Chrome Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

Chrome Öğeyi Denetle işlemi oldukça basit bir işlemdir. Öğeyi Denetle yaparak ilgili web sitesinin mobil versiyonuna, kaynak kodlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Normalde Chrome’da Öğeyi Denetle işlemi Mouse ile yapılmaktadır. İlgili web sitesinde sağ tıkladıktan sonra en alt bölümde yer alan “İncele” butonuna tıklayarak sayfanın kaynak kodlarına kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İçeriğimiz masaüstü anlatımı olmakla birlikte Android Ögeyi Denetle içeriğimize de bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Chrome Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?
Chrome Öğeyi Denetle Nasıl Yapılır?

Chrome Öğeyi Denetle Kısayol

Bu işlemin kısayolu CTRL+Üstkrktr+I tuşudur. Diğer yandan bu işlemi yapmak zor olduğu için Mouse veya “F12” tuşunu bu işlem için kullanabilirsiniz. Öğeyi Denetle yaparak çeşitli kod yığınlarını da çalıştırabilirsiniz. Yukarıdaki görselde de gördüğünüz gibi web sitemizde bu işlemin nasıl olduğunu resimli bir şekilde sizler için anlattık.

Chrome Öğeyi Denetle Kısayol Tuşu

Bu işlemin kısayol tuşu F12 tuşudur. F12 tuşuna basarak herhangi bir web sayfasında Öğeyi Denetle işlemini aktif hale getirebilirsiniz.

Google Chrome Öğeyi Denetle Kim Tarafından Kullanılır?

Chrome tarayıcısında Öğeyi Denetle işlemi genellikle Web Tasarımcılar tarafından kullanılan bir işlemdir. Diğer yandan, geçmiş yıllarda Twitter’da Toplu şekilde Takipçi Çıkartma veya Takip Etmek için de çalışan kod yığınları bulunmaktaydı. Bu kodlar sayesinde kullanıcılar Twitter’da herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan takipçi işlemlerini yapabilmekteydi.

Yorum yapın