Faster Chrome Nedir?

Faster Chrome isimli Google Chrome eklentisi, kullanıcılarını büyük bir yükten kurtarıyor. İnternet hız deneyimi artıran bu eklenti, kullananlar tarafından sıklıkla tavsiye ediliyor. Bu yazımızda ise bu eklentiyi detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağız.

Faster Chrome Nedir?

Instant Page tarafından geliştirilen eklentinin Chrome Web Mağazası üzerinde de 100.000’den fazla indirmesi bulunmaktadır. Eklentinin amacı, web sayfalarını daha hızlı yüklemektir.

Bir bağlantının üzerinde 65 ms durduğunuz zaman, eklenti o sayfayı siz tıklamadan, arka planda yüklüyor. Bu sayede de gideceğiniz bağlantılar arka planda önceden yüklemiş oluyor ve siz o bağlantıya tıklayınca da gideceğiniz sayfaya sayfaya çok daha hızlı bir şekilde ulaşmış oluyorsunuz. Çok fazla internet kullanımının önüne geçmek için de, yalnızca HTML kaynakları ön yükleme yapılıyor. Preload yani ön yükleme adındaki bu özellik de son zamanlarda birçok web sitesinde kullanılmaktadır.

Sorgu olan bağlantılara ön yükleme yapılmaması sayesinde de her türlü hatanın da önüne geçilmiş oluyor.

Bunların yanında, eklentinin 2019 yılından beri hiç güncellenmeden 1.0 sürümünde kaldığından ve 13.47 KB gibi çok düşük bir boyutu olduğundan da bahsedelim. Bu da, eklentiyi her cihazda kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

FAster Chrome Nedir?
FAster Chrome Nedir?

Faster Chrome İndir

Uzantıyı, Google Chrome Web mağazası üzerinden, ücretsiz olarak tarayıcınıza ekleyebilirsiniz:

Faster Chrome İndir

Ücretsiz Chrome VPN Eklentileri konumuza ise ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yorum yapın