Driver Güncelleme Programı – En İyi 3 Program 2021

Driver Güncelleme Programı, manuel olarak driver güncelleme işlemi yapmak istemeyen kullanıcıların tercih ettiği programlara verilen genel bir isimdir. Driver Booster piyasadaki en iyi Driver Güncelleme Programı olmakla birlikte bu programında oldukça başarılı alternatifleri de bulunmaktadır.

Driver, bilgisayarın donanımların verimli çalışması için ihtiyaç duyduğu yazılımlar anlamına gelen teknik bir terimdir. Türkçe’de sürücü olarak geçen bu kavram, bilgisayarın performansı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Driver yani sürücüler güncel olduğu sürece bilgisayar çok daha verimli çalışmaktadır. Özellikle oyun ve render gibi yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde driverların güncel olması bilgisayarın performansını çok daha verimli bir şekilde kullanmasını sağlamaktadır.

En İyi Driver Güncelleme Programı

İçeriğimizin başında da belirttiğimiz gibi en iyi Driver güncelleme programı Driver Booster yazılımıdır. Dünya çapında da birçok kullanıcının tercih ettiği bu program sayesinde kullanıcılar çok basit bir şekilde tüm donanımlarını güncelleyebilmektedir. Yazılımın ücretsiz sürümü kullanıcıların isteklerine net olarak yanıt vermese de Driver Booster’ın ücretli sürümü stabil çalışmakla birlikte müthiş fonksiyonlara da sahiptir.

Driver Booster - Driver Güncelleme Programı
Driver Booster – Driver Güncelleme Programı

1- Driver Booster

İçeriğimizin devamında yer alan bağlantıdan Driver Booster programını indirebilirsiniz. Programı yükledikten sonra “SCAN” butonuna basmanız yeterlidir. Tarama bittikten sonra bilgisayarınızın ihtiyaç duyduğu tüm donanımlar program tarafından tespit edilmektedir. Tespit sonrası ise program otomatik bir şekilde gerekli olan driver dosyalarını kurmaktadır.

Özellikle ekran kartı gibi donanımları Driver Booster ile değil de manuel olarak yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Yüksek grafik özelliklerine sahip ekran kartlarının gerekli olan Denetim Masası gibi yazılımları her güncelleme de gelmeyebiliyor.

Driver Booster indir

DriverMax - Driver Güncelleme Programı
DriverMax – Driver Güncelleme Programı

2- DriverMax

DriverMax yazılımı da başarılı Driver Güncelleme Programı kategorisinde yer alan bir yazılımdır. Programın ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunmaktadır. Güvenlik noktasında iddialı açıklamaları olan programın ciddi anlamda geniş bir veritabanı bulunmaktadır.

Programın ücretsiz versiyonunda gün içerisinde sadece 1 kez güncelleme yapabilmektesiniz. Programın yıllık ücreti ise 50 dolardan fazladır.

DriverMax indir

3- DriverPack Solution

Dünya üzerinde en çok kullanılan Driver Güncelleme Programları arasında yer almaktadır. Programın çevrimdışı sürümü oldukça geniş bir veritabanına sahip olsa da bu sürümün dosya boyutu 15 GB’dan fazla olmaktadır. Bu yüzden Online versiyonunu kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Program tamamen ücretsiz bir yazılım olmakla birlikte programın Avast ve Yandex gibi sektör devleriyle de ortaklıkları bulunmaktadır.

Programın ücretli sürümünde bazı reklamlar bulunmaktadır. Reklamsız bir yazılım arıyorsanız diğer alternatifleri uygulamanızda fayda var.

Kullanıcıların “En İyi Driver Güncelleme Programı” konusuyla ilgili en çok merak ettiği sorular aşağıda yer almaktadır.

Hangi Driver Güncelleme Programı

Driver Güncelleme Programı olarak sizlere tavsiye edebileceğim programların başında Driver Booster gelmektedir. Program çok hızlı bir şekilde bilgisayarın ihtiyaç duyduğu Driver dosyalarını bulup indirebilmektedir.

Driver Booster iyi mi?

Driver Booster oldukça iyi bir yazılımdır. Diğer yandan, Free yani ücretsiz sürümü kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecek tarzda değildir. Bu yüzden programın ücretli versiyonunun kullanılmasını tavsiye etmekteyim.

Driver Booster Tehlikeli mi?

Driver Booster Tehlikeli mi, sorusuna evet cevabı versek programa haksızlık etmiş oluruz. Yine de Ekran Kartı gibi driver dosyalarının manuel bir şekilde güncellenmesini şiddetle tavsiye etmekteyim.

Driver Booster ne için kullanılır?

Driver Booster programı anakart, ekran kartı, işlemci, USB Portları ve diğer tüm donanımların çalışması için gerekli olan Driver – Sürücü gibi yazılımları otomatik bir şekilde en son sürümlerini bilgisayara kurmaya yarayan bir yazılımdır.

Sürücü Nasıl Güncellenir?

Sürücü Güncelleme işlemi hem manuel hem de programla yapılan bir işlemdir. Manuel olarak sahip olduğunuz anakart ve ekran kartı modelini Google’da aratarak donanımların resmi üreticilerinin sitelerinden indirebilirsiniz.

Sürücü güncelleme işlemini programla yapmak istiyorsanız da web sitemizde anlatımını yaptığımız programları kullanabilirsiniz.

Driver güncel olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Driver dosyalarının güncel olup olmadığını anlamak için Driver Booster gibi programlardan yararlanabilirsiniz. Bu programlar mevcut driver dosyalarınızın güncel olup olmadığını kolay bir şekilde tespit edebilmektedir.

Driver Güncelleme Nasıl Yapılır, sorusunun yanıtını merak ediyorsanız da ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın