Forum Tanıtım Hizmeti Nedir? Fayda Sağlar mı?

Site Dışı SEO yöntemleri arasında yer alan Forum Tanıtım Hizmeti, Google’ın yaptığı bir çok güncellemeye rağmen hala daha geçerliliğini koruyan bir backlink yöntemidir. Bu yöntemin hala daha tercih edilmesinin temel sebebi ise, siteye zarar vermemesi, legal olması ve ücretsiz olmasıdır. Konuyla ilgili araştırma yaptığımda, forumlardan gelen backlinklerin Google Disavow ile reddedilmesi gerektiği bazı bloglarda belirtilmiş. SS değeri yüksek, 100’lerce çıkışın aynı anda yapıldığı forumlardan gelen backlinkleri reddetmek tabi ki mantıklı bir karar olacaktır fakat link çıkışı az, tanıtıma müsaade eden forumlardan alınacak olan backlinklerin de mutlaka faydası olacaktır.

Forum Tanıtımı hizmetine 2013 yılında başlamış ve bu yöntemi kendi web sitelerimde de sürekli uygulamış birisi olarak, yöntemin hala daha geçerli olduğunu düşünmekteyim. Diğer yandan, yöntem uygulanırken içeriğin devamında yer alan tavsiyelere uymanızda fayda var.

Forum Tanıtım Hizmetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu backlink yöntemi uygulanırken bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Gerekli olan hususlar aşağıda detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Spam Score Değerinin Düşük Olması

Forumların Spam Score değerinin düşük olması gerekmektedir. Spam Score değerinin düşük veya yüksek olduğunu ölçmek için ise DA PA Checker bağlantısına tıklamanız yeterlidir. İlgili bağlantıdan aynı anda 3 web sitesinin Spam Score değerini, DA ve PA değerlerini ölçümleyebilirsiniz.

Yukarıdaki görselde yer alan SS kısmında %1, %11, %22 ve %50 gibi oranlar yer almaktadır. %11’den sonra ilgili bölümün rengi de kırmızı olmaktadır. %11 kabul edilebilir değer iken, %22 ve %22’in üzerindeki forumlardan backlink almanızı tavsiye etmemekteyim.

Forumların Tanıtımlara İzin Vermesi

Bazı forumların Web Site Tanıtımı veya Site Ekle gibi kategorileri bulunmaktadır. Backlink alırken bu kategorilere konu açılarak backlink alınmaktadır. Legal olmayan yani forumun herhangi bir konusunun altına eklenen linkler zamanla yönetim tarafından silinebilmektedir. Silinen linklerde kısa vadede fayda sağlasa da, uzun vadede siteye zarar verebilmektedir. Bu yüzden Tanıtıma Müsaade eden forumlara konu açmak önemlidir.

Forum Tanıtım Hizmeti
Forum Tanıtım Hizmeti

Linklerin Ziyaretçiye Açık Olması

Günümüzde forumlar Link noktasında 4 farklı kategoriye sahiptir. Bu kategoriler;

  • Linkleri yönlendirme olanlar,
  • Linkleri tamamen açık olanlar,
  • İçeriği gizli olanlar,
  • Linklerin ziyaretçiye kapalı olduğu forumlar.

Donanım Haber’in forumunda linkler yönlendirmedir.

Webmasterlocasi adresinde ise içerik gizlidir fakat link Google botlarına açıktır.

Diğer örnekte ise içerik ziyaretçiye açıktır fakat linklerin üzerinde “Üye Ol” veya “Kayıt Ol” gibi ibareler bulunmaktadır.

Forum Tanıtım Hizmeti satın alırken, alım yapacağınız listedeki sitelerin içeriklerinin ve linklerinin ziyaretçiye açık olmasına dikkat etmelisiniz.

SSL Sertifikası ve Manuel İşlem

Tanıtım yapılacak forumların SSL sertifikasına sahip olması ve işlemin manuel olarak yapılması da önemli bir faktördür. Manuel olmayan işlemlerde yazılımsal hatalardan dolayı linkler forum yapısına uygun olmayabilir. SSL sertifikası şart bir konu olmamakla birlikte backlink konusunda hassasiyeti olan kişiler SSL sertifikalı forumları seçmelidir.

Forum Tanıtım Listesi 2021

Forum Tanıtım Hizmeti Nereden Satın Alınır?

Forum Tanıtım Hizmeti satın alabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır.

  • R10.net
  • Wmaraci.com
  • Bionluk
  • Sadece10

R10’da satılan paketler için konuşmak gerekirse, 350 forumdan tanıtım yazısı 50 TL gibi hizmet paketleri yer almaktadır. Bu forumlar kişiler tarafından tanıtım amacıyla oluşturulmuş, linklerin manuel olarak değil, programla eklendiği paketlerdir. Manuel çalışmalarda ise fiyatlar 100 Forum için 50 TL, 50 Forum için 25 TL gibi ücretlerden başlamaktadır.

Forum Tanıtımı Nedir, konumuzdan da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Profesyonel bir şekilde bu hizmeti en uygun fiyat garantisi ile almak istiyorsanız yine bize bu hattan ulaşabilirsiniz; WhatsApp

Bir önceki yazımız olan Ücretsiz Backlink Kaynakları - Backlink Ağınızı Oluşturun başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

“Forum Tanıtım Hizmeti Nedir? Fayda Sağlar mı?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın