Forum Tanıtımı Nedir, Nasıl Backlink Elde Edilir?

Forum Tanıtımı, günümüzde hala daha sıklıkla kullanılan bir backlink alma yöntemidir. Forum Tanıtımı ile backlink almak çok kolaydır. Belirlediğiniz forumlarda üyelik oluşturduktan sonra ilgili forumun “Site Tanıtım” alanında yeni konu oluşturarak backlink elde edebilirsiniz. Backlink almak için tanıtım yazısı metninizde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır.

[URL=Site Adresi]Anahtar Kelime[/URL]

Forum Tanıtımı Yönteminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Forumlara tanıtım yazısı gönderirken site adresi kısmına site adresinizi, kelime kısmına ise anahtar kelimelinizi yazmalısınız. Linkleri ziyaretçiye kapalı forumlara tanıtım yapmanız, sitenize herhangi bir fayda sağlamayacaktır. Linkler yani bağlantılar Google’a da kapalı olacağı için ilgili konu indexlense bile yani Google’ın veri tabanına işlese bile Google botları bu sitedeki bağlantıyı göremeyecektir.

Tanıtım yapacağınız forumlarda SSL sertifikasının bulunmasına da dikkat etmelisiniz. SSL sertifikası bulunmayan sitelerden de alacağınız bağlantı çok kaliteli olmayacaktır.

Forumların DA ve PA değeri de çok önemlidir. DA PA Sorgulaması bağlantısından bulduğunuz forum sitelerinin sorgulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Spam Score değeri yüksek olan forumlara tanıtım göndermemeye de dikkat etmelisiniz.

Forum Tanıtımı Yapılacak Forumlar Nasıl Bulunur?

Tanıtım yapılacak forumları; “Webmaster Forum” kelimesini Google’da aratarak bulabilirsiniz. Webmaster forumlarında genellikle Forum Tanıtım alanı bulunmaktadır. Forumlarda forum tanıtımı yaparak kazanç sağlayan birçok kişi bulunmaktadır. Bu kişilerin listesi;

  • Osman75
  • Kalavun54
  • nullsix

Bu kelimeleri Google arama motorunda aradıktan sonra bu kişilerin üye olduğu forum listelerine sizlerde üyelik oluşturup sitenizin tanıtım yazılarını ilgili forumlara gönderebilirsiniz. Bazı forumlar tanıtım şablonuna uymadığı için sizleri banlayabilir. Aşağıda örnek bir şablon yer almaktadır.

Forum Tanıtımı Şablonu

Site Adı (Title, Site Başlığı)

Site Adresi

Açıldığı Tarih

Site Konusu (Meta Description – Slogan kısmı)

Siteniz Hakkında Açıklama (Buraya da tanıtım makalenizi yazabilirsiniz.)

Forum Tanıtımı 2021 içeriğimizden de konuyla ilgili net bilgi sahibi olabilirsiniz.

Forum Tanıtım Hizmeti almak için bizlerle sağ üst kısımda yer alan WhatsApp numaramızdan iletişime geçebilirsiniz.

“Forum Tanıtımı Nedir, Nasıl Backlink Elde Edilir?” üzerine 7 yorum
  1. Bilgilendirici bir makale paylaşımı olmuş, ben de bir detay bırakayım.

    inurl:site-tanitim

    Bu kelimeyi Google arama motoruna yazdığınızda karşınıza sonsuz bir liste çıkmaktadır. Herkese kolay gelsin 😊

    Cevapla
Yorum yapın