Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatasının Çözümü

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Hatası birçok kullanıcının karşılaştığı hataların başında gelmektedir. Bu içeriğimizde ise bu hatayı nasıl çözebileceğinizi hem yazılı hem de videolu bir şekilde anlattık.

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Ne Demek?

Eba Sunucu Mapping Verisi Alınamadı hatası kullanılan internet bağlantısı veya bilgisayardan kaynaklanmayabilir.

İnternet siteleri (sunucular), belirli düzeyde yoğunluğu kaldıracak şekilde tasarlanırlar. Web sitesine veya uygulamaya erişimin ortalamasına göre, o ihtiyacı karşılayacak düzeyde yapılandırılırlar çünkü ortalama kapasitenin üzerinde bir sistem kullanılması maliyeti arttırmaktadır. EBA‘da bu mantıkla çalıştığı için ilgili sunucuya çok fazla istek gelmesi durumunda çökmesi ihtimal dahilindedir.

YouTube video

EBA Sunucu Mapping Verisi Alınamadı Çözümü

EBA Sunucu Mapping verisi alınamadı çözümü için, aşağıdaki maddeleri uygulayabilirsiniz:

  1. Kullandığınız tarayıcı, EBA ile uyumlu olmayabilir. EBA ile en uyumlu çalışan tarayıcı Mozilla Firefox‘dur. İlgili bağlantıdan tarayıcıyı indirebilirsiniz.
  2. Reklam engelleyici bir uzantı kullanıyorsanız (AdBlock gibi), bunu devre dışı bırakmayı denemelisiniz.
  3. İnternet bağlantınızda bir sorun olabilir veya EBA’ya erişmek için çok yavaş olabilir. Hızlı ve sorunsuz bir ağa bağlanmayı deneyin. 4.5G ile bağlanabilir veya modem kaynaklı bir sorun olduğunu düşünüyorsanız, modeminizi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz.
  4. Çok sık giriş denemesi yapmışsanız da, bu hata mesajı ile karşılaşmış olabilirsiniz. Biraz bekleyin ve tekrar deneyin.
  5. Sorun, EBA’nın sunucularındaki yoğunluktan kaynaklanıyor olabilir. Olağan dışı bir yüklenme durumunda, sunucuda kilitlenme meydana gelebilir ve bu yüzden de siz, EBA’ya erişmede geçici bir sorun yaşayabilirsiniz. Sunucudaki yoğunluğun azalmasını bekleyin ve tekrar giriş yapmayı deneyin.
  6. Herhangi bir nedenle, erişiminiz engellenmiş olabilir. Böyle bir sorun olmadığından emin olun.
  7. Cihazınızdaki antivirüs yazılımı veya güvenlik duvarı, EBA’ya erişiminizi engelliyor olabilir. Geçici olarak devre dışı bırakmayı deneyin.
  8. Sorunun kaynağı tarayıcınızın tuttuğu Cache klasörü veya EBA’nın yazılımı da olabilir. Cache klasörünü temizleyin ve EBA yazılımını tekrardan indirip kurmayı deneyin.

Mapping verisi ne demek?

Mapping verisinin alınamaması, EBA sunucularında yer alan verilerin doğru bir şekilde yüklenemediği anlamına gelmektedir. Bu hata sizden kaynaklanacağı gibi sunucu bazlı bir hata da olabilir.

Konuyla alakalı olarak Bağlantınız Gizli Değil konusunu da inceleyebilirsiniz.

İçeriği Oyla!
Yorum yapın

4