevcut BNB sayısını yıldan yıla yakarak azalttığı içinde BNB’in birim fiyatı sürekli yükseliş eğilimindedir.

5- IOTA (MIOTA)

Gelecek Vadeden Coinler listemizin son sırasında ciddi hedefleri olan ve birçok noktada diğer kripto paralardan ayrılan bir dijital varlık olan IOTA yer almaktadır. Diğer yandan, IOTA hak ettiği değeri asla görmeyen bir varlıktır. 1,33 dolardan işlem gören IOTA mevcut ATH’sini 2017 yılında 5,25 dolardan işlem görerek yapmıştır. Popülerliği bir türlü yakalayamayan IOTA sahip olduğu Tangle teknolojisi ile birçok kripto paraya ilham olmuş bir varlıktır. Diğer coinlere oranla IOTA’yı portföyünüz de daha az sayıda barındırmanız tavsiye edilmektedir.

Tangle teknolojisinde madenciliğe ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu teknolojide ilgili varlığın transferi bir önceki kullanıcı tarafından onaylandığı için IOTA’nın transfer maliyeti de oldukça düşüktür. Tangle teknolojisi IOTA’ya özel bir teknoloji olmakla birlikte bu teknolojinin geleceği oldukça parlaktır.

6- Polygon (MATIC)

En değerli ilk 14 kripto para arasında yer alan Polygon (MATIC) Gelecek Vadeden Coinler arasında kendisine her zaman yer bulabilecek bir varlıktır. 2,42 dolardan işlem gören MATIC sahip olduğu 16.7 milyar dolarlık yatırım hacmi ile oldukça değerli bir varlıktır. Maksimum arzı 10 milyar adet olan MATIC’in dolaşımdaki arzı 6.8 milyar adettir.

Ethereum tabanında çalışabilen bir varlık olan MATIC yakın zamanda Uniswap V3 ağına da dahil olmayı başarmıştır. MATIC’in birim fiyatı düşük olduğu için portföyde ilgili varlığa yer vermek ciddi bir bütçe de gerektirmeyecektir.

Gelecek Vadeden Altcoinler 2022

Gelecek Vadeden Coinler içeriğimizde aslında size paylaşım yaptığımız tüm coinler altcoinlerdi. Bitcoin dışında kalan tüm varlıklar altcoin olarak sınıflandırıldığı için içeriğimizde sizlere gelecek vadeden altcoinleri listeledik. Yine listede olmayan fakat gelecek vadeden altcoinleri de aşağıdaki listemizde bulabilirsiniz.

 • Crypto.com Coin (CRO); Dünyanın önde gelen borsalarından olan Crypto.com’un resmi varlığıdır.
 • Polygon (MATIC); Polygon sahip olduğu projesi itibariyle geleceği parlak varlıklar arasındadır.
 • Litecoin (LTC); En köklü varlıklardan olan LTC bu yılki Ekonomist kapağında da simgesi bulunan 4 varlıktan birisidir.
 • Cosmos (ATOM); Cosmos sahip olduğu blok zinciri ağı ile birçok varlıktan ayrılmaktadır.
 • OKB; OKEx kripto para borsasının resmi varlığıdır. OKEx borsası da yükselişte olan borsalar arasındadır.

En İyi Kripto Paralar Hangileridir?

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • Binance Coin
 • Tether
 • Cardano
 • XRP
 • Solana
 • Polkadot
 • Dogecoin
 • Terra
 • Shiba

İlgili veriler Coingecko web sitesinden alınmıştır.

Hangi Coin Alınmalı 2021?

2021 yılının son çeyreğine girdiğimiz bu süreçte birçok analist altcoin sezonunun yeniden başlayacağını ön görmektedir. Bu yüzden Ethereum başta olmak üzere ADA, SOL ve DOT gibi kripto paralar satın alınabilir.

En Çok Kazandıran Coinler 2022?

En çok kazandıran coinlerin başında haftalık periyotta Shiba gelmektedir. SafeMoon ve Secret gibi DeFi ekosisteminin önemli aktörleri haftalık periyotta ciddi oranda kazandırmıştır.

2021 için hangi kripto para alınmalı?

2021 yılı içerisinde satın alınabilecek kripto paraların başında Solana, BNB, ADA ve DOT gelmektedir. Bu coinlerin hepsi kendilerini kanıtlamış ve ciddi projelere sahip olan varlıklar arasındadır.

Gelecek Vadeden Coinler 2022 başlığına sahip içeriğimiz herhangi bir yatırım tavsiyesi değildir. Güvenilir Kripto Para Siteleri bağlantısından da konuyla benzer bir içeriğimize ulaşabilirsiniz.

“Gelecek Vadeden Coinler 2021 ✔️ 2022” üzerine 2 yorum
 1. Sadece bunlar olsa neyse hocam, bir sürü scam token projesi bulunuyor. İnsanları aldatmaya yönelik o kadar fazla proje var ki… Paylaşım için teşekkürler 😊

  Cevapla
Yorum yapın