amdihk32.dll Hatası Kesin Çözümü

amdihk32.dll hatası birçok kullanıcının karşılaştığı bir dll hatasıdır. Bu hatanın içeriğinde şu şekilde bir metin yer almaktadır; Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmadı veya hata içeriyor. Hatanın ekran görüntüsü de aşağıda yer almaktadır. Rehberlerim kategorimizde bu tarz karşılaştığınız hataların çözümlerini bulabilirsiniz.

amdihk32.dll Hatası
amdihk32.dll Hatası

amdihk32.dll Hatası İçin Driver Güncellemesi Gerekiyor

Bu tarz bir hatayla karşılaşan kullanıcılar genellikle ilgili dll dosyasını indirdikten sonra Windows/System32 klasörünün içerisine atıyor. Bu hatada ise bunu yapmak çözüm sağlamıyor. Yapmanız gereken şey ise Display Driver Uninstaller (DDU) programını indirmek ve kurmak. Programı indirdikten sonra güvenli moda almanıza gerek yok, ekran kartını seçin ve Driver Kaldır butonuna basın. Driver kaldırıldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra ise yapılması gereken tek şey, Ekran kartı driverınızı yeniden kurmak. Örneğin; AMD R7 265 bir ekran kartına sahipseniz AMD’nin resmi sitesinden ilgili dosyayı kendi işletim sisteminize göre seçin ve indirin. İndirdikten sonra kurulumu gerçekleştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer ekran kartınızda bir problem yoksa ve işlemi de doğru bir şekilde yapmış iseniz sorun %100 ortadan kalkacaktır.

Ekran kartınızın driver – sürücü güncelleme dosyasını bulamıyorsanız Driver Booster programını web sitemizden indirebilirsiniz.

Google Sunucularıyla İletişimde Bir Sorun Oluştu hatası nasıl çözülür, içeriğimize de ilgili bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DDU Programını İndir

Yorum yapın