Chrome İndirme Hızı Arttırma

Bedava İnternet

Chrome İndirme Hızı Arttırma yöntemlerini anlatacağımız bu içeriğimizde Google’ın Chrome tarayıcısını kullanarak herhangi bir dosya indirdiğinizde indirme hızını nasıl arttırabileceğinizi detaylı bir şekilde anlatacağız. Chrome İndirme Hızı Arttırma yöntemleri arayışındaki kişiler, tarayıcı üzerinden bir indirme yaparken, anormal bir yavaşlık ile karşılaşabiliyorlar. Genel olarak internet bağlantılarında bir sorun veya yavaşlık olmasa bile, tarayıcıdan dosya indirirken kopmalar ve yavaş indirme sorunu olabiliyor. Bu sorunun, sizinle ilgili olan veya sizinle ilgisi olmayan birçok nedeni olabilir.

Chrome İndirme Hızı Nasıl Arttırılır?

Chrome İndirme Hızı Arttırma için ilk yöntem olarak Parallel Downloading özelliğini aktif edebilirsiniz. Internet Download Manager kullananlar bileceklerdir, bir dosyayı çoklu bağlantı ile indirebiliyorsunuz. Google Chrome’un bu özelliği de, tam olarak bunu sağlıyor. Bu özellik sayesinde, dosyanın indirileceği web sitesi izin veriyorsa, çoklu bağlantı ile dosyayı çok daha hızlı bir şekilde indirebiliyorsunuz.

Chrome flags’i açmak için, adres çubuğune “chrome://flags” yazmanız gerekiyor. Ardından, aşağıdaki adımları uygulayın. Chrome Flags sayfasına girdikten sonra, arama kutucuğuna “Parallel downloading” yazıp, bu seçeneği etkinleştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra, tarayıcıyı yeniden başlatmayı unutmayın.

Chrome İndirme Hızı ArttırmaPin
Chrome İndirme Hızı Arttırma

Eklentileri Devre Dışı Bırakın

Chrome İndirme Hızı Arttırma işlemi için yapmanız gereken bir diğer yöntem ise kullanılan eklentilerdir. Kullandığınız bazı eklentileriniz tarayıcıya fazla yük bindiriyor olabilir. İndirme işlemini başlatmadan önce eklentileri devre dışı bırakarak, sorunun çözülüp çözülmeyeceğini test edebilirsiniz. Kullanmadığınız, kendiniz yüklemediğiniz eklentileri mutlaka kaldırın ve Chrome Web Mağazası dışından, tarayıcıya uzantı yüklemeyin.

Sorun Sizden Kaynaklanmıyor Olabilir

Bazı web siteleri, gerek kaynak tüketimini azaltmak için, gerek de hızlı indirmeyi ücretli üyelikler ile sunmak amacıyla, standart indirme hızını sınırlandırabilmektedirler. Eğer bu sorunu yalnızca bazı web sitelerinde yaşıyorsanız, aynı dosyayı farklı bir kaynaktan indirmeyi deneyin.

Güvenlik Duvarını Ve Antivirüsü Kontrol Edin

Kullanmış olduğunuz güvenlik duvarı veya anti virüs yazılımı, Chrome’u veya indirme yaptığınız web sitesini kısıtlıyor olabilir. Böyle bir sorun olmadığından emin olmak için, indirme yaparken bunları devre dışı bırakmayı deneyin.

Aynı şekilde, cihazınıza bulaşmış bir virüs de arka planda internet kullanıyor olabilir. Cihazınızda bir sorun olmadığından emin olun.

Chrome’u Güncelleyin Veya Yeniden Yükleyin

Son adım olarak, eğer güncel değilse Google Chrome tarayıcısını mutlaka güncelleyin. Güncellemeler, çeşitli hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içerir. Ayrıca, yapacağınız işlemler, en etkili olarak güncel versiyonlar üzerinde çalışmaktadır. Chrome’un güncel olduğundan emin olun. Aynı şekilde, Chrome tarayıcısını yeniden yüklemeniz de bu sorunu çözebilir.

Güncellemek veya yeniden indirmek için: Chrome indir bağlantısından yararlanabilirsiniz.

Windows 10 Hızlandırma içeriğimizden de Windows 10 işletim sisteminizi optimizasyon edebilirsiniz.

Doğukan KOZBA

KOZBA genellikle arama hacmi olan yani insanların merak ettiği konularda rehber niteliğinde içerikler üretebilen profesyonel bir içerik üreticisidir. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakülte mezunu olan KOZBA, tam zamanlı SEO uzmanı olarak hayatına devam etmektedir.

“Chrome İndirme Hızı Arttırma” üzerine 6 yorum

  1. ben adımları tek tek yaptım ve işe yaradı ama şöyle bi sorun var 2-3 saniye saniyede 5 mb veya 3 mb indiriyo ama sonra yavaş yavaş geri düşüyo yne 230 kb lere düşüyo ne yapmam lazım

    Cevapla
Yorum yapın

3