Android Emülatör Programları 2021

Android Emülatör Programları, Windows işletim sistemi üzerinde sanal android işletim sistemi çalıştırmaya yarayan yararlı programlardır. Windows işletim sistemlerinde (Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 gibi) sanal android kurmak için emülatör programları kullanılmaktadır. Windows İçin Android Emülatör Programları 2021 içeriğimizde kasmayan android emülatör programlarını tanıtacağız. Bu emülatör programları sayesinde Windows işletim sisteminizde sanal android işletim sistemi kurabilirsiniz.

En iyi Android emülatör hangisi?

En iyi sorusunun cevabını vermek oldukça zor çünkü kullanılacak olan Android yazılımına göre bu sorunun cevabı değişebilmektedir. Bu içeriğimizde en çok kullanılan Android Emülatörlerini sizler için listeledik.

Kasmayan Android Emülatör Programları

Android Emülatör Programlarının hepsinin optimizasyonları üst seviyededir. Eğer kullandığınız Android Emülatör programı kasıyorsa, bu donanımlarınızın yetersiz olduğu anlamına gelmektedir. Bu konuyla alakalı “Windows 10 Hızlandırma Rehberi” adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Android Emülatör Programları Ne İşe Yarar?

Bu programlar sayesinde Pubg Mobile ve Pokemon GO gibi Android işletim sisteminde çalışan popüler oyunları Windows işletim sisteminiz üzerinden oynayabilirsiniz. Android işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde klavye ve mouse kullanmak için ekstra donanımlara sahip olmanız gerekirken, bu programlar sayesinde bu ihtiyaca gerek kalmamaktadır.

Windows İçin Android Emülatör Programları 2021

Android Emülatör programları listesinde Nox Player başta olmak üzere BlueStacks ve MEmu gibi ücretsiz emülatör programlarının tanıtımını yapacağız. Tanıtımını yapacağımız tüm programlar ücretsiz olmakla birlikte programların avantajları ve dezavantajlarını da ilgili içeriğimizde bulabilirsiniz.

Android Emülatör Programları - NOX Player
Android Emülatör Programları – NOX Player

Nox Player Android Emülatör İndir

Nox Player ücretsiz bir emülatör olmakla birlikte PUBG Mobile başta olmak üzere Justice League gibi oyunları Windows işletim sistemi üzerinden oynatılmasını sağlamaktadır. Program sayesinde Klavye, Fare ve Gamepad gibi donanımlara erişim sağlanmaktadır. Programı kurduktan sonra “Tuş Ayarları” bölümünden kısayol ataması yapabilirsiniz.

Program sayesinde CPU ve RAM kullanımını da takip edip ayarlayabilirsiniz. Nox Player’ı ilk olarak tanıtmamızın temel sebebi ise piyasadaki en hızlı Android Emülatörlerinin başında gelmesidir. Sisteme fazla yük bindirdiği için bu programın kullanıldığı masaüstü bilgisayarın donanım özelliklerinin yüksek olması gerekmektedir.

Nox Player İndir

BlueStacks Android Emülatör
BlueStacks Android Emülatör

BlueStacks Android Emülatör İndir

Android kullanıcıların en çok kullandığı Android emülatörlerinin başında BlueStacks programı gelmektedir. Programın kullanımı oldukça kolaydır. Optimize edilmiş Android uygulamalarını emülatörün mağazasının üzerinden indirebilirsiniz. BlueStacks programı klavye ve mouse donanımlarına erişim sağlasa da tuş vuruşlarında pek iyi değildir. Yine sponsorlu reklamlar ve verimliliğin düşük olması, BlueStacks programının dezavantajları arasında yer almaktadır.

BlueStacks İndir

MEmu Android Emülatör İndir

MEmu Android Emülatör programı da ücretsiz programlar arasında yer almaktadır. 2015 yılından bu yana geliştirilen program hız noktasında tanıtımını yaptığımız ilk iki programla benzer sonuçlar vermektedir. Bu emülatörün en önemli özelliği, AMD ve Nvidia gibi farklı çipleri destekliyor olmasıdır. Program Jelly Bean, Kit Kat ve Lollipop gibi farklı Android sürümlerini de desteklemektedir. Grafik performansı görece zayıf olan bu emülatör verimlilik noktasında kendi alanının en iyi programlarının başında gelmektedir.

MEmu İndir

Web sitemizin Teknoloji kategorisinde benzer kalitede rehber niteliğindeki içerikleri bulabilirsiniz.

Yorum yapın