Araba Boyama Fiyatları – 2023 – En Güncel Fiyatlar!

CSA Digital

Araba Boyama Fiyatları içeriğimizde 2023 yılı itibariyle en güncel araç boya fiyatlarını marka marka sizlere aktarmaya çalışacağız. Komple araba boyama fiyatları genellikle aracın modeline ve boyama yöntemine göre değişebilmektedir.

Araç boyama yöntemleri;

  • Düz Boya
  • Metalik Boya
  • Sedefli Boya / Fırınlı Boya olarak temelde üçe ayrılmaktadır.

Fırınlı boya ücreti oldukça fazla iken local boya denilen işlemin fiyatı çok daha uygundur. Yine komple boya masrafı ile tek parça boya masrafı arasında da ciddi farklar bulunmaktadır.

Türkiye’de boyanmış araca her ne kadar kötü gözle bakılsa da yurtdışında boyanmış arabalar çok daha makuldür. Ülkemizde genellikle boyanmış araçlara kusurlu olarak bakıldığı için insanlar arabalarını boyatmak istememektedir. Tek parça boya olarak en yüksek ücret kaputtan alınırken, ayna ve şase gibi parçaların boya masrafı çok daha düşüktür.

Araba Boyama FiyatlarıPin
Araba Boyama Fiyatları

Araba Parçaları Boya Fiyatları 2023

Araba ParçasıBoyama Fiyatı
Kaput+900 TL
Çamurluk+500 TL
Şase+350 TL
Tampon+600 TL
Kapı Kolu ve Ayna+250 TL

Araba Boyama Fiyatları 2023

2023 yılı itibariyle Araba Boyama Fiyatları aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

Marka ve ModelBoyama Fiyatı
Kuş Serisi (Tofaş, Şahin ve Diğerleri+7000 TL
Honda Modelleri+9000 TL
Renault ve Modelleri+7500 TL
Fiat Grubu+10000 TL
Hyundai Grubu+10000 TL
Audi Grubu+13000 TL

Yukarıdaki tabloda her ne kadar fiyatları 2023 yılı için yazsak da araba boya masrafı aracın modeline ve işçiliğe göre belirlendiği için rakamlar her sanayi de farklı olabilmektedir. Motor Rektefiye Fiyatları içeriğimize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Araba boyanması kaç gün sürer?

Araba boyama işlemi genellikle 1 veya 2 gün sürmektedir. Diğer yandan, araç boyatıldıktan sonra aracın kuruma süresi (hava şartlarına bağlı olmakla birlikte) 3 günü bulabilmektedir. Özellikle kış mevsiminde aracın kuruması çok daha uzun sürebilmektedir.

Yeni boyanmış araba yıkanır mı?

Yeni boyanmış arabayı birkaç gün yıkamamak genellikle tavsiye edilmekle birlikte boya koruması doğru bir şekilde yapılmış ise araç boyadan çıktıktan sonra da yıkanabilmektedir. En doğru bilgiyi aracın boya işlemini yapan kişi verecektir.

Araba boyatmak ne kadar 2023?

Komple araba boyatma fiyatı ortalama olarak 7000 TL’den başlamaktadır. Diğer yandan bu boya fiyatı aracın modeline ve boyanacak parça sayısına göre de değişebilmektedir.

Yorum yapın

1