Dinamik QR Kod Oluşturma – Ücretsiz *2021*

Dinamik QR Kod Oluşturma işlemine geçmeden önce Dinamik QR Kod terimini anlatmak gerekirse, standart (statik) QR koddan farklıdır. Temelde ikisi de aynı işlevi görse de, dinamik kodların avantajları daha fazladır. Dinamik QR kodlar, statik QR kodlarda olmayan birçok gelişmiş özelliğe sahiptirler. İçeriğimizde Dinamik QR Kod Oluşturma işleminin detaylarını sizlere aktaracağız.

Dinamik QR Kod Nedir?

Kodların içeriği, standart QR kodların aksine oluşturulduktan sonra değiştirilebilir. Bunun yanında, izleme ve kişiselleştirilmiş içerikler de sunabilmesiyle, özellikle de ticari işletmelerce tercih edilmektedir.

İzleme Ve Analiz

QR Kodlar ile kodun nerede, ne zaman, kaç kez ve ne tür bir cihazla tarandığı gibi bilgilere erişebilirsiniz. Bu bilgileri verimli kullanmak, size gerek müşterileriniz hakkında, gerek de iş modeliniz hakkında daha fazla bilgi verebilir. Big Data’nın her şeyden daha önemli önemli olduğu bir zamanda, bu teknolojiyi kaçırmak istemezsiniz.

Sonradan Değiştirilebilir

QR kod oluşturduktan ve bunu yazdırarak veya çevrim içi olarak paylaşarak dağıtmak, maliyet ve zaman gerektirir. Örneğin QR kod tarandıktan sonra ulaşılacak hedef web sitesini değiştirmek isterseniz, standart QR kodlarda süreci sil baştan, yeniden yapmanız gerekir ki bu da, daha fazla maliyet ve daha fazla zaman harcamak demektir. Dinamik QR kod ile bu sorun ortadan kalkıyor; QR kodun içeriğini, istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Bu sayede, daha fazla maliyete gerek kalmaz ve yapılan hataları da kolaylıkla düzeltebilirsiniz.

Dinamik QR Kod Oluşturma – Ücretsiz

Dinamik QR Kod Oluşturma işlemini gerçekleştirebileceğiniz birçok web sitesi bulunmaktadır. İçeriğimizin bu aşamasından sonra ücretsiz şekilde Dinamik QR Kod Oluşturma işlemini yapabileceğiniz siteleri sizlerle paylaşacağız.

qrd.by

QRD.BY web sitesi, ücretsiz dinamik QR kod oluşturmanıza imkan veriyor. Ücretsiz sürümün, bazı kısıtlamalarını olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Ücretsiz sürümde olmayan özellikler ve kısıtlamalar:

 • 1 QR kod oluşturma limiti.
 • Günde en fazla 100 tarama limiti.
 • Geo-targeting özelliği yok.
 • Google Analytics bağlama özelliği yok.
 • Çoklu QR kod oluşturma özelliği yok.
 • En fazla 1 yönlendirme sayfası.
 • Footer reklamı var.
 • API özelliği yok.
 • Özel logo seçme özelliği yok.
 • Özel domain özelliği yok.
 • Çoklu dil desteği yok.

QR Karşılaştırma bağlantısından da Dinamik QR kodlar arasındaki farkları karşılaştırabilirsiniz.

Dinamik QR Kod - QR Code TigerPin
Dinamik QR Kod – QR Code Tiger

qrcode-tiger

QR Code Tiger web sitesi de, ücretsiz olarak dinamik QR kodu oluşturmanıza imkan sağlamaktadır.

Dinamik QR kod ne demek?

Dinamik QR kod, düzenlenebilir bir QR kod türü olmakla birlikte tarama analizi yapabilmekte ve erişim yönetimi gibi özellikleri yapısında barındırmaktadır.

Teknoloji kategorimizden benzer içerikleri bulabilirsiniz.

İçeriği Oyla!
Yorum yapın

1